Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

- Poate acum sunt informatii in plus de ce Ucraina nu este acceptata in UE -  ca si sugestie -  racketzi. 

 

- Poate se va face si o referire cati dintre refugiati au plecat si pleaca spre Germania / USA fugind de un bombardament rusesc in Ucraina fara sa se opreasca in Polonia/Romania / Bulgaria?

Unde sunt informatiile astea in plus cu racketzi?

Cat despre refugiati nu mi se pare relevant unde pleaca. Problema noastra este de ce pleaca. Sau mai bine zis de ce altii care nu au apucat sa plece au fost si sunt in continuare ucisi. Bombardati . Impuscati.  

In 2022 in Europa . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

- Poate acum sunt informatii in plus de ce Ucraina nu este acceptata in UE -  ca si sugestie -  racketzi. 

 

- Poate se va face si o referire cati dintre refugiati au plecat si pleaca spre Germania / USA fugind de un bombardament rusesc in Ucraina fara sa se opreasca in Polonia/Romania / Bulgaria?

 

 

Marius, economic, ce poate sa le ofere Romania? 

Oamenii astia au nevoie de o gura de aer, sa munceasca si sa se poata intretine, ei nu vor pomana. Ucrainienii sunt f mandri.

Sper ca la intalnirile de ieri si azi de la Londra sa fi discutata leaderii lumii si asta.

Am ibservat ca nici un reprezentant al Romaniei nu a participat la aceste discutii. Azi de ex au fost leaderii din ungaria, cehia, polonia. 

 

 

 

Ce parere aveti despre discursul lui Zelenski in Parlamentul britanic, de azi? 

Vom intra in razboi? I-a convins carisma presedintelui ucrainean sa declare non-fly zone? Multe intrebari....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, economic, ce poate sa le ofere Romania? 

Oamenii astia au nevoie de o gura de aer, sa munceasca si sa se poata intretine, ei nu vor pomana. Ucrainienii sunt f mandri.

Sper ca la intalnirile de ieri si azi de la Londra sa fi discutata leaderii lumii si asta.

Am ibservat ca nici un reprezentant al Romaniei nu a participat la aceste discutii. Azi de ex au fost leaderii din ungaria, cehia, polonia. 

 

 

 

Ce parere aveti despre discursul lui Zelenski in Parlamentul britanic, de azi? 

Vom intra in razboi? I-a convins carisma presedintelui ucrainean sa declare non-fly zone? Multe intrebari....

Nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Poate acum sunt informatii in plus de ce Ucraina nu este acceptata in UE -  ca si sugestie -  racketzi. 

 

- Poate se va face si o referire cati dintre refugiati au plecat si pleaca spre Germania / USA fugind de un bombardament rusesc in Ucraina fara sa se opreasca in Polonia/Romania / Bulgaria?

 

Oare cati refugiati femei si copii au fugit din Afganistan, Siria etc de frica razboiului comparativ cu cati barbati au fugit din aceleasi tari, ptr acelasi motiv ? 

 

Serios ? Tot victima e de vina ?? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut discursul lui Zelensky aseara, dar nu cred ca vestul poate fi impresionat de un discurs cum nu a fost impresionat nici de atatia oameni morti .   

 

Judecand la rece, ceea ce mie imi este foarte greu, recunosc, cred ca Zelensky va ceda pana la urma.

E clar ca nu-l va ajuta nimeni, ptr vestici conteaza mai mult factura la energie decat democratia si nu are de ales. 

Crimeea e deja luata, celelalte 2 regiuni sunt ca si luate, NATO continua sa se scarpine in fund, in concluzie Putin a castigat.

Bucurati-va. 

 

Si daca Putin intra peste noi ? Sper ca NATO sa se scarpine suficient pana atunci. 

https://www.hotnews.ro/stiri-razboi_ucraina-25420620-propaganda-kremlinului-sustine-zelenski-nu-este-kiev-brasov.htm

Ria Novosti, un ziar care răspândește propaganda Kremlinului, susține că președintele ucrainean Volodimir Zelenski nu se află la Kiev, într-un buncăr, ci cel mai probabil la Brașov în România.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si bani ii vor veni in continuare deci va avea si resurse . 

 

it is a conscious decision on our part to continue the activities of business enterprises in the area of energy supply with Russia,” Scholz added.

 

https://www.google.com/amp/s/www.politico.eu/article/germany-rejects-calls-for-banning-russian-oil-and-gas/amp/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce e o problema ca Germania importa gaz?

Eu am impresia ca sanctiunile astea il dor undeva pe p tin, pen' ca americanii si nato l-au avertizat cu luni inainte de inceperea razboiului ca vor fi sanctiuni, -P tiiiin, vezi ca te pedepsim! Si credeti ca el nu a stiut ce face? chiar analistii au spus ca il doare undeva de sanctiuni. va amintiti razboiul din iugoslavia cand un a impus embargou pe produsele petroliere si altele, cati romani au devenir miliardari atunci . Si in irak la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...