Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Elkia, multumesc foarte mult, esti draguta!

 

Mi-am facut un plan, mi-am cumparat online bilet aeroport - gara si gara - Bratislava. Teoretic, sunt pregatita, limba germana ma nelinisteste si (presupusa) vastitate a Hauptbahnhof - ului. Dar am vazut ca este si un mall in apropiere, la intoarcere am de gand sa-l vizitez. Sa-mi ofer o recompensa.

 

Monica, tin pumnii pentru maine!

Anul viitor ne stresam impreuna  , desi a doua oara este mai usor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata! 

 

Multumesc din suflet pentru urarile pt copii! Am avut un weekend de 3 zile super pline , cu musafiri, intins, strans masa (sa dea Dumnezeu sanatate cui a inventat masina de spalat vase!) . Copiii au avut sambata party acasa (14 invitati, noroc ca avem saltele si paturi destule) , cu stat pana a doua zi pe la 11-12 , apoi ne-au vizitat sora mea, nasii copiilor, prieteni, soacra. Pentru ei a fost super , s-au distrat, s-au simtit bine. Ce bine ca e vacanta! Eu incerc acum sa imi amintesc la ce lucram vineri , sa ma repun pe shine si la job. A plouat destul de mult zilele astea, dar am avut noroc de soare cand a trebuit sa aprindem focul la gratar.

 

 

Ioana, ma bucur ca te-ai simtit bine la Piatra, data viitoare cand ai ocazia, da un semn, daca vrei si ne vedem la o cafea , iti povestesc si de alte locuri care imi plac mie in oras. Vacanta placuta! 

 

 

Monica, tin pumnii! Fara panica!  Succes! va fi super! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Gata prima zi cu examenul la romana. Andreea zice ca s-a descurcat bine la toate cerintele, a discutat si cu dna de la meditatii care i-a confirmat ca a facut totul in regule. Mai poate surveni i nota de subiectivism la partea de compunere, redactare, exprimare, dar nu ceva semnificativ (ea a avut grija sa se incadreze in cerinte, scrie corect gramatical, nu-s probleme de genul asta).

 

Ioana, asa e, impresia generala printre profesori, copii buni (din astia de au invatat si s-au tinut de treaba ) a fost ca subiectele au fost destul de usoare si accesibile. S-a dat epic, text narativ, nu liric sau dramatic, spaima elevilor :)

 

Maine pauza si apoi joi proba de mate. Am emotii si acolo, calcule, trebuie multa atentie... sa vedem ce grad de dificultate vor avea subiectele.

 

Multimim inca o data pentru gandurile bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...