Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Si eu. Dupa 14 ani, inca ma minunez ce diferenta este intre a creste un baiat si a creste o fata.

Daca nu as fi avut-o pe fiica-mea, muream crezand ca nu exista copii care se cresc usor, de la sine. Eram convinsa ca asa ceva nu exista.

 Cred ca depinde de cum e firea fiecarui copil in parte.  La mine e invers. Si vad foarte clar diferentele in paralel, nu peste timp. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri a terminat Bianca de citit o carte ce o avea recomandata ca lectura suplimentra (pe langa cele obligatorii ce vor fi studiate la clasa), pe care o aveam intamplator in biblioteca. Recenzie: " Cica 'vaai, o carte ce te misca!',  pe mine m-a miscat doar sa imi dau ochii peste cap! ' ( tot ea imi povestea in gimnaziu  ca a venit directoarea la clasa nu stiu ce sa le spuna : "iti dai seama, mi-am dat ochii peste cap pana la creier si inapoi!" )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tine de caracter. Am trei caractere diferite, de la "stiu perfect pe ce lume traiaesc" si "lasa ca vad eu". 

Daca ma gindesc si la sora mea care se purta sistematic in caz de probleme ca o sora mult mai mica nu mai pot face nici o generalizare. 

 

[eu nu ma mai enervez de foarte multa vreme, asta este. ii las in zeama lor si le trece]

 

Bravo copilei, Ioana. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qarina, îmi pare rău. 
 

Tata a plecat pe 30 Octombrie. A făcut febră cu o seară înainte. A dormit, a mâncat, a făcut duș, s-a simțit prost, a venit salvarea și dus a fost când de abia ajunsese la spital.

Noi am făcut Corona. Doar 4 din 6 câți suntem în casă. Ieri eram bine mersi și am serbat mătușa de 96 de ani. Am stat mai mult pe afară dar totuși. De cacao.

 

qarina, eram datoare cu un răspuns. Am avut o tumoare benignă în glanda salivară. Greu de scos că  era mare. Și dificil că au avut mulți nervi faciali de evitat, desprins, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am impartit un pepene mare, turcesc. Jumatate s a mancat, restul am portionat frumos si bagat la rece. Aseara cauta pepenele  [batcap] l a mancat ado, fara sa se mai gandesca si la altii de prin casa. Asa m a terminat cu mancarea asta.

 

otilia, parca nu se mai termina cosmarul asta cu covidul, voi parca anul trecut ati amanat vacanta in tara. Sa deveniti negativ rapid  [flo2]

 

Trebuie sa mergem pe la festivitati, dar e ff cald afara, 34 de grade. Maine cica si mai cald.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, imi pare rau pentru tatal tau :(. Pff ce ghinion si acum cu covidul. Asa m-am saturat!!

Noi o sa mergem la Vadu Crisului/ Suncuius. Din poze pare f fain :). Vedem.

 

Qarina, si eu m-am gandit ca nu-i a buna deplasarea ta fulger in Romania :(.

 

Azi ultima zi de lucru. Acum 3 saptamani de vacanta. uraaaa

Pana una alta mai avem de cumparat rechizitele si de facut bagajele. Ale fetelor sunt complicate, ca stau 6 saptamani in Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, multa sanatate!

 

Mcoca, am fost la Suncuius, la Casa Bucatarului (asa se numeste pensiunea). Mi-a placut foarte mult, atat locul de cazare cat, mai ales, imprejurimile. Sunt multe trasee de facut pe jos, daca sunteti amatori. Nu sunt dificile, dar sunt spectaculoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...