Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


Recommended Posts

Pe raft ma asteapta apa proaspata pentru flori. De aici si ideea titlului. Placut, dar  nu  cine stie ce, e  ceea ce mi-a oferit capul azi.

 

Scurta recennzie e cat se poate de potrivita. Asa mi s-a parut.

Am adaptat-o si a ramas  asta:

Diferitii participanti, vizitatorii fideli  frecventeaza ghetarul ca sa se bine-dispuna, iar acolo rasul, camaraderia si, uneori, lacrimile oaspetilor fac casa buna cu cafeaua pe care le-o ofera gazda. Aceasta din urma isi traieste viata in ritmul confidentelor vizitatorilor ei, dupa caz, amuzante sau miscatoare, sau ...

 

Noi suntem si gazde, si participanti, si vizitatori, si locuitori permanenti si vine, a venit vara!

Sa ne bucuram de vacanta, de copii, de noi, de cei pe care ii avem aproape.

 

 

Trandafirii mei din curte, cu plecaciune va ureaza sa aveti o intrare faina intr-un un nou capitol!

 

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

 

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

post-3916-0-17508400-1653986820_thumb.jpg

post-3916-0-12692000-1653986838_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 732
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Viv, fain titlul si faini trandafirii  [il]  [il]  [il]  multumim pt capitol nou  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

La mine e nebunie mare, vreau vacanta  noroc ca luni e liber, asa ca vom avea un weekend lung 

 

Socrela are maine operatia la inima, sper sa treaca cu bine peste. E cu risc, dar fara ea iar nu e bine. 

 

La noi e soare cu dinti; de fapt bate un vant rece  [zirea] avem 20°, dar din cauza vantului e racoare. 

 

Am decis cu mandra sa mergem 2 zile si la mare, la Busan. Mergem cu trenul. Pe insula Jeju nu mai mergem. Mai e putin si o vad 

 

Zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, atunci,    sa vedeti "Train to Busan"- daca nu l-ati vazut deja, mie mi-a placut filmul. M-am bucurat ca un copil sa vad zombi coreeni. 

 

 

Noi ne-am cam terminat concediile, CCS pleaca saptamana viitoare.

Da, am avut niste luni minunate. Acuma ma asteapta o vara cu prietenii probabil.

 

Mama se simte mai bine.

 

Soacra merge azi cu baietii la mamografie. Ii este foarte frica, plange.

Avem pentru ea un dr. Navigator Oncolog care ne ajuta si ne indruma pas cu pas. De exemplu mamografia o face la o fundatie unde doamna Navigator oncolog ne-a trimis.

Pana saptamana trecuta habar nu am avut  de existenta acestei meserii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun găsit la capitol nou!

 

Viviana, frumos la tine in curte. Sanatate mamei si soacrei! chiar daca pleaca CSS iti urez o vara frumoasa.

 

Ella, sanatate soacrei! te cred ca deabia astepti sa te vezi cu Marcia dupa atata timp. Sa petreceti timp frumos impreuna!

 

Mihaela, ai inceput cu 75%? Cum esti? si tu te revezi cu Diana asa ca va urez si voua petrecere frumoasa!

 

spor la invatat absolventilor de LauraNico, Monica, Roli! sa intre la liceele dorite!

 

maine e liber teoretic dar eu muncesc. macar ma bucur ca vine mama sa stea cu fetele. Iuli are carnaval si apoi spectacol pe scena din piata civica. sper sa pot sa fug sa o vad, e prima daca cand va canta pe scena.

C face inca o tura de proceduri, am fost ieri la evaluare la dr. si tot nu e bine.

cam asta e la noi, nimic nou...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine!

 

Viviana, ce mult imi place titlul! Sanatate multa mamei si socrei! Trandafirii sunt o splendoare.

 

Ella, sanatate soacrei! Revedere placuta iti urez cu Marcia!

 

Silvi, sanatate lui C! sa-i dati cat mai repede de cap! 

 

Eu incerc sa-mi stapanesc emotiile, mai avem 2 saptamani. A invatat, acum sper sa nu se piarda in cele doua zile.

Mama termina azi tura a 5-a de chimio. Are zile cand nu prea se simte in putere, dar in rest ok. Pe 23 iunie are CT sa vedem cum va fi.

Cam atat de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvia, sanatate multa Crinei si zi super faina sa aveti maine, sper sa ajungi sa o vezi pe Iulica! Tin pumnii! 

Si eu lucrez, dar am avut vineri liber in compensatie. Ai mei copii nu mai vor sa ii duc in parc . Bianca nu stiu ce va face, Rares are de scris o recenzie la o carte si de pregatit ultimul test la mate de anul asta (dau vineri, apoi luni-marti trebuie sa aiba toate mediile incheiate) . 

 

Ella, sanatate soacrei, sa treaca bine peste operatie si sa fie cu folos! 

 

Laura, sanatate multa mamei! Cred ca esti f stresata, dar sigur va fi bine! Imbratisari multe! Tin pumnii! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...