Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Otilia, sanatate multa. imi pare rau sa aud cate a patimit mezina ta. Sper sa nu va mai inatlniti cu virusul in curand

 

vecina de balcon hranest etoate vietuitoarele... dimineatza hranea caprioarele. are farfurii si le da o mancare speciala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, sanatate multa. imi pare rau sa aud cate a patimit mezina ta. Sper sa nu va mai inatlniti cu virusul in curand

 

vecina de balcon hraneste toate vietuitoarele... dimineatza hranea caprioarele. are farfurii si le da o mancare speciala

 

am vrut sa va atasez o poza cu o tona de blue jays dar nu merge si fb nu folosesc

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

post-113720-0-33389800-1658449423_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare

 

Otilia, 

 

multa multă sănătate !

 

[fal] sunt așa ca ați făcut covid in concediu 

 

 

coca, 

 

concediu plăcut !

 

j, o sa apăra soarele și pe strada ta. Are dreptate Otilia [flo2]

 

radeti voi de pizza mea. Dar am reușit 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, cand treci printr-un moment mai greu, simti nevoia sa vorbesti cu cineva. Eu pacatuiesc la acest capitol si am tendinta de a tine in mine, din simplul fapt ca uneori imi pun problema daca nu-l deranjez pe cel de langa mine daca ma apuc sa vorbesc, poate pe respectiva persoana nu o intereseaza.. desi eu ascult pe altii daca mi se destainuie cu ceva.

 

Dar chiar si discutiile banale, intre colegi/prieteni/cunoscuti mai ajuta, ca te mai fac sa uiti de diverse probleme de le ei. Mie asta mi-a lipsit enorm in perioada cu covidul, lipsa contactelor interumane. Am lucrat exclusiv de acasa si chiar daca mai vorbeam online sau la telefon, nu era acelasi lucru ca fata in fata, cand mai spui o gluma, mai p vorba, in micile pauze de lucru. M-am simtit izolata, ca si cum s-ar fi construit un zid in jurul meu, nu aveam acces decat la familia din casa si atat. Desi eu nu sunt o persoana extraordinar de vorbareata sau expansiva, tocmai am scris mai sus ca nu ma deschid usor... dar tot simt nevoia de contacte interumane. Ajunsesem sa ma simt robot, nu om, in lumea exclusiv online pe care ne-a oferit-o pandemia si ajunsesem sa nu ma simt bine in pielea mea. Si cand vedeam ce bine s-a adaptat lumea din jurul meu in mediul online, am zis ca am eu o problema, ca eu nu m-am putut adapta.

Am fost foarte fericita cand s-au ridicat restrictiile in martie anul asta, parca am redevenit alt om..un om normal...

 

uneori, cand vorbesti, nu astepti neaparat solutii ci iti auzit problema cu voce tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, sanatate multa! Sper sa treceti cu bine peste, cu totii!

 

Dana, sa iesi din zona crepusculara.

 

Judoka, multa bafta si sa-ti gasesti ceva de care sa fii multumita! Stiu ca e greu...

 

Noi am terminat si actiuile administrative cu inscrierea la liceu, ca atare vacanta! Am fost eu fetele la mare cateva zile, doar eu cu ele, in Venus. Mare, plaja, relaxare. A fost frumos, am prins si o zi de valuri- mie imi plac valurile, sa le sar, sa ma arunc in ele :)) 

 

Elkia, ai dreptate intr-un fel cu patronii de pe litoralul nostru...sezonul estival la noi dureaza doar 3 luni/ an (iunie-iulie-august si putin septembrie poate), la greci de ex e de vreo 6 luni, ca permite clima . Preturile erau destul de mari (ma rog, peste tot in zonele turistice sunt preturi mari), in fine, in general am avut perste de servicii ok, nu ma pot plange. Are si litoralul nostru farmecul lui :)) 

Mie imi place in general marea... fie ca e Marea Neagra, fie Mediterana, fie Egee...nu conteaza, mare sa fie 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am semnat si eu petitia impotriva organizarii de catre colegii a propriei admiteri in clasa a IX-a. Am citit si ceva comentarii foarte pertinente. Ma tem ca decidentii vor face tot cum vor ei. Cainii latra, caravana trece.

 

M-am intors de la Paris, care este un imens santier. Se pregatesc pentru Olimpiada 2024. 

 

O saptamana buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt de acord cu admiterea separata in colegii.

Oricum si cu actualul sistem, la colegiile de top intrau tot copiii buni, care luau medii mari... nu inteleg cu ce-i ajuta sa organizeze ei propriile examene. Doar daca nu fac matrapazlacuri, subiecte cu dedicatie etc, ceea ce ar fi o mare mizerie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la Deva! Noi încercam un mini concediu rapid cu zilele rămase. La mare nu ajungem dar am văzut prieteni dragi prin București, orașul natal, Brașov, Turda. Mâine ne întoarcem iar la mama. Avem o zi grea. Plănuim vizită la castel plus drum lung. După aceea o zi București si iar mama iar București. Aiurea. Pentru că avem administrative, parastas, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, drumuri bune si vacanta cat mai placuta sa aveti! 

Ioana, dincolo de santier, sper ca ai venit cu multe amintiri frumoase din Paris! 

 

Si eu abia astept vaccanta. Pana atunci, am iesit un pic pe aici prin sat la noi. E frumos tare si la noi: Iar e plin lacul de lebede, curcudusele apleaca crengile copacilor, mure coapte, duminica o ploaie zdravana. 

 

295051667_5224869854295739_3389439324626

 

295229998_5574066345937234_3370000834851

 

295422685_602367477928513_65956263632421

 

 

294846571_1089967164952127_9092793949866

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...