Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Este vorba de cel cu refugiati, o familie din Afganistan, care incerca sa ajunga in Australia, nu? Mama si una din fete au murit, au ajunsi n lagar tatal si cealalta fata... stewardeza nemtoaica ajunsa acolo din intamplare... Acela e miniserialul, nu?

L-am vazut, foarte trist, m-a bulversat...

Off topic: Apropo de aceste lagăre, este o miniserie pe Netflix inspirata din caz real, despre lagărele din Australia. Stateless se numește filmul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu stiu, nu cred, pentru ca are presedinte. Asta am vazut cand priti patel a semnat acordul cu privire la migranti. Anyway, scapi de un iad si ajungi in unul mai mare, sau cum as spune pe romaneste "din lac in put"

 

Stiu ca erau discutii cu Albania dar pana la urma au refuzat.

Pai ei vin din Franța! Sa înțeleg ca-i iad in Franța? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Parerea mea este ca in perioada asta s-a dovedit ca ONU si alte institutii si organizatii sunt de fapt total inutile. Sublime pe hartie, inexistente pe teren.

 

Da, exact asta e problema .

Acolo trebuia lucrat si nu s a lucrat dupa cum se vede dar macar sa se incerce a schimba ceva nu sa invete masele ca acum  se subventioneaza razboiul lui Putin ca altfel e nebun si apasa pe buton.

 

 Pai maine termina Putin si imcepe chinezul doar si el vrea Taiwan si are de asemeni valiza. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ei vin din Franța! Sa înțeleg ca-i iad in Franța? 

 

Nu vin din Franta. Tranziteaza Franta venind din diferite tari din Asia, Orient, Africa, in general tari in care a fost sau sunt in razboi.Iar in conditiile actuale , nu au nici o sansa sa vina pe cale legala, mai ales cu noul sistem de emigrare.

Putem blama oamenii ca vor sa le fie bine

M-am intrebat si eu, ce as fi facut daca locuiam in Ukraine. 

 

De ce vin in Uk? Probabil cunosca limba engleza, au cunostinte sau familie aici , si cu siguranta sunt atrasi de libertati si sistem generos de welfare.

Eu cred ca sunt tari in EU care accepta foarte putini sau deloc migranti si asta se vede in numarul semnificativ pe care il au tari precum Germania, Franta, Italia, etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact asta e problema .

Acolo trebuia lucrat si nu s a lucrat dupa cum se vede dar macar sa se incerce a schimba ceva nu sa invete masele ca acum  se subventioneaza razboiul lui Putin ca altfel e nebun si apasa pe buton.

 

 Pai maine termina Putin si imcepe chinezul doar si el vrea Taiwan si are de asemeni valiza. 

 

Nu stiu daca a intoarce spatele total e o strategie ideala. Cu siguranta p utin gaseste alte metode .Pe cine, mai exact , consideri ca subventioneaza razboiul?

Probabil p utin asta vrea, sa declanseze revolte , lupte de strada, in celelalte tari din europa , caderea guvernelor , si in felul asta si-ar duce planul diabolic mai usor spre realizare. Imagineaza-ti cum ar fi sa ramana aceste tari o saptamana numai fara gaze , mancare , petrol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu vin din Franta. Tranziteaza Franta venind din diferite tari din Asia, Orient, Africa, in general tari in care a fost sau sunt in razboi.Iar in conditiile actuale , nu au nici o sansa sa vina pe cale legala, mai ales cu noul sistem de emigrare. Putem blama oamenii ca vor sa le fie bine M-am intrebat si eu, ce as fi facut daca locuiam in Ukraine. De ce vin in Uk? Probabil cunosca limba engleza, au cunostinte sau familie aici , si cu siguranta sunt atrasi de libertati si sistem generos de welfare. Eu cred ca sunt tari in EU care accepta foarte putini sau deloc migranti si asta se vede in numarul semnificativ pe care il au tari precum Germania, Franta, Italia, etc.

 

tu confunzi noțiunea de emigrant economic ilegal și refugiat. Nu-i tot una

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stau și ma minunez cu războiul asta...mie mi se pare totul cusut cu ață alba...

 

Ori sunt prea mulți prosti și incapabili la conducere care altceva nu știu decât de sedinte și sa dea din condei  sa aprobe bilioane în stanga și-n dreapta, ori prea mulți corupți care nu mai au nici un strop de omenie, calcă pe cadavre și fac bani din razboaie.

 

Asa cum bănuiam,  am auzit ca se stia de luni de zile de invazie și nu s a făcut nimic sa fie prevenita, asa cum din anumite motive nu se face nimic sa fie oprit războiul.

 

Refuz sa cred ca nu exista nici o solutie , ca toate organizațiile de inteligenta, armatele etc... chiar nu au ce sa facă, sa oprească sa nu mai ploua cu bombe peste sufletele astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pericol cu nucleare poate sa vina de oriunde, nu e azi rusu maine poate sa fie chinezul, sau pachistanezul...sau oricine degetul pe butonul de nucleare care se trezește dimineața nemulțumit.

 

De fapt mai mult ca sigur chinezul o sa treacă la atac...deja e evident ca , coace ceva după mișcările care le face de curând. Atunci ce se va intimpla?

 

Trist, f trist ce se intimpla si ce viitor ne asteapta. În loc sa se folseasca toata tehnologia, banii, inovațiile în progresul omenirii, in reducerea saraciei, acum toți investesc în armament si distrugere. 

 

Cata omenire și natura s a distrus, cât progres și munca, s a dus pe apa sâmbetei în mai puțin de 2 luni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stau și ma minunez cu războiul asta...mie mi se pare totul cusut cu ață alba... Ori sunt prea mulți prosti și incapabili la conducere care altceva nu știu decât de sedinte și sa dea din condei sa aprobe bilioane în stanga și-n dreapta, ori prea mulți corupți care nu mai au nici un strop de omenie, calcă pe cadavre și fac bani din razboaie. Asa cum bănuiam, am auzit ca se stia de luni de zile de invazie și nu s a făcut nimic sa fie prevenita, asa cum din anumite motive nu se face nimic sa fie oprit războiul. Refuz sa cred ca nu exista nici o solutie , ca toate organizațiile de inteligenta, armatele etc... chiar nu au ce sa facă, sa oprească sa nu mai ploua cu bombe peste sufletele astea.

 

Exact impresia asta o am si eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...