Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Vio, nuuu, nu s epoate sa va inchida :(((((. Sper sa fie numai zvonuri...

 

Judoka, eu am semnatul contractul dupa 3 luni de la inceperra jobului :))). In Franta prima fisa de plata face oficiu de contract; CDI in plus :).

 

Ioana, si la noi incepe ploaie de maine pt o saptamana. Frigul a inceput deja :((. Ce tare fata ta cu limbile invatate singura. Bravo ei! Nu o sa aiba probleme cand va pleca sa studieze in strainatate :).

 

Laura, te imbratisez. Incearca sa faci multa miscare, stiu ca asta ajuta la moral.

 

Factura la gaz s-a triplat.  [zirea]  Nu stiu cine isi mai permite asa ceva. 

edit. iti dai seama ca noi nu putem mari preturile de 3ori. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, imi pare rau ca sunt probleme asa mari la serviciu . Sper sa fie bine pana la urma. 

Cu plecatul nu stiu , cumva in capul meu, cei care fac facultate in tara au sanse mai mari sa ramana in tara fata de cei care odata plecati, sunt bun dusi.  Sigur ca daca unul sau amandoi copiii ai mei vor vrea sa plece sa studieze sau sa munceasca in alta tara, nu voi fi eu cea care sa le spuna 'nu'. Vor avea tot suportul si ajutorul meu. Dar nu cred ca eu ii voi impinge sa o faca. Daca e alegerea lor, inteleg si accept. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic de University Fair, dar pare o actiune comuna a tuturor universitatilor din Iasi. Daca aflu ceva, iti spun. Acum e mare forfota pe Copou, se instaleaza corturi, toata saptamana viitoare e dedicata inceperii anului universitar, bobocii au trei zile de manifestari doar pentru ei. De maine se incalzeste, deci va fi cum nu se poate mai placut.

 

Nici eu nu as avea ca prima optiune facultatea in strainatate. Mai bine faci facultatea in tara ta, in limba ta materna, si te duci cate un semestru cu o bursa Erasmus sau, dupa ce termini licenta, te duci sa faci un master in strainatate. Ca sa-ti largesti orizontul.

Daca vrei sa ramai sa profesezi in Romania, ar fi bine sa faci facultatea aici. Altfel, reintoarcerea acasa dupa studii poate fi traumatizanta din multe puncte de vedere, inclusiv social.

 

Daca fiica-mea isi va pastra optiunea si in clasa a XI-a, o voi sustine sa inceapa sa-si faca dosarul. Dar sper sa se gandeasca mai bine. 

 

Ma duc la ZooCenter sa-mi las salariul pe o saptamana  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pff,

Dana, e imputzita treaba. 
Daca nu exista un ajutor de la stat, multe o da dea faliment. 
 

De ex, statul francez a reusit sa reducs pretul la benzins. N a mai fost chestia asta din martie. E 1,45, fata de doi euro. E super. 
 

Si reversul medaliei local. Stsm la coada la benzins ca pe vremea lui ceasca, toti nemtii trec granitza si fac plinul. In ziar au și scris ca benzinăriile sunt in ruptura de stoc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...