Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Monica, bafta la examen!

 

Laura multi ani fericiti inainte copiilor frumosi!

 

Hmm, si Maya face 14 ani, nu m-am gandit deloc daca sa ii fac acte romanesti. Poate sa ii fac pasaport CRDS? Habar nu am ... trebuie sa vad si eu ce acte mai am. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, bafta la examen!

 

Laura multi ani ferici inainte copiilor frumosi!

 

Hmm, si Maya face 14 ani, nu m-am gandit deloc sa ii fac acte romanesti. Poate sa ii fac pasaport CRDS? Habar nu am ... trebuie sa vad si eu ce acte mai am. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! apar si eu o data pe sezon sa va salut si sa va urez de bine. sa va bucurati de vara si concedii. succes la examene si sa incheie toti copiii anul scolar cat mai bine.

 

noi bine, in parametri, copiii la scoala noi tot online. se pare ca in general e o rezistenta mare la mers inapoi in birouri in multe domenii. anul asta am fost o singura data la o sedinta si cu o alta ocazie la o sedinta in afara tarii pentru 3 zile.

 

ma tot uit si ma minunez de lumea in care traiesc. a aparut de undeva o idee ca e lipsa de lifeguards la piscine, plaje etc. ca au fost 2 ani de pandemie, lume nu s-a recertificat, multi nu au facut cursuri etc. si ziarele preiau si plimba stirea unii de la altii. intre timp, fii-meu cel mare, fully certified, nu isi gaseste de lucru ca e competitia prea mare, prea multi lifeguards pt cate locuri exista.

 

ieri cand am vazut stirea si la stirile locale cu tente apocaliptice si litere mari, vai ce dezastru, nu se deschid piscinele ca nu sunt lifeguards, nu am mai rezistat. am trimis comepntariu public sa le cer fac verification, ca daca e pe bune le trimit eu candidati (al meu + niste prieteni...) nu am primit raspuns.

 

anul asta in fiecare zi am impresia ca traiesc o l=gluma proasta ori de cate ori scot capul din munca sau citit. nu stiu daca simtiti la fel...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Quarina, big hug

ce nesimtiti. Sper sa primesti un raspuns, si poate si un job pt junior.

 

Si eu am aceeasi impresie. Ar fi de rezolvat lucruri care nu tin de mine.(si multe altele pe lamga) Pana una alta, ascult oameni fantastici.

ca de ex

 

 

Ps:si  mi am pus perdele  [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare, 

 

Laura , minunate pozele. Așa blajini par gemenii tai. 
 

ce activități au vara asta ?

 

monica, bafta la Mathe mâine . 
m-am văzut și eu și subiectul și baremul . 
e un examen vine și trece. Sper sa fie copil sănătoasă și împăcată cu ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, 

 

anu trecut nu am găsit nici la teatru nici la restaurant  pe zilele dorite. Așa ca îți recomand sa rezervi din timp . Zic eu, care încă nu am luat bilete. 
 

 

So So. 
 

dragilor , 

israelul cu Haifa și Ierusalim sunt minunate . 
control așa și așa. Am primit visa pe loc pe zilele , direct in port. Ne- a plăcut ca la 19:30 era întuneric la Jerusalem . 
humus cald cu Lipie calda mamanci pana cazi . 
mai salata de advocado a fost vis. 
 

cipru , asta mic vrea sa se mute in Cipru . 
noi ii recomandam o casa apropiată de plaja sa îl vizitam des. 
 

Rodos are o apa minunata și extrem de calda. [bib] 

 

santorini e vis:

 

nu au port și vapoarele nu pot ancora pt ca apa e adânca de 800 m

- viile sunt multe și peste tot și sunt lăsate direct pe pământ . Precum in lanzarote și Malta , din cauza vânturilor .
am fost la o degustare de vinuri și am avut alături măsline , salata de vinete o salata de brânza și o linte bătută foarte buna.  
- pt ca nu au apa, la rădăcina viilor de aseară piatra vulcanică care peste noapte absoarbe APa si ziua ajunge la rădăcina . 
- am fost si la o akropole. 
ghida ne- a zis ca si ea a fost foarte impresionata foarte impresionata de eeeeee ghid . Super tare ghidul de la museu. 
mi s- a cam acrit de muzee sar ăștia 3 ai mei numai pe ele au stat 
 

23€ a venit repetarea examenului teoretic la școala de șoferi. Amin . 
 

judoka, au venit rezultarele la ABI?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venisem de fapt sa va zic despre o carte. 
dansul furiei,

 

carte a apărut in ani 80 și a fost reeditata . 
cartea e minunata . Și mi- a clarificat multe multe chestiuțe . 
meu sunt o persoana care arde precum chibritul . Și uneori am nevoie de plan și despre cum sa fac eu bine .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu administrațiile am luat- o și eu in freza cu casa de pensii . Am niște nervi pe ei . 
 

deci, după 15 ani de vechime casa de pensie ar fi trebuit sa îmi preia aparatele auditive. 
mai schimbat regula și dacă nu moare omul lângă tine, nu ești esențial . 
deci am plătit dif între costurile aparatelor și cât a preluat casa de sănătate , adică 2000€, pt ca aparatele chiar merita. Au bluetooth . Și face orice cent. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...