Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la BAIA MARE - experiente personale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

  • Administrators

Nașterea la Baia Mare: Am nascut prin cezariană la Spitalul Județean - asistente neprietenoase și NU primești ajutor in alăptare

 

Am nascut prin cezariana la Spitalul Judetean Baia Mare.  Medicul care a urmarit sarcina si a fost la nastere dr. FLOREA ANATOLIE  - pentru noi a fost omul in primul rand si apoi medicul care a raspuns la intrebarile noastre de viitori parinti, a urmarit analizele, a raspuns la telefon si mesaje pe toata perioada sarcinii deoarece a fost o sarcina cu risc, trombofilie descoperita tot de dansul, dupa o pierdere anterioara. Am fost multumiti de medic, niciodata nu ne-a incarcat cu informatii, sau povesti, doar cat am avut nevoie.

Asistentele au fost neprietenoase, m-au repezit, mi-au pierdut lucruri in mutarea de la un etaj la altul, mi-au pus anestezia venoasa pe langa (para venos) mi s-a umflat mana...

Iar cel mai suparator pt mine a fost ca nu am avut ajutor sa alaptez, asta m-a deranjat, nimeni nu mi-a explicat cum sa atasez bebe, o aduceau mancata cu lapte praf....in continuare aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nasterea la Baia Mare: am nascut de 2 ori in 3 ani la Spitalul Judetean Baia Mare prin cezariana - experienta mea

 

Am nascut de 2 ori in ultimii 3 ani, in acelasi spital, cu acelasi medic. Am nascut la Baia Mare, la Spitalul Judetean, cu medicul care mi-a urmarit nu doar sarcinile, dar care mi-a fost alaturi si in perioada grea de aproape 3 ani in care am tot sperat sa se intample minunea. Am nascut cu cezariana, programata la 38 de saptamani din cauza unor riscuri pe care am preferat sa nu mi le asum daca nu era cazul.

Daca ar fi sa nasc si a treia oara, tot la Spitalul Judetean Baia Mare as face-o, tot cu medicul meu Timis G. pe care il respect si caruia ii sunt recunoscatoare pentru cele doua minuni pe care m-a ajutat sa le aduc pe lume! - experienta mea aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...