Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Cat despre intrebarea ce se poate face sa nu declanseze exista organisme internationale ce se ocupa exact de protectia in acest domeniu. Indiferent daca este declansat sau nu razboi ele trebuie sa asigure protectia impotriva acestei posibilitati .

Nu, nu doar cand mass media gaseste subiect de popularitate o valiza incercuita in photoshop.

Parerea mea este ca in perioada asta s-a dovedit ca ONU si alte institutii si organizatii sunt de fapt total inutile. Sublime pe hartie, inexistente pe teren.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma gandesc ca ignoranta si uitarea sunt o binecuvantare, atata timp cat nu vedem si nu ne afecteaza direct e bine.Doar ca ne indreptam spre autodistrugee.

Am inteles ca putin vrea sa creeze valuri de imigranti in Europa si sa " destabilizeze" aceasta regiune, si altele.

Guvernul nostru a gasit o solutie pentru migranti, sa ii plaseze in tabere de azilanti in Rwanda .Ring a bell? 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc ca ignoranta si uitarea sunt o binecuvantare, atata timp cat nu vedem si nu ne afecteaza direct e bine.Doar ca ne indreptam spre autodistrugee.

Am inteles ca putin vrea sa creeze valuri de imigranti in Europa si sa " destabilizeze" aceasta regiune, si altele.

Guvernul nostru a gasit o solutie pentru migranti, sa ii plaseze in tabere de azilanti in Rwanda .Ring a bell? 

E vorba de migrantii ilegali prinsi in tara, sau inclusiv de cei legali? Adica orice tentativa legala sau nu de a ajunge in UK se va sfarsit in Rwanda?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza, Laura?

un refugiat e un refugiat, exista refugiati legali? 

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2022/apr/15/rich-britain-refugees-rwanda

 

Vor sa aplice asta celor care vin ilegal prin English channel

Pana Uk a iesit din uniunea europeana azilantii erau opriti in Franta, in special la Calais, de 2-3 ani trec zilnic cu tot felul de ambarcatiuni .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, nu cred, pentru ca are presedinte. Asta am vazut cand priti patel a semnat acordul cu privire la migranti. Anyway, scapi de un iad si ajungi in unul mai mare, sau cum as spune pe romaneste "din lac in put"

 

Stiu ca erau discutii cu Albania dar pana la urma au refuzat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...