Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la PLOIESTI - experiente personale


Recommended Posts

  • Administrators

Nașterea la Ploiești: am născut neașteptat prin cezariană la Ploiești după un atac de panică - povestea nașterii bebelușei mele

 

Trebuia să nasc la Bucuresti, acolo era medicul meu. Inainte de ce s-a intaplat tocmai i-am dat un mesaj pentru a-l intreba ce facem in caz ca nu nasc pana la 40 de saptamani. 15 min mai tarziu, merg la toaletă și deodată simt ca se scurge ceva brusc și rapid. Fusese dopul gelatinos. Imediat după mi s-a rupt apa - i-am strigat sotului: "Iubire, vine!".

Eram emoționată, curioasă, puțin temătoare, insă liniștită. Am sunat la salvare si am asteptat sa sosească. Ma hotărasem să merg la maternitatea din Ploiesti deoarece imi era teamă ca voi naste in masină fiind drumul destul de lungulet de la Targsorul Vechi pana la Bucuresti, gandindu-mă si la faptul ca mama mea ne-a născut pe toți repede, in maxim 1 h.

Ajunsă in fața maternitatii mi s-a spus că trebuie să mai aștept vreo 10 minute deoarece inainte de mine au venit 2 paciente: una pentru chiuretaj, iar alta născuse in stradă...citeste in continuare aici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

  • Administrators

Prima naștere a fost la Maternitatea Ploiesti și am fost tratată ca o bucată de carne - acum am născut la spitalul SANCONFIND iar experiența e complet diferită: experienta mea

 

L-am nascut pe primul copilas la Maternitatea Ploiesti, prin cezariană. Incep cu o scurta relatare a nasterii lui, pentru ca astfel mi-a fost dat sa am o experienta cu care sa compar ce s-a intamplat de curand. Spitalul era relativ curat acum 9 ani. Confortul nu exista din start...

La sarcina aceasta, insa, mi-am promis ca o sa imi ofer tot ce meritam, eu si bebelina. Am ales spitalul particular Sanconfind, pentru ca mi-a fost recomandat si pentru ca acolo profesa medicul care mi-a monitorizat sarcina - iata cum a fost de data asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...