Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Turcia de ce se opune atat de vehement? Inteleg ca in Suedia si Finlanda sunt multi membrii PKK - kurzi, pe care turcii in considera teroristi?

 

Da. Unii kurzi sunt membri in partide din suedia și cu poziții înalte. Sunt cetățeni suedezi. Nu știu aceleași persoane sunt membri PKK dar Turcia spune ca Suedia susține kurzii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum spuneam , ipocrizia occidentului mentine razboiul. Rebranding se numeste nu hotie insa. 

Renault de exemplu acum in Rusia este Moscow Automobile Factory Moskvich , cumparata cu 1 rubla (  cu 6 ani lasati pentru rascumparar  :

Si de ce ai pus poza cu McDo? La noi au spus ca McDonalds a plecat pentru totdeauna din Rusia.

 

Am mai citit ca azi Rusia a tăiat gazul Finlandei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 A plecat pentru totdeauna si s a intots dupa o luna si McD . Au gasit portita toti . Acolo sunt inapoi . 

Am zis sa mai dau  si al doilea  exemplu dar nu am mai explicat 

Te referi la Știrea asta?

 

On Monday, it announced it would sell those stores and leave Russia, saying the humanitarian crisis caused by the war and the unpredictable operating environment meant continuing running restaurants there was “no longer tenable” or “consistent with McDonald’s values”.

Govor, who operates 25 restaurants in Siberia, has agreed to buy its 850 Russian restaurants and run them under different branding, McDonald’s said on Thursday.

 

 

Deci nu s-au întors. Noul cumpărător poate vinde burgeri, dar nu sint McDonalds, nu poate folosi Brandul mcdo. N-am găsit nicăieri Știrea ca s-au întors.

 

https://www.theguardian.com/business/2022/may/19/govor-agrees-to-buy-all-mcdonalds-in-russia-and-rebrand-them

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...