Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Dana,

 nu trebuiai sa editez. masina de spalat e vitala si aia de rufe dar si aia de vase. 

mie imi lipseste cand nu sunt acasa si aia de taiat paine. si instant pot-ul imi lipseste. 

 

e normal. sa te simti asa. si face bine sa ventilezi, vorba lu buflea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana,

 nu trebuiai sa editez. masina de spalat e vitala si aia de rufe dar si aia de vase. 

mie imi lipseste cand nu sunt acasa si aia de taiat paine. si instant pot-ul imi lipseste. 

 

e normal. sa te simti asa. si face bine sa ventilezi, vorba lu buflea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, 

 

are Irvin Yalom niste carti, despre doliu si despre persoanele aflate in ultimile stadii. si cat de izonate sial sunt. 

 

pana atunci nici eu nu stiam ce sa spun, dar de atunci, spun exact : nu stiu ce sa spun dar vreau sa iti fiu alaturi.

 

si vecina mea, care are baiatul mort de vreo 6 ani i-a murit barbatul acu in martie. si am sunat-o fix atunci in prima zi. si femeie era singura. si am facut bine ca simtea o nevoie acuta sa vorbeasca. 

uneori, cand vorbesti, nu astepti neaparat solutii ci iti auzit problema cu voce tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,

greu destin. 

 

Antrenoarea noastra de la club a trecut prin momente dramatice acum catzva ani.Se apropia de  40 de ani, trei copiii maricei, insarcinata. Cand, i a murit barbatul in accident de masina.
Nu stiu cum a trecut prin toate astea. Cu unul din copii nu tinea f mult legatura.

Acum e  mai bine, fetitza nascuta e universul ei, o rasfatza la maxim. In cateva luni o sa fie bunica. (de la fata cea mare) 

 

Elkia, tu esti o optimista. La unele probleme chiar nu poti sa le dai de cap. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,

 

multumesc. tu esti o draguta.

 

ma loghez scurt pt a va recomanda urmatorul discurs a lu 

https://youtu.be/wLt24P8-cCs

 

Alain de Botton The futere of love cred ca e video pe 

 

omul vorbeste despre cat rau a facut curentul romantic relatiilor, si aici as zice in general (alea de cuplu in special) trebuie sa spui direct ce vrei si sa nu astepti ca celalalt sa ghiceasca.

 

sau daca e ceva in neregula trebuie sa comunici si sa iti spui emotiile. Sa iti spui emotiile nu raneste pe nimeni, pt ca  simti tu asta, nu te poate acuza nimeni ca simt furie/neputinta etc si daca iti doresti ceva, decizia e la tine si nu trebuie sa aduni frustrarea pana decide altul pt tine.

 

apoi e super bine sa pui intrebari cand ai dileme si sa nu astepti iarasi sa se rezolve de la sine. 

 

azi e sarbatoare si maine imi vin musafirii. 

la scoala la copii e teatru de la clasa 10-12 si asta mare duce pizza. Sambata a vandut 32 bucati de panici facute pizza. azi vrea iar. 30. si era suparat ca doar doi din tot grupul de la germana s-au inscris. nu am zis nimic, da asta noapte tot invarteam programele sa ajung la timp sa cumpar ce ii trebe pt pizzabrötchen sa isi faca pizza acasa si sa imi termin si toate temele de la servici. 

imi venea sa ii sar la gat ca nu imi zice cu 24 ore in avans, dar mi-am dat seama ca trebe sa trag aer in piept si sa il sustin cand are el nevoie. v-am pupat.

 

ei strang bani pt balul de la anu [alcool]  au si cont bancar pt asta  [bib]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec sa va salut la inceput de vacanta.  Imi voi lua acusica citeva zile sa ma duc in Bretagne si ma opresc pe drum la un castel sa vizitez si sa dorm. 

 

Dana, sper ca ai iesit cu bine si fara alte incidente din zone cu "toate se cam strica". 

(eu am bazaconia de masina de spalat rufe care face fite si nu se lasa demontata, o apuca pandaliile cind spala chestii delicate.)

 

Elkia, cit de harnica esti ! Bravo !

 

Monica, felicitari fetitei mari. 

 

Cit despre boli si chestii foarte grave, nici nu stiu ce s-ar mai putea spune. 

 

Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Noi ieșim încet încet toți din carantină. Unii mai tușim așa sec. Cel mai nasol a fost mezina. Am păzit-o 2 nopți că a făcut febră mare, am pus prosoape ude pe ea că nu cera, nu a mâncat. Azi de dimineață a cerut în sfârșit mâncare. Aseară era palida și de abia a băut niște apă dar mai târziu a vrut să mănânce. Sper că am trecut peste ce a fost mai rău. Ah, cea mică a fost singura nevaccinată din noi 6. În Norvegia nu se vaccinează sub 12 ani. Mijlocia a primit o jumătate de doză Pfizer și nu a avut mai nimic. Dacă nu o testam de două ori nici nu am fi bănuit că e pozitivă. 
 

Dana, baftă cu noile aparate electrocasnice. Și noi așteptăm să crape mașina de rufe. Scoate un miros de ars. Am demontat-o degeaba acum câteva luni și de atunci stăm pe acasă când îi dăm drumul. Din fericire mai avem o mașină dar e mai veche, mai mică. 
 

Judoka, ce e al tău e pus deoparte. Chiar așa se întâmplă deși pare greu de crezut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne barfim electrocasnicele?:) si eu ma alatur. mi s-a spart geamul de la masina de spalat. inlocuitul costa cam $ 500. masina a fost 850 si ceva in 2016. merge f bine si nu am chef zilele astea sa dau 1,500-2000 pe una noua.

 

asa ca l-am sfatuit pe individul direct responsabil de spart sa isi rationalizeze hainele sau sa si le spele :) si in concediu sa isi ia haine muradre ca avem masina de spalat aici:)

 

m-a suparat geamul acela, ca a venit la moment nepotrivit. dar deh. not much to do about it. copilul a recunoscut instant, m-a sunat, atata doar ca nici nu si-a dat seama ca el l-a spart. avea niste ochi mari si o nedumerire profunda ca el isi vedea de treaba lui si geamul a explodat. pai asa se intampla cand speli haine cu muzica la maxim in urechi si agati un cub mare de magnet care cade pe geam. ramane un mister de ce era magnetul ala mare pe masina de spalat. cred ca nu vom afla vreodata :)))

 

elkia, eu ma razvratesc un pic la cereri din astea pe ultimul moment. asa imi mai face mr A. pai nu mi se pare normal, ar trebui sa planifice mai bine si sa respecte si timpul meu. asa ca m-am invatzat sa nu mai fac artificii si sa imi dau peste cap programul. daca e usor, acomodez, daca tb sa fac schimbari mari, nu. sa se descurce el. 

 

mik, sa iti fie de bine concediul!

 

J, tin pumnii sa gasesti jobul dorit pana la urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]  [cit] ,

 

otilia,

multumesc de gandurile bune  [flo2]

sa scapati odata de porcaria asta de virus si sa va bucurati de vacanta ! 
 

Qarina, danke

la capitolul pierderi ma alatur cu individul care sare in piscina cu handy colegului in buzunar. Sa vada daca e rezistent la apa.  [fri] Am platit reparatia. (noroc ca n a fost kaputt).
 

Mik, concediu placut ! 

Elkia, distratie la pizza 

 

La noi dupa doua zile cu 36 gr, aseara ploua cu tunete si fulgere. Pe camp stopesc la greu agricultorii.

La dentist s au anulat consultatiile. Are corona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...