Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Zbor placut Ioana si fara intarzieri!

 

Dana vio, deci sa inteleg ca eu intineresc de vreme ce dorm si as mai tot dormi   

Serios, parca nu ma satur nici cu 8-9 ore.

 

Judoka, bafta la exemenele urmatoare! La ce materii da oral?

 

Laura, imi place analiza ta obiectiva despre ce cred tinerii despre o meserie asa din filme si de la tv versus realitatea dura.

 

Mcoca, si eu tot 2 saptamani pana la vacanta. De abia astept. Sper sa nu avem probleme cu zborurile ca e nebunie peste tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt super extra mega happy.

Alexandra a primit rezultatul la examenul Camdridge pe care l-a dat in mai. A dat examen ptr C1 si a luat C2 cu 206 puncte.   

E foarte happy. Si mandra de ea. Si noi la fel. 

Uau!! Felicitari, Ale!!  C2!?!? Super, super tare! Bravo ei! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la teatru 

 

Clasa L. au pregatit la ora de germana o piesa. Au scris scenariul(dupa un roman), au pregatit decoruri, aranjat  costume. A fost un proiect frumos la care au muncit apr doua luni. L. a avut rol de  jurnalista 

 

Am dus si muffins cu afine  [il]  preparate tot de ea. Au venit clasele care o sa intre in colegiu la toamna. Mai au inca o reprezentatie.

 

Copiii au intrebat  la sf, cum de ati invatat textul asa bine in germana ?   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru Maya.

 

Vio, felicitari lui Alex! C2 wow de wow!

 

Ioana sejur placut!

 

Judoka, bafta la exemenele urmatoare! Felicitari si Laurei pentru piesa de teatru.

Un proiect de genul asta a avut si Eva. Un an au lucrat la el :)). 4-5 luni la scenariu si apoi repetitiile. Au avut 3 reprezentatii in total. F fain a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri !  [flo2]  

 

Incepuse sa intre in panica cand toate celelalte rezultate au venit si ieri mai erau 2 fete ( Ale si inca una, cele cu C ) care nu primisera rezultatele. 

 

Au facut pregatirea la scoala cu diriginta, fiind clasa de engleza intensiv.

Dirig le-a trimis link cu materialele din care sa se pregateasca si ii verifica.

1/2 din clasa s-au inscris la exam si au luat toti la ce a spus diriga sa se inscrie, cu 3 exceptii. Una din fetite s-a inscris la B1 si a luat B2, alta s-a inscris la B2 si a luat C1 si Ale care s-a inscris la C1 si a luat C2 .

 

I-am spus ca o duc in Bucuresti la Carturesti si ii iau ce vrea ea  [fri] faza la care taica-su s-a albit la fata.  [:-)))]

 

In concluzie profesoara cu care face franceza a zis ca o inscrie la DELF  [fri]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...