Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

nu e grea deloc școala germana, e nevoie de rutina și reguli. 

facultatea da, e grea. 

 

„eu nu zic ca e ușor , dar au destul timp liber“ Citat

Aici, recunosc, ca am pierdut sirul. Nu e grea, inseamna ca e usor.

 

Timp liber au sa invete pt teste si sa faca hausaufgaben, cel putin la noi, asa a fost.

Si sunt de acord , ca nu trebuie sa faca toti faciúltate. Vorbesc mai mult de liceu si de imparteala asta in clasa a patra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au mei freacă menta destul . testele nu sunt grele. Sunt de lunga durata. meu m- am adaptat la faptul ca aveau teza in ultima zi de școala și plecam direct in vacanța și apoi aveau alta teza in prima zi de după vacanța . probabil ca dacă m- as fi format in același sistem, nu îmi era greu. copii devin ei cumva independenți și se organizează singuri . faptul ca sunt separați de la clasa 4-a la fel ca tine ce l- am mai înjurat . Sigur am scris pe DC . Acu nu mai cred lucrul asta . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am întâlnit pana acum un copil care sa fie la nivelul lu Ale de C2 in engleză . Nu inseamana ca nu exista, dar ai mei nu sunt de nivelul asta pt ca freacă menta. 
imi pove cumnata mea ( ea știe vreo 7 limbi fluent ) c piticul meu vorbește bine engleză ( au fost 4 zile cât a stat și copilul meu la ea o familie prietena de britanici și aia nu vorbeau românește ) asta m- a încântat pt ca eu nu îl pot evalua pt ca nu vb engleză spre deloc. 
 

O sa ii înscriu la un test dar nu cred ca sar de b2. 
eu am un nivel de toleranta mare, pt ca eu am fost de 10 și bărbatul meu nu, avea 7-8, spre disperarea mamei lui. 
el  e mult mai riguros acum la maturitate și mai muncitor decât am eu chef. M- am cam plictisit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fine, vacanța in romania e minunata.

Am fost cu copilul mc la ai mei.

Am Fost la hramul biserici și evident ca asta mic a terminat sarmalele și l- am trimis sa mulțumească la Bucătărie . Și a mai primit o porție.

Și preotul, un tip super a fost încântat de copii sunt mâncători de sarmale.

Și l- a învățat cuvântul badaptroste ( asta al meu credea ca inseamănă: ba, da prost mai e)

Viața satului e minunata.

Am fript pui ca la țara, cu coceni de porumb și am urmărit stelele.

Am fost și la restaurant in focsani,( eu nu fusei vreodată )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,hello

 

[cit]  [cit]

 

bodaproste sau bogdaproste, vine din bulgara. Bog inseamna dummezeu. Dumnezeu iarta.

Ce idilic pare acolo la tara, sarmale 

Mcoca, e bine ca stie ce vrea, desi drumul nu o sa fie usor. Noi mai avem trei ani si nici o idee ce face mai departe.  [clo] 
 

Otilia, a inceput scoala ? Cum e ?

Tot asa de mult de lucru ai? 

o zi frumoasa tuturor  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am întâlnit pana acum un copil care sa fie la nivelul lu Ale de C2 in engleză . Nu inseamana ca nu exista, dar ai mei nu sunt de nivelul asta pt ca freacă menta. 

imi pove cumnata mea ( ea știe vreo 7 limbi fluent ) c piticul meu vorbește bine engleză ( au fost 4 zile cât a stat și copilul meu la ea o familie prietena de britanici și aia nu vorbeau românește ) asta m- a încântat pt ca eu nu îl pot evalua pt ca nu vb engleză spre deloc. 

 

O sa ii înscriu la un test dar nu cred ca sar de b2. 

eu am un nivel de toleranta mare, pt ca eu am fost de 10 și bărbatul meu nu, avea 7-8, spre disperarea mamei lui. 

el  e mult mai riguros acum la maturitate și mai muncitor decât am eu chef. M- am cam plictisit. 

 

Sa stii ca nici eu n-am crezut ca Ale va lua C2, eram indecisa si ptr C1. 

Dirig le-a dat fircaruia un link dupa care sa se pregateasca si ii corecta la clasa. 

Ale a invatat din cartea asta 

Formula C1 Advanced Exam Trainer with key & eBook

 

formula-c1-advanced-exam-trainer-with-ke

 

pe care i-am cumparat-o ptr ca e mai usor sa lucreze cu cartea pe hartie decat cu un link. 

Ceilalti au lucrat din Destination B1,B2 . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua  [cit]  

La mine a venit toamna, acum sunt 20grC si innorat, imi place, pot respira. 

Sunt singura in birou 2sapt  , ceea ce este excelent. 

Sapt asta vreau sa fac o portie de sos ptr paste si am preg in balcon o sacosa cu lucruri de dat, trebuie sa ma organizez sa le trimit inainte sa inceapa scoala, sunt acolo si ceva rechizite. 

Ale a reinceput inotul si e rupta, zice ca de la fluture i se trage. 

edit. o portie de sos ptr iarna, cateva borcane adica 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic cum m-am scarpinat eu faras a ma doara :)) : ne-am apucat sa refacem niste scaune de la IKEA. Nu mai erau confortabile, buretele ala se distrusese, si o prietena ne zice: ooo hai sa le refacem, eu stiu cum, am materiale :))). Noi nu stim, dar am zis hai. deocamdata avem un scaun desfacut cu totul, si azi trebuie sa merg dupa materiale, ca nu tot ce are e bun pt noi. Va tin la curent 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...