Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Air fryer


Recommended Posts

Aveti air fryer? Puteti sa imi spuneti mai multe despre el, ce gatiti la el, cum vi se pare practic vorbind? Fiu-miu vrea sa manince  sanatos si ma tot gindesc cum poate gati usor si gustos, fara sa foloseasca tigai, cuptoare, oale, etc. Are un program incarcat si are tendinta de a comanda takeaway plin de sare si zahar, insa e dispus sa faca un efort. Daca as fi convinsa ca merita, as lua unul si l-as incerca inainte sa i-l dau lui. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da si eu am auzit, dar as vrea sa stiu cit de usor e de folosit si cam ce poti face la el. Cit de practic e. Noi folosim cuptor, plita, oale, gatit clasic si nu il vad pe el venind acasa si aruncindu-se in blide. N-a facut-o in trecut, n-o sa o faca acum. Sper solutia asta sa fie practica si nepriceputi/lenesi friendly! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

p

 

Letitia, esti sigura ca el chiar vrea sa isi gateasca? sa fin seriosi, cand eram studenti aveam un resou, o oala si o tigaie. Adica nu e nevoie de bucataria de acasa :).

Pai s-a saturat de takeaway si ready meals. 4 ani a avut de astea. A inceput sa gateasca de anul trecut, dar spunea ca se face prea mare mizerie, prea multe vase de spalat, etc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letiția, 

noi avem de câțiva ani air fry( Philips. 
cartofi prăjiți, și chestii congelate face in el pana la pâine cu semințe sau semințe prăjite ( de ex semințe de pin ) 

 

in alta ordine de idei, băieții mei gătesc destul de mult . Nu fac ciorbe ssu sarmale, dar fac gogoși clătite , paste, mâncăruri asiatice , salate diverse, Musaca , schnitzel , lasagne diverse tarte sau prăjituri . Eu i- am avut NON stop cu mine pe blat de când erau mititei și i- am lăsat  sa încerce singuri. Știu sa caute Rețete și sa le urmeze. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti air fryer? Puteti sa imi spuneti mai multe despre el, ce gatiti la el, cum vi se pare practic vorbind? Fiu-miu vrea sa manince  sanatos si ma tot gindesc cum poate gati usor si gustos, fara sa foloseasca tigai, cuptoare, oale, etc. Are un program incarcat si are tendinta de a comanda takeaway plin de sare si zahar, insa e dispus sa faca un efort. Daca as fi convinsa ca merita, as lua unul si l-as incerca inainte sa i-l dau lui. 

Eu nu am air fryer, dara daca vrea sa manince sanatos si sa isi si "modeleze" corpul frumos iti trimit eu dieta care am tinut-o eu (nu ii pun numele aici, ca nu vreau sa le fac reclama).

Dureaza 75 de zile iti trimte exercitii saptamnal (nu foarte multe) plus retete pe toata perioada in trei etape. Nimic din ce maninci e "procesat". 

Am reusi sa dau jos grasimea de pe burta (de care nu am reusit sa scap indiferent ce ma facut) - am slabit 7 kg.  

Nu cred ca m-am simti asa bine niciodata, plina de energie, pielea imi arata mult mai bine. 

Eu si dupa ce am terminat cele 75 de zile, tin in continuare dieta - ce am invatat de fapt e disciplina. 

 

Mi-am cumparat o rochie masura 8 inainte sa incep si targetul meu a fost sa pot inchide fermoarul fara probleme - si am reusit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...