Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fără medii semestriale, fără teze obligatorii.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu au scurtat-o

 

anul scolar 2021/2022 a inceput la 13sept si se incheie in 11iunie

anul scolar 2022/2022 va incepe in 4sept si se inchieie in 16iunie

 

sunt doar decalate cu 1 sapt 

intre 4 si 13 sunt 9 zile, intre 11 si 16 sunt 5 zile => anul scolar mai lung cu 14 zile = cele 2 saptamani de vacanta. tot 36 de saptamani are anul scolar si la anul, ca si anul asta 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad cum  renuntarea la teze si introducerea vacantelor va influenta  va  negativ calitatea invatamantului. Continutul ramane acelasi, metodele de evaluare difera si se va pune mai mult accent, sa nu zic presiune:) , pe profesor. Ei vor trebui sa argumenteze progresul sau regresul fiecarui elev in parte.

Faptul ca nu se dau teze nu inseamna ca nu au ritmic evaluari dupa fiecare capitol sau unitate importanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad cum  renuntarea la teze si introducerea vacantelor va influenta  va  negativ calitatea invatamantului. Continutul ramane acelasi, metodele de evaluare difera si se va pune mai mult accent, sa nu zic presiune:) , pe profesor. Ei vor trebui sa argumenteze progresul sau regresul fiecarui elev in parte.

Faptul ca nu se dau teze nu inseamna ca nu au ritmic evaluari dupa fiecare capitol sau unitate importanta.

 

daca vrea profesorul probabil ? 

notarea subiectiva tot nu este eliminata 

presiune pe profesor ?! ma faci sa rad 

 

am o cunostinta care a plecat de la liceul militar la un liceu in oras, a fost eliminata pe motiv medical. Dupa 1 semestru fata a zis ca ea n-o cunoaste pe profa de romana !! care le trimite lectiile pe whatsapp 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce ? 

 

Ale are la scoala profesori foarte buni si implicati si unii mai putin buni si mai putin implicati . Sunteti toti in acelasi cazan ptr ca sunteti platiti la fel, indiferent de implicare. 

 

Daca erai profesoara la liceul militar predai dupa directiva comandantului liceului, indiferent ce spune inspectoratul scolar, daca erai profesoara la o scoala privata erai subordonata curiculei scolii resp, dar aici discutam despre scoala publica, platita de la buget 

 

te rog sa ma corectezi daca gresesc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, da, sunt si uscaturi, din ce in ce mai multe, dar mai suntem si de-astia cu vocatie. da, din pacate, suntem platiti la fel, prost. daca ai rate sau chirie, ca mine,aproape  jumate din salariu e numai chiria, esti muritor de foame.da asta e problema mea, neinteresant. doar ca nu-mi pica bine sa fiu bagata in acelasi cazan cu uscaturile, ca eu stiu cine sunt si ce fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...