Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lemonade time ladies


Recommended Posts

Adevărat a Înviat !

 

 

mai, am mai scris un mesaj, a dispărut  [fal] . Nu știu unde e [:-)))]

 

 

devo, stai liniștita . Ma bucur sa scrii asta . Eu ii ascult pe alții ca nu trăiesc in oraș, deci sursa ta ma bucura . 
Ba am și buletin de C 

 

 

judoka, 

cum aveți zilele ?

 

copila prietenii mele are marți / germana

miercuri / engleză și vineri Istoria . 
 

si sapt cealaltă e liberă . 
 

deci, la mine și la judoka in Land mâine începe Bacul scris. Durează doua săptămâni . 
dar fiecare materie are o zi. 
Apoi pana in Rusalii se corectează lucrările in 3 mâini și se dau rezultate . 
 

intre timp copii au tezele normale [bib]

 

si la final de Iunie sau început de Iulie sunt examenele orale de bac . 
 

apoi e balul unde se dau diplomele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adevarat a inviat !

 

Succese la copii la Bac. 

 

Vai, Devo esti din C ?  am fost acolo 2 saptamini intr-o tabara in anul de gratie 1985. Imi amintesc de bulevardul Pardon cu arbori mari.  [il]

 

Aici nimic ineresant, decit ca au fost alegerile si asta stiti, am fost cu toti 3 copiii si am votat. 

Si ploua de 2 zile ceea ce e lucru mare caci era seceta. 

 

Va pup pe toate.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

Greu sa te intorci la munca dupa o saptamana de vacanta. 

Devo, ma bucur pentru tine ca ai reusit sa vii in tara, sa iti vezi familia si oameni dragi. 

Am banuit ca despre Elena Lasconi vorbiti. Si mie imi place ce citesc despre ea. Cred ca in Romania orice primar /guvernant care vrea sa faca ceva bun, nu doar sa dea contracte preferentiale si cu preturi exorbitante firmelor prietenilor si familiei este un primar bun. Iar cand se plang functionarii din primarie, sigur o fac pt ca ii pune la treaba si le-a spart clica de pile, relatii, spagi. Iar faptul ca vorbeste despre ceea ce face , eu nu cred ca e publicitate, ci mai degraba comunicare (lucru la care guvernantii romani, in frunte cu presedintele, stau extrem de prost). In satul unde stau eu e un primar pe care nu l-am votat pt ca era din acelasi partid cu fostul (un betivan care 8 ani si-a vazut doar de afacerile lui) .De vreo jumatate de an scrie saptamanal pe un grup de facebook si pe pagina primariei ce au facut angajatii primariei . Chestii minore probabil (curatat vegetatie uscata, strans gunoiul de pe malul apei, decolmatat santuri, pus piatra pe unele strazi laturalnice, pus placute cu nume la strazi, reparat pomepele de apa, rezolvat diverse probleme cu iluminatul public, reabilitat cladirea unei gradinite etc)  dar faptul ca le comunica, pentru mine e important. Altfel, habar nu as avea pe ce iau banii de salariu. 

 

Multa bafta copiilor ce dau bac-ul sau alte examene. Succes!

 

Ioana, vacanta placuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu Lasconi , sa va fie gurița aurita . 
 

eu am așa un feeling cum am avut si cu Băsescu. 
prea multe speranțe irosite . Pe de alta parte ii este greu . Nu are ajutor de la județ și ăștia de la partidul ei sunt marginalizați . Sigur ii e cumplit de greu. Dacă își mai sapa și singura groapa pe anumite nișe ii va fi și mai greu . 
stiti voi, adevarul nu e la mijloc , 

adevarul e la ambele capete. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Concediu placut, Elkia! Mergi si la C?

 

Ai dreptate, Laura! Dar si mie mi-e teama de ceea ce zice Elkia!

Sper din tot sufletul sa nu-mi fac sperante desarte.

Orasul nu a aratat niciodata atat de jalnic si orice incearca L. sa faca, apare cate unul din vechea garda si da Primaria in judecata. Evident ca proiectul se suspenda pana la finalizarea judecatii si uite asa... O sa vedem in timp daca face ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

dupa examene (o parte) 

 

Marti a fost sport teorie si azi bio. Am facut si pe taxiul, ca sa nu conduca pana la scoala atatia km. Se pare ca a fost bine si a atins subiectele. La sport e multa toceala si invatat definitii pe dinafara. 

Saptamana viitoare mate. La sf de mai incep probele la sport.

 

Asta nr 1. Nr doi : ado ieri franceza, azi patru materii, simulare pt brevet. Nu stiu cum s au gandit astia asa mult, sa le dea atatea materii intr o singura zi.  [bib]

Devo, merci  [flo2] o sa scriu ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...