Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sadhguru - spiritualitate la maxim


redactor

Recommended Posts

Michelle , foarte adevarat ce mentionezi ,insa unii oameni isi doresc mai mult decat sa accepte pur si simplu ca sunt  copiii ai lui Dumnezeu.

Normal ca suntem,dar de ce ne-am nascut ,ca e scopul nostru in viata,de ce mi s-a intamplat cutare lucru la varsta de 20 de ani ,altceva major la 33 ,de ce bate "cineva" la geam la orele 3:33 sau chiar 4:44 te fac sa iti pui intrebari .

Rugaciunea invatata de pe rost cand eram copil , de multe ori nu ma ajuta deci normal ca nu ma pot acoperi de mantia oricarei biserici si sa nu imi continui cercetarile.

Il urmaresc si pe Dalai Lama , de altfel , caci omul cu cat e mai deschis spre cunoastere, cu atat nu se prea plictiseste.

Eu sunt genul la care nu vin/pleaca vecinele ,asa ca am mult timp la dispozitie.

Apropo,am o nepoata in Houston care,la 10 ani,vine acasa si isi roaga tatal sa se inchine impreuna caci asa a vazut la o familie,prietena.

Si uite o familie necredincioasa trebuie sa il Primeasca pe Isus in viata lor.

Tare ma bucura , caci pana acum eu eram "ingrata" familiei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...