Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Eu sunt intr-o zona crepusculara nefavorabila   [zirea] , a2a pereche de sandale mi s-au stricat, mi s-a stricat si hota si masina de spalat haine.  [zirea]  [batcap]  Vreau sa dorm asa vreo luna !! 

Azi am iar 2 livrari de carti, Ale si verisoara ei si-au comandat carti si eu am preluat comenzile ( si platile  [fri] ) , masina de spalat noua vine azi ? sper si restul pe rand.  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare dragilor,

 

eu sunt cumva defazata rau. 

 

Qarina & Otilia, Condoleate  [flo2]

 

parca de Otilia am citit dar la Q am banuit. de obicei nu mergi tac pan in romania de peste ocean. Imi pare rau de pierderea voastra.

 

Coca, sa va traisca fetele. Frumoase tare  [il]

 

Ups Dana, avalansa nu gluma

 

noi intre musafiri, scoala, bal, teatru de vara si concerte. toate acum sunt. 

 

nu mai  suport ceasul care suna la 06:15. 

 

sapt viitoare mi-am luat doua zile libere 

 

imi e si jena sa scriu. eu cu 35 zile  de concediu plus vreo 10 din orele suplimentare/anual 

 

anu asta am fost si 6 sapt in concediu medical  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sapt trecuta am avut planificat 4 interviuri. post de junior. mai, am ales pe cel mai diplomat si care stia total altceva. 

 

ma uitam ca daca lasi copilul sa ramana curios are mari sanse sa fie si fericit

 

toti in jur de 30. 

unul foarte destept, e drept. dar asa de ingamfat ca am zis ca imi strica echipa sa il integrez. sunt ferm convinsa ca nu ii daduse prea multi peste nas. treaba lui. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,hello

 

Dana, grrrr, sper sa le rezolvi repede pe toate.

 

Nici eu n am karma grozava, au fost posturi interne scoase la noi, dar nu am reusit selectia. Asta e, poate trebuie sa ma reorientez. Desi nu prea mai am energie.

 

Copiii profita de vacanta.
Ado e numai pe afara, la scaldat, bicicleta, se duc pe la film/fast food/ concerte. Trebuie iar sa i iau tenisi, ca nu il mai incape nimic.

 

Elkia, tot citesc de situatia pe litoral si ma gandesc cum esti tu nostalgica dupa el.

 

[flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am citit ca sunt plajele libere. nu cred ca ajung ca numai eu sunt nostalgica. din familie. Copii mei au fost la jupiter in 2015. si eu am stat cu ei 3 zile si apoi i-am lasat cu sora mea. mancam la 7 dimineata hamsii pe plaja. pana am vazut ca le prajeau in untura. 

 

patronii sunt hapsani. vor sa scoata apa din piatra seara. platesc foarte prost probabil si salariatii sunt precum unele asistente in spital. si au zis mereu : las ca merge si nu au schimbat nimic. 

 

am vazut Taverne si in Rhodos, si in Cipru si in Santoniri si in Turcia. mancarea e buna foarte buna. in istrael am mancat humus cald cu lipii calde moi, o nebunie, dar ciorba de legume de la mare la Romani e fix pe gustul meu.

in romania au ceva. si acel ceva imi lipseste deseori.

 

in alta ordine de ideei, bate vantul pe DC. la mine in Weekend a fost o prietena intalnita pe DC, acu 16 ani. 

 

joi vine prietena mea cu 3 copii. cel mare a intrat la facultatea mea. nici nu stiam ca influentez copii  [bib] . 

toata lumea a ramas marca ca merge la Cibernetica. el a terminat Saguna la Bv, info internsiv. nu e genu tocilar, e genu copil bun si riguros. si cica i-a placut cum mergeam eu la servici si cand lucram de acasa ca eram vesela si asa vede el un Job  [alcool]. tre sa il iau cu mine inainte de workshop-uri cand sunt ca un balon spart. asta al meu mic cunoastea bine

a mai venit la noi, fara parinti.si ii trimiteam retur cu ei mei, pe toti in ro.

 

vroiam sa ii fac cadou de absolvire nite prostioare, dar acu ma gandesc sa ii platesc abonamentul la goethe.sa invete germana.

 

ce mi se pare interesant, e ca copii mei (cel mic e botezat de ea) isi doresc sa aiba familii asa cum are ea, cu 3 copii, iar ai ei, sunt dupa calapotul meu. Cel mijlociu, a luat anu trecut la capacitate 10 la mathe e tot la saguna si cica invata mathe asa cum si eu o invatam. 

 

noi am fost colege 1-8

 

marti si miercuri am liber. si miercuri iau copii vacanta. amin. ca mi s-a acrit de scoala

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu citesc dar si scriu/vorbesc despre drame.

 

asta le spun si la copii. nu exista lume perfecta si nici sa incerci sa o faci perfecta. 

pana la moarte, care nu merge schimbata, totul se rezolva.

 

am citit despre un copil de medii din alea absolute de 10 ca luase la un examen 8 la ro si vroia sa se sinucida.

trebe sa ii intalneasca pe ai mei. Cel mic trece clasa. si eu sunt Happy. 

 

deci, cand a murit cineva drag mie si ma intrebau cei apropiati cu fiecare repovestire a celor intamplate mi-a fost mai usor. E cumplit cred ca le tii pe toate in tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o colega de birou (are 40 de ani) careia i-a murit sotul de covid in octombrie. Ea are 2 copii mici (10 si 13 ani) si ii e cumplit de greu, dar trage de ea sa mearga mai departe. Fiecare intalnire la birou, cafeaua e insotita de discutii cu ea. O admir ca e puternica (inainte era foarte dependenta de sot in tot ce inseamna lucruri administrative, viata de zi cu zi) si apreciez la ea ca e oarte deschisa cu ce simte, nu se fereste sa vorbeasca despre sotul ei , sa il pomeneasca, sa povesteasca din anii din urma. Primele discutii la birou au fost foarte grele pentru noi, cei din jur, pentru ca nu stiam ce sa ii spunem, ce subiecte sa evitam ca sa nu ii facem rau, ce cuvinte sa folosim. am ajuns repede la concluzia ca ea de multe ori avea nevoie doar sa vorbeasca, nu astepta de la noi cuvinte-magice de mangaiere, solutii-minune la problemele ei. 

Cand ma mai apuca nemultumirile si cad in butoi, ma gandesc la ea si imi zic ca am o viata minunata, am tot ce imi trebuie, sa inchid gura si sa trec la treaba! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...