Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Mie nu mi se pare deloc ca Putin " nu face fata" . 

Ba din contra am impresia ca merge incet dar sigur spre victorie. 

Problema e ca nimeni dar nimeni nu face cu adrvarat nimic sa il opreasca.

Ori tuturor le e frica de el ori toti mai marii lumii de fapt castiga pe ascuns din miscarile lui si pe la spate impreuna se misca. 

Sincer , sub nici o forma nu mi se pare un invins Putin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie nu mi se pare deloc ca Putin " nu face fata" . 

Ba din contra am impresia ca merge incet dar sigur spre victorie. 

Problema e ca nimeni dar nimeni nu face cu adrvarat nimic sa il opreasca.

Ori tuturor le e frica de el ori toti mai marii lumii de fapt castiga pe ascuns din miscarile lui si pe la spate impreuna se misca. 

Sincer , sub nici o forma nu mi se pare un invins Putin. 

Sa definim nimeni: adică NATO? 

Rusia a invadat in aceiași maniera Cecenia și Georgia. Nu îmi aduc aminte ca cineva din România sau de pe forum sa întrebe de ce “nimeni” nu face nimic? Care e diferența dintre ce s-a întîmplat atunci și acum? Poți explica?

 

LE: de ce te aștepți acum NATO sa intervină cind nici una din aceste tari nu sint NATO????

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conflictul din Ukraine e putin probabil asemanator cu celelale(Georgia si Cecenia), aici toata lumea sta pe margini si incurajeaza, se implica, mediaza, merg in vizite. E , cred, ceva ce nu stim noi, inca. Parca a spus si michelle@usa intr-o postare, parca suntem intr-o transa.

Si fiind in imediata proximitate cu razboiul multi o trateaza cu mare anxietate.

 

Nato , nu poate participa direct, asta am inteles , si e bine pentru siguranta celorlalti, dar misiunile oNU cred ca ar fi raspunsul in conflict.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am spus eu ca trebuie sa intervina nato neaparat ,? 

Nu, nu am spus.

Am spus ca nu se face nimic . De exemplu sa fie izolat total . Nu e. I se plateste tot si de catre tari UE iar comertul lor cu China de ex a inflorit .  Si nu numai. Sunt sigura ca se pot gasi cai de izolare daca se vrea 

 

Cat despre mania asta in toata presa vad a comparatiei cu Georgia sau cu Cecenia nu pot spune decat ca arata clar acelasi lucru: nu se face nimic si se gasesc motive. 

Alt sens nu are comparatia. 

Este efectul de turma : spunem continuu si lumea crede. Cu cat mai mult spunem ca nici atunci nu am facut nimic cu atat vom fi mai indreptatiti de catre mase sa nu facem nici acum nimic 

.

De fapt adevarul e ca NU CONTEAZA . 

In istorie se fac greseli. Asta nu inseamna ca suntem indreptatiti sa le repetam

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

.

De fapt adevarul e ca NU CONTEAZA . 

In istorie se fac greseli. Asta nu inseamna ca suntem indreptatiti sa le repetam

 

Si reparatiile vin atat de tarziu, si provoaca alte convulsii in societate.

 

Momente ca acesta arata cat de importante sunt aliantele . Daca ukraine nu ar fi fost sustinuta de aeau, nato, America, etc, daca nimeni nu ar fi deschis granitele, cumar fi fost situatia oare? Poate sunt doar niste intrebari dar actiunile vorbesc mai tare decat frica. Vad ca rusia face presiuni si ameninta Suedia  si Finlanda  pentru ca vor sa adere la nato. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am spus eu ca trebuie sa intervina nato neaparat ,? 

Nu, nu am spus.

Am spus ca nu se face nimic . De exemplu sa fie izolat total . Nu e. I se plateste tot si de catre tari UE iar comertul lor cu China de ex a inflorit .  Si nu numai. Sunt sigura ca se pot gasi cai de izolare daca se vrea 

 

Cat despre mania asta in toata presa vad a comparatiei cu Georgia sau cu Cecenia nu pot spune decat ca arata clar acelasi lucru: nu se face nimic si se gasesc motive. 

Alt sens nu are comparatia. 

Este efectul de turma : spunem continuu si lumea crede. Cu cat mai mult spunem ca nici atunci nu am facut nimic cu atat vom fi mai indreptatiti de catre mase sa nu facem nici acum nimic 

.

De fapt adevarul e ca NU CONTEAZA . 

In istorie se fac greseli. Asta nu inseamna ca suntem indreptatiti sa le repetam

Da sint de-acord ca UE practic subvenționează războiul lui Puțin, prin cumpărarea gazului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...