Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, 

e pasionata copila ta de germana ?

 

zici de prieteni tai berbeci ? 
cum scot flăcările la nervi :)

 

eu sint puțin mai concilianta după ce am ascultat de doua ori podcasturile după mindarchitect . 
 

devo, 

te- am zărit pe fb, 

cum ești ? 
ce Dace copila ?

 

dar Lili ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mulțumesc tare mult de urări .  [flo2]

 

si eu sunt surprinsă ca am scris despre ziua pe pe DC . Cred ca lucrez la transparentă  [:)]

adica am mai scris acu ani dar atunci Parca era alta viața! 

 

laura, minunata grădina ta. Foarte frumoase dalele cu flori. 

 

unde plecați ?

 

monica, 

felicitari copilei ! Sa se bucure de vacanța și de ultimul clopoțel . 

devo  [flo2]

 

La Roma plecam. 

 

Am pus florile in dale si cauciucuri pentru a le proteja de barbatul f entuziast cand taie iarba (mi-a retezat 2 crini, un butas de aronia, a ciopartit un trandafir)  si de cainele care nu tine cont de ce calca in picioare cand are el de alergat (de fapt ea, ca e fata).  Barbatul mi-a pus printre ele lampi solare, sunt chiar de efect, arata tare bine si ziua si noaptea. 

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

post-8889-0-05352500-1650274220_thumb.png

post-8889-0-68405800-1650274231_thumb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si vacanta frumoasa!

Le mai face copiior placere sa plece cu parintii? Ma gandesc cu groaza ca mai am cativa ani, nu multi si apoi gata (1 an - 2020 deja mi l-a mancat pandemia... apoi 2021 a fost mai ok)

 

Se mai cer teste, vaccinuri etc, care mai sunt conditiile? Stiu ca difera de la tara la tara si o sa ma interesez si eu inainte de a pleca.. dar asa ca idee...

Tarile de prin zona, Grecia, Turcia, Bulgaria, care se bazeaza f mult pe turism, au zis ca nu vor mai cere nimic, se va intra liber... asa citisem, repet, o sa ma documntez inainte. Noi vom pleca abia in august, dupa examene si repartizare.

Cu vaccinurile covid... noi avem 3 doze, fetele doar 2, rapelul fiind pe 17 oct. Va trebui sa le facem si lor doza 3, parca ziceai ca ai tai copiii au facut si boosterul.

La Roma plecam. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, se cere cam peste tot (de la intrarea in tara pana la intrarea in crasma) certificat , dar poate fi si cu testare, nu doar vaccin sau trecut prin boala. Bia a facut boosterul, Rares are inca certificat valabil dupa recuperare din boala (a fost pozitiv in februarie).  Am vazut ca sunt ok si daca ai facut 2 doze, a trecut mai mult de 6-9 luni, dar ai facut boala intre timp (ar fi echivalentul unui booster), dar nu stiu exact cum poti dovedi asta. 

 

Deocamdata vor sa vina cu noi, cat de bine se vor simti (sau cat ne vor intinde nervii pe acolo) ramane de vazut. Vara la mare categoric inca vor cu noi, ca mergem in gasca cu familii cu copii de varsta lor si le convine cazare buna, mancare buna, prieteni si distractie pe banii babacillor.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am Fost sâmbătă in Franța . Nu cere nicăieri certificate. Unii poarta masca. 
Cazare am rezervat de mai demult prin booking. 
cand am fost in Martie la ski, am avut nevoie de certificat, acum nu. 
la sauna cerea odată, acum nu. 
vecinul meu e pilot și chiar îmi zicea Ca totul e ca și cum nu a fost Corona. 
mai dr au scos din Recepție pexiglasurile. 
la magazine sunt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe la noi cam la fel, cam ca inainte de corona. Si sper sa ramana asa. Nici masca nu prea se mai poarta...a tot scazut %-ul purtatorilor de masca din martie incoace, de cand au ridicat toate restrictiile.

Magazinele nu mai au spatiile acelea cu termoscanare, acele tuneluri, intrari si iesiri separate, e totul cam ca inainte. Uneori si aglomeratia (pe care eu una nu o agreeam nici inainte de pandemie, dar asta e). Eu mai port masca in putine locuri, cand chiar e aglomeratie mare, in rest, aia e...

 

Dupa ridicarea resctrictiilor, au fost multe critici, cum ca nu era momentul, ca va urma o explozie de cazuri... dar din fericire nu a fost asa...au tot scazut, iar nr cazurilor grave a scazut si el. Copiii au putut invata normal in scoala, a disparut si nabunia cu contactii si anchetele cand te puteai trezi dintr-un foc carantinat 5 zile ca te-ai intalnit cu nu stiu cine confirmat.

 

Probabil o fi ajuns si virusul intr-o forma mai nepericuloasa pt om, de la inceputul anului incoace, am auzit o gramada de cunoscuti pozitivi (nu stiu daca cu test oficial sau facut acasa) dar cu simptome ff usoare nas infundat, nas curgator, putina durere de gat, durer de cap... multi au zis ca au avut si viroze mai urate inainte.. insami eu zic la fel. Chiar si cei nevaccinati nu s-au resimtit asa rau, iar cu vaccin, 2-3 zile si gata.

 

Sper sa fim cu totii sanatosi si virusul sa ramana la forma asta mai usoara si sa putem trai normal... ma rog cu alte probleme aparute (scumpiri si altele). Dar eu una am reusit in sfarsit sa ma eleiberez psihic, exact dupa 9 martie, cand au eliminat toate restrictiile, desi nu am facut cine stie ce lucruri extravagante de atunci    Dar m-au apasat psihic foarte tare restrictiile...

Am Fost sâmbătă in Franța . Nu cere nicăieri certificate. Unii poarta masca. 
Cazare am rezervat de mai demult prin booking. 
cand am fost in Martie la ski, am avut nevoie de certificat, acum nu. 
la sauna cerea odată, acum nu. 
vecinul meu e pilot și chiar îmi zicea Ca totul e ca și cum nu a fost Corona. 
mai dr au scos din Recepție pexiglasurile. 
la magazine sunt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...