Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Asta cu examenele picate le face bine. Al meu a picat de doua ori școala teoretica de șoferi . 
dupa ce eram amărâtă cu individul ăla, pică și el. 
dar Acu parca e mai atent la școala. 
 

laura, 

in Germania sau cel puțin ăștia care ii știu eu, gemenii nu sunt lasati in același clasa pe motiv ca unul e dominant și celălat are drepturi depline . 
 

 

lucrez și e delegație venirea in ro. Asta e un vis. Sa vin in ro in delegație . La petrecerea de Crăciun a celor de aici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt cazata lângă opera . Ei bine, am fost aseară de 3 ori in târgul ce Crăciun . 
vai și ce librarii sunt . Doamne ce îmi place Clujul. 
colegii mei sunt înnebuniți  sa vina aici și sa mănânce mâncăruri românești . 
si vin pe jos la sediu , trec de facultatea de medicina și ajung pe la grădina botanica . 
Nici gazele nu ma deranjează . 

 

vineri dimineața eram prin militari așa bucuroasa , emoția copilăriei . 
copii mei dar nici bărbatul nu ma înțelege  [:-)))] 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Alexandra Maria!  [deziuata] Felicitari, Danavio! Sper ca i-au placut cadourile pe care i le-ai pregatit. 

 

Fiica-mea stie deja ce cadou vrea pentru la vara, cand va implini 15 ani: un telefon nou (aici are dreptate) si mai multe gauri in urechi, sa-si puna cercei pe tot pavilionul urechii (si aici sunt de acord, cred ca i-ar sta bine, e in stilul ei). Ma rog, sa ajungem cu bine pana la vara, mai avem de trecut prin multe pana atunci.

 

Laura, ma bucur ca gemenii au avut o experienta placuta la examenul de engleza. Si mie mi s-a parut mai greu decat m-am asteptat, si copiilor mei la fel (toti am trecut pe la hotel Unirea cu ocazia asta, fiecare cu nivelul lui  ). Ca certificatul are o durata de 2 ani sau nelimitata, nu mai conteaza. Daca va fi nevoie, il vom repeta, macar avem experienta si stim la ce sa ne asteptam. La cati bani cheltui aiurea, cei dati pe examene si certificate lingvistice sunt chiar bine investiti. Fii-miu a dat in toamna si examenul pentru un cerficat de franceza, isi pregateste dosarul pentru master.

 

Mcoca, felicitari pentru rezultatele Mayei. Gena romaneasca se vede! Scoala-i scoala, frate.

 

Judoka, am citit ca aveti un nou sofer in familie? Bravo! Alt examen care mi s-a parut foarte greu.

 

Nu mai stiu ce am citit, imi cer scuze. 

 

Suntem in continuare foarte aglomerati cu activitati, fiecare lupta pe frontul propriu. Incerc sa o conving pe fiica-mea sa renunte macar la o activitate extrascolara din ianuarie si sa se concentre pe examen. Mai sunt 6 luni. Dupa aceea, poate sa faca ce doreste.

Nu am luat niciun cadou, nu am avut timp si magazinele presupun ca sunt din ce in ce mai aglomerate. O sa ma duc intr-o dimineata direct la tinta, asta in conditiile in care voi sti exact ce isi doreste fiecare. In ceea ce ma priveste nu am dubii, un parfum Paradoxe de la Prada (am avut un esantion si mi-a placut mult). Pentru animalele de la gradina voi lua paturele pufoase si un culcus cu blanita (pentru tinerii motani care locuiesc in magazie). Fiecare va primi cate o pastila de deparazitare interna din partea casei.

 

M-am uitat pe ofertele early booking pentru la vara. Nu mi-a placut ce am gasit pentru reducerile de pana la 15 decembrie. Mai astept, poate in ianuarie apar noutati.

 

Numai bine tuturor!

 

Ioana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,

 

La multi ani fetei!  [flo2] sa fie fericita si sa va aduca numai bucurii  [balo]

( noroc cu Ioana , ca a scris, eu sigur uitam [ph34r] ) 

 

Ioana,
Elkia e cu soferul. Noi avem de trei ani, desi ar trebui sa incep sa ma interesez pt ado. 
 

Parfumul suna tare bine, ultimul care imi place mult e signature de la mont blanc. Un parfum recomfortant cu miros de clemantine si bujori. 

 

Azi fac pe soferul, pt ca da cu ploaie inghetata, au anulat autobuzele scolare, grrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, ma bucur ca ai intrat sa ne mai zici de voi. Copiii mei se lamentau de banii dati de mine (de parca erau ai lor) , ca sunt pierduti daca nu iau punctaj suficient. Si eu le-am zis ca daca e vorba de ceva ce tine de educatia lor, sa nu isi bata ei capul.Desigur ca sper sa ia din prima, mai ales pt ca i-am simtit foarte stresati si emotionati. Ii asteapta bac, admitere, vine suficient stress, nu le mai trebuie altul. 

 

Succes baiatului in toate planurile pe care le are! Fii'mea ii explica colegului meu de birou cand a intrebat-o la ce e buna certificarea asta ca "oricum vreau sa fac rezidentiatul in alta tara, deci poate ma ajuta si acolo". Gizas, fata! Eu nu stiu ce vreau sa fac de mancare maine si tu stii ca vrei rezidentiat in afara tari!??! 

 

Pt vacanta de vara nu avem idee ce vrem, dar am facut o rezervare pt cateva nopti la Praga in aprilie. Sper sa ne iasa pasenta.

 

 

judoka, drumuri bune azi!  La noi e frig, dar nu ninge, nu ploua. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi la cafea  [cit]  si multumesc foarte mult de urari ! 

 

Ale a primit o pereche de cizme pe care si le-a ales singura de pe net, mie mi se pareau cam ciudatele, cu toc si platforma  [fri] , dar recunosc ca arata bine si ea este foarte incantata.

A vrut si mai multe gauri in urechi , Ioana  [fri] , dar eu n-am fost de acord cu asta. 

A mai cerut un card  [batcap]  si i-a facut tatal ei un card atasat de contul lui si ii redirectioneaza bursa acolo. Pana la urma este un exercitiu de educatie financiara foarte necesar. Ieri au fost impreuna la cumparaturi sa exerseze plata cu cardul personal. 

Vineri dupa-amaiza va merge cu cativa colegi la o pizza si vom face o mica petrecere acasa duminica. A cerut un velvet cake pe care l-am comandat la o cofetarie in oras, n-am timp de experimente.  [fri]    

Sambata vrem sa fugim si pana la Sibiu, asa ca totul este foarte concentrat.  [ph34r]

 

Laura bafta ptr examen. Ioana si voi l-ati dat ? 

Si eu si Ale am avut o discutie foarte matura legat de examenul asta.

Eu una nu prea cred ca o sa fie recunoscut "pe viata" indiferent de ce se spune acum, pana la urma depinde de locul unde il folosesti, daca ei vor ca certificatul sa aiba o anumita vechime asta este. Dar a fost foarte util ptr ea, a vazut cum este, ce se cere, plus ca a facut pregatirea cu profesoara de la clasa, n-am platit extra nimic, in  afara de examenul in sine. Asa ca a meritat. 

Candva in liceu va da si cel ptr franceza, mai ales ca face in continuare franceza acasa de atatia ani. Trebuie sa vorbesc cu profa ca platesc o suma ridicol de mica/ora. 

 

Sapt viitoare Ale are Secret Santa la scoala si i-a picat un baiat, ne-am stors mintile ce sa cumparam ptr un baiat ? Pana la urma am luat un STR8T si o trusa de desen, baiatul vrea sa faca arhitectura. 

Diriginta nu participa si nu primeste niciodata nimic, dar de data asta am facut un glob personalizat si sper sa-l vrea. 

 

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic ca sunt tot in Cluj ?! 
 

daa. Aseară eram la coada in aeroport și văd zborul la Frankfurt cancelled. 
le zic la colegii mei și fiecare era in gândul lui. .

 

mda. Anulat și usa închisă . Ne- au reprogramat azi. Norocul nostru ca am ajuns devreme ieri in aeroport ca locurile la zborul de azi sunt limitare.apoi ne- au dus la un hotel cica de 4 stele. Comunist rău de tot. 
dar tot am ras cu lacrimi . Transferul de la aeroport la hotel a fost făcut cu un microbuz din secolul trecut. 
Eu am urcat ultima. Toți erau înghesuiți ca in cursa de la focsani la suraia. Și numai eu râdeam de unul s- a ofticat rău pe mine. Apoi au început și colegii mei sa Rada de situație . 
azi am luat taxi . 
 

sper sa ajung azi acasa apoi la birou. Pleca un coleg din firma am cumpărat o Șampanie Don Perington sau cum s- o scrie și am de scos niște poze sa ii fac un tablou plus felicitarea semnată de cei din cluj . 
sunt ca trenul, dacă ma scoți după șina tre sa îmi revin .,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...