Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


Recommended Posts

Asa si este.

Saga  a fost si anul trecut. Incidente, chestii, la fel.  Nu imi amintescc sa fi suscitat atata interes prin presa si pe fb.

Si nici nu imi amintesc ca cine a mers acolo sa fi fost considerat un fel de paria care s-a dus acolo sa se drogheze si sa dea din cap.

Cred ca agitatia din presa a fost datorita faptului ca doi participanti la festival au murit de supradoze. Groaznic.

Si au mai si declarat organizatorii ca au toleranta zero fata de substantele interzise, dar au esuat cu brio la a-i controla pe toti. Probabil e foarte greu si practic imposibil sa faca asta, unii gasi intotdeauna metode sa aduca droguri la evenimente din astea, dar atunci nu te mai lauzi cu "toleranta zero".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 732
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata scoala! Maine are Marc festivitate sub forma de spectacol care se tine intr-o locatie din afara scolii (asa e la liceul lor in mod traditional). Poimaine, are Andrei la scoala sub forma de clasicul careu. Dupa festivitate, mergem in capitala, la Arenele Romane la concert la Nick Mason's -tobosarul Pink Floyd cu trupa lui. Biletele sunt luate pentru concertul care trebuia sa fie in 2020, dar a venit pandemia. Pe mine ma seaca drumul, pe care tb. sa-l fac eu la volan, ca dl sot e pieton. Plecam la pranz si ne intoarcem seara  [zirea] . Tot joi e ziua lui Marc si reprezinta cadoul suprem pt el. Incheiem anul scolar cu o mare realizare. Dupa un an de discutii si explicatii, Marc si-a dat seama ca vrea sa aiba totusi o meserie, alta decat tobosar. Tobele Raman la locul lor de frunte, ca hobby, iar el doreste sa puna serios burta pe carte si sa plece pe alte meleaguri la studii, cand termina liceul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre nenorocirea care s-a intamplat la festival, mie mi se pare ca se ascunde gunoiul sub pres. Ca a facut tam tam presa, e pt rating. Dar pt trafic si consum, care exista din plin, nu se face nimic. Realitatea dura e ca, in marea majoritate a liceelor exista traffic si consum. Si cei care ar trebui sa faca ceva, se fac ca nu stiu. Eu am discutat cu copiii despre droguri foarte deschis si acum i-am chemat la tv sa vada realitatea, nu povesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Despre nenorocirea care s-a intamplat la festival, mie mi se pare ca se ascunde gunoiul sub pres. Ca a facut tam tam presa, e pt rating. Dar pt trafic si consum, care exista din plin, nu se face nimic. Realitatea dura e ca, in marea majoritate a liceelor exista traffic si consum. Si cei care ar trebui sa faca ceva, se fac ca nu stiu. Eu am discutat cu copiii despre droguri foarte deschis si acum i-am chemat la tv sa vada realitatea, nu povesti.

 

Si eu cred ca e o problema foarte mare si neglijata de autoritati. Sincer, imi e frica pt copiii mei, la cat de usor si ieftin e sa faci rost de doze de tot felul de chimicale cu efect devastator asupra organismului. Si eu tot vorbesc cu ei, dar nu pot decat sa sper ca va avea ecou in creierul lor ce spun eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...