Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Pai, michelle, USA e o tara super-capitalista, in care statul nu intervine in treburile companiilor. Ce ar fi trebuit sa faca guvernantii? Sa deschida fabrica lapte praf de stat? Sa nationalizeze fabricile? Sa oblige farmaciile si marketurile prin lege sa importe lapte din alte tari?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și acum sunt democrații la putere, care sunt văzuți comuniști in SUA. Dacă erau republicanii, Trump mai exact, SUA nu mai era in NATO (deja ieșise) și nu mai ajutau pe nimeni.

Asta își doresc cca 50% din Americani.
Eu nu pot sa înțeleg acest egoism. Nu îl voi înțelege niciodată. Am evoluat ca specie dar am impresia de multe ori ca degeaba…

 

Michelle, te-ai gândit vreodată ca ai putea fi tu și familia ta in locul emigrantilor de război? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad in stiri, USA are multe de castigat deocamdata. Dolarul este la maxim istoric comparat cu alte monede, vinde la greu gaz lichefiat si petrol europenilor, cu siguranta ajutorul militar si umanitar acordat vine la pachet cu viitoare afaceti f profitabile in Ucraina. 

Eu nu chiar i-as plange de mila.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Și acum sunt democrații la putere, care sunt văzuți comuniști in SUA. Dacă erau republicanii, Trump mai exact, SUA nu mai era in NATO (deja ieșise) și nu mai ajutau pe nimeni. Asta își doresc cca 50% din Americani. Eu nu pot sa înțeleg acest egoism. Nu îl voi înțelege niciodată. Am evoluat ca specie dar am impresia de multe ori ca degeaba… Michelle, te-ai gândit vreodată ca ai putea fi tu și familia ta in locul emigrantilor de război?

 

SUA nu a ieșit niciodată din NATO 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, așa e. A încetat sa mai plătească contribuția. Trump a avut un punct in campania electorală ieșirea din NATO dacă va fi reales. Am scris la repezeala, scuze.

cand nu si a plătit America contribuția?

Eu știam ca de ani de zile anual peste 3 % din GDP merge la NATO .

Trump a spus ca iese din NATO ( deși nu se ajungea acolo)  daca celelalte tari nu ridica si ele contribuția , si ca atitudinea anumitor tari e duplicitara daca pe deoparte contribuie la NATO si pe alta parte cumpara petrol de la rusi si ii umfla cu bani care duc la creșterea puterii lor de înarmare… exact unde s a ajuns acum.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așa e, n-a încetat sa plătească dar a cerut ca toate țările sa respecte promisiunea de a plăti cel puțin 2% contribuție la înarmare. Lucru care nu se întîmpla. Mi se pare de bun simt cererea lui. Acum Volens noles toate țările vor plăti aceasta contribuție.

 

vad ca Finlanda și Suedia vor in NATO. Ma întreb de ce n-au intrat pina acum? Putin vede cererea lor ca pe o provocare și e și mai furios si eratic imbecilul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și acum sunt democrații la putere, care sunt văzuți comuniști in SUA. Dacă erau republicanii, Trump mai exact, SUA nu mai era in NATO (deja ieșise) și nu mai ajutau pe nimeni.

Asta își doresc cca 50% din Americani.

Eu nu pot sa înțeleg acest egoism. Nu îl voi înțelege niciodată. Am evoluat ca specie dar am impresia de multe ori ca degeaba…

 

Michelle, te-ai gândit vreodată ca ai putea fi tu și familia ta in locul emigrantilor de război? 

Mihaela astea sunt povesti ca nu ar mai fi fost america in Nato...desi adevarul e ca...Nato se pare ca e cam la vrajeala...

 

tu nu ai cum sa intelegi america, chiar daca sora ta e in tara asta si poate a incercat sa-ti explice... din coltul tau de rai, de pe o insula mica in care vin turisti cu bani doar vara iar in rest e liniste si pace.

 

nu inteleg de care egoism vorbesti. nu cred ca alta tara pe planeta asta a dat/ajutat mai mult decat america 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...