Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fără medii semestriale, fără teze obligatorii.


Recommended Posts

 

 

numele la vedere in Romania? [:-)))] nu, Collins, aici e la fel ca in ultimele secole, schimbarile-s bune, dar nu astea luate fara cap. Ne trebuie oameni destepti si necorupti.

 

N-am inteles rasul. Parca era ok ca notele sa fie secrete, acum nu mai e ? 

Collins cred ca vorbeste despre o scoala particulara. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Viviana, da, tot despre examenele la liceu spuneam, dar pentru ca ai deschis cutia pandorei, sa stii ca exista si acum.sunt diferite metode.

De asta spun , ca reforma nu se poate realiza cu pamantul intelenit. Daca un profesor din comisia a pus pe Wapp subiectele in dimineata examenului , ti se pare de neglijat. Se fac si acum, dar pentru cine trebuie. Sau suplimentarea locurilor la licee f bune in timpul anului. Au fost si sunt destule, dar cu perdea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles rasul. Parca era ok ca notele sa fie secrete, acum nu mai e ? 

Collins cred ca vorbeste despre o scoala particulara. 

 

 

Nu e vorba de note ci de numele copiilor pe foaia de examen, adica cei care corecteaza vad numele, tot.

 

Da, se dau aceste examene la scolile particulare si grammar, iar concurenta e extrem de mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu e vorba de note ci de numele copiilor pe foaia de examen, adica cei care corecteaza vad numele, tot. Da, se dau aceste examene la scolile particulare si grammar, iar concurenta e extrem de mare

 

Am inteles asta. 

Dar vorbesti de scoala particulara sau cea publica ? 

 

Se da examen la scoala publica si se vede numele elevului clar pe foaie ? Asta intreb. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grammar schools sunt scoli publice, fara taxe de scolarizare dar foarte bune ca nivel academic, de aceea sunt foarte vanate. De aceea competitia e mare.

Da, se vede numele elevului clar pe foaie.Raspunsurile  se scriu in creion.

Un fel de Vianu, cum citesc pe aici, multa carte, no much life :))))

 

 

Scolile private sunt tot foarte bune si au un proces de selectie care consta in examen scris si interviu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, da, tot despre examenele la liceu spuneam, dar pentru ca ai deschis cutia pandorei, sa stii ca exista si acum.sunt diferite metode.

De asta spun , ca reforma nu se poate realiza cu pamantul intelenit. Daca un profesor din comisia a pus pe Wapp subiectele in dimineata examenului , ti se pare de neglijat. Se fac si acum, dar pentru cine trebuie. Sau suplimentarea locurilor la licee f bune in timpul anului. Au fost si sunt destule, dar cu perdea.

De ce crezi ca  mi se pare de neglijat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Grammar schools sunt scoli publice, fara taxe de scolarizare dar foarte bune ca nivel academic, de aceea sunt foarte vanate. De aceea competitia e mare. Da, se vede numele elevului clar pe foaie.Raspunsurile se scriu in creion. Scolile private sunt tot foarte bune si au un proces de selectie care consta in examen scris si interviu.

 

Ok, multumesc, n-am stiut asta. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...