Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


Recommended Posts

Azi vreau sa tund iarba, iar a crescut  liliacul meu era mic anul trecut...de atunci insa a tot crescut, s-a inmultit..e aproape cat ciresul, care era cu mult mai mare.

 

La munca e nebunie, maine vreau sa ajung si la birou. Muncesc fara drag si spor  [zirea]  colega mea e in vacanta saptamana asta, asa ca am 2 joburi.

 

Laura, ma bucur ca a ajuns si la tine vederea  [il]

 

Zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 732
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani tuturor copiilor!

 

CorinaDani, asa e, si tu esti pe lista absolventilor de a 8-a anul asta. Multa bafta fetei!  [flo2]

 

Viviana, multumesc. Examenele sunt pe 14 si 16 iunie, romana, respectiv mate. Doamne ajuta! Imi amintesc cand dadea Silvi, prin 2012-2013 parca, atunci Andreea abia era la gradi si urma sa intre in clasa pregatitoare, urmaream cu sufletul la gura cum se vor organiza scolile, ea a fost a doua generatia cu pregatitoarea la scoala si urmaream generatia anterioara cum e...

Andreea zic eu ca sa pregatita, s-au cam umplut golurile create de cei 1,5 ani de scoala online si sper doar sa aiba mintea limpede si inspiratie, sa-i vine ideile bune repede :)

Si sanatate mamai, soacrei, intregii familii!

 

Ella, sanatate soacrei! Sa decurga bine operatia!

 

Silvi, sanatate Crinei si bafta la serbare Iuliei. De la anul, la scoala!  [flo2]

 

MIhaela, sanatate multa, sa fie in regula cu programul si petrecere frumoasa cu fetele! Si bafta cu lucrul pe mai departe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, da, si tu esti anul asta pe baricadele examenului. Bafta copilei!

Azi e liber la scoala. Marc are azi balul bobocilor. In toamna nu s-a tinut ca era pandalia si online-ul. Balul se organizeaza intr-o sala mare de evenimente din oras. Marc si trupa lui de rock vor avea un moment artistic in cadrul balului, adica le canta niste cover-uri de la Deep Purple si Black Sabath si Judas Priest.

L-am dus de dimineata cu tot cu scaunul de la tobe. Instrumentele si celelalte echipamente le aduc de la studioul unde fac repetitii. Monteaza, fac probe de sunet, mai repeta ceva si apoi iau o pauza de masa si schimbat in tzoale de bal. La 5 incepe petrecerea.

Andrei a plecat la biciclit pe dealuri cu niste colegi.

Si s-a cam terminat cu scoala. Marc mai face ore maine si vineri. Andrei maine are campionat de baschet la scoala toata ziua. Iar vineri impodobesc clasa si le pregatesc suprize celor de-a 8-a, la ultimul clopotel. La ei in liceu asa e traditia, a 7-a pregateste ultimul clopotel pentru a 8-a.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anii trec extraordinar de repede, mai repede decat ne  inchipuiam cand eram mici.

Sa ne bucuram de fiecare zi  petrecuta cu copiii nostri, de fiecare zi pe care o parcurg, de fiecare schimbare, sa intelegem fiecare esec, sa ne straduim sa stam pe margine cand aleg.

 

Azi  e mic si maine pleaca. Intre, pare ca nu e nimic. Doar amintiri. Si regrete ca nu te-ai bucurat de fiece zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani tuturor copiilor!

 

Când mă gândesc câți copii suferă din cauza războiului, foametei, sărăciei, sunt furioasă și mă gândesc cât suntem de privilegiați să avem copiii sănătoși, liniștiți și veseli, liberi să-și trăiască copilăria. 

 

Eu am fost la ginecolog pentru o biopsie, m-a durut un pic (mai mult) și mai urmează vreo 2 consultații. Sunt cam fleașcă, dar măcar stau acasă să-mi revin.

 

Copilul a avut azi ultimul examen de mate și de mâine începe cu franceza, timp de o săptămână.

I-am luat un tricou și niște bomboane de 2 iunie.

Aici nu se sărbătorește.

 

Viviana, mersi pentru autoare, voi căuta cartea la bibliotecă, dacă nu e prea recentă. Nu mai cumpăr demult cărțile care mă interesează, cu puține excepții, împrumut 

Mă tentează și pe mine un reader, pe telefon e nasol să citesc, pe tabletă incomod.

 

Roli, ce repede se termină anul școlar la voi. Nu mai e în jur de 15 iunie?

 

Felicitări tuturor absolvenților și baftă la examene puilor! Emoții stăpânite vouă! (Mie mi-a spus fiu-miu că îl stresez cu examenele și am realizat că îi transmit emoțiile mele. Încerc să fiu zen, cool, relax ...încerc)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani tuturor copiilor! Când mă gândesc câți copii suferă din cauza războiului, foametei, sărăciei, sunt furioasă și mă gândesc cât suntem de privilegiați să avem copiii sănătoși, liniștiți și veseli, liberi să-și trăiască copilăria. Eu am fost la ginecolog pentru o biopsie, m-a durut un pic (mai mult) și mai urmează vreo 2 consultații. Sunt cam fleașcă, dar măcar stau acasă să-mi revin. Copilul a avut azi ultimul examen de mate și de mâine începe cu franceza, timp de o săptămână. I-am luat un tricou și niște bomboane de 2 iunie. Aici nu se sărbătorește. Viviana, mersi pentru autoare, voi căuta cartea la bibliotecă, dacă nu e prea recentă. Nu mai cumpăr demult cărțile care mă interesează, cu puține excepții, împrumut Mă tentează și pe mine un reader, pe telefon e nasol să citesc, pe tabletă incomod. Roli, ce repede se termină anul școlar la voi. Nu mai e în jur de 15 iunie? Felicitări tuturor absolvenților și baftă la examene puilor! Emoții stăpânite vouă! (Mie mi-a spus fiu-miu că îl stresez cu examenele și am realizat că îi transmit emoțiile mele. Încerc să fiu zen, cool, relax ...încerc)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...