Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Air fryer


Recommended Posts

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu fac si ies foarte bune chiftele din dovlecel.

Dau dovlecelul pe razatoarea mare si fara sa-l scurg il amestec cu fulgi de ovaz, oua, ceapa tocata marunt, usturoi razuit si ceva branza sau fulgi de drojdie inactiva.

 

Sau chiftele de mei (fiert si racit in prealabil)

Alaturi de mei amestec un ou, ceapa, usturoi, morcov dat prin razatoare, orice fel de branza si fulgi de chili.

 

Tofu crocant

Tofu scurs si taiat cuburi potrivit de mari si amestecat cu fulgi de drojdie inactiva si sos de soia.

Aceeasi combinatie si pentru ciuperci (mai marunte), in loc de tofu.

 

Cartofi dulci taiati putin mai grosi decat cartofii pai, amestecati cu sare, piper, oregano, boia dulce si un strop de ulei.

Aceeasi varianta si pentru cartofii normali.

Compoziția de la chiftelele de dovlecei nu e moale? Cum o pui in fryer? Îmi plac și mie la Nebunie, dar sint tare migăloase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Compoziția de la chiftelele de dovlecei nu e moale? Cum o pui in fryer? Îmi plac și mie la Nebunie, dar sint tare migăloase.

Da, e moale, dar o pun cu lingura, pe hartie de copt.

Pui fulgii de ovaz peste dovlecelul ras si lasi cateva minute sa absoarba zeama si sa se umfle.

Nu trebuie intoarse, iar apoi se mai intaresc cand se racesc.

Nu-s migaloase. Chiar acum fac.

 

Neaparat unul mare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e moale, dar o pun cu lingura, pe hartie de copt.

Pui fulgii de ovaz peste dovlecelul ras si lasi cateva minute sa absoarba zeama si sa se umfle.

Nu trebuie intoarse, iar apoi se mai intaresc cand se racesc.

Nu-s migaloase. Chiar acum fac.

 

Neaparat unul mare!

fulgi de ovaz adica oatmeal? ca in site-ul de mai jos, ca nu pot pune poze.

 

Organic Oatmeal Medium (buywholefoodsonline.co.uk)

 

Sa stii ca am sa inceput cu reteta asta de indata ce il cumpar. Faci si sos de iaurt cu usturoi la chiftele?  

 

Da, iau unul de 5.7 - 6 litri. Avem weekend lung, asa ca sint ocupata foc cu asta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere!

Baiatul meu se pregateste pentru aniversare. Maine implineste 5 ani. E un pisoi tare iubit si alintat!

Al vostru?

Pacat ca nu se mai pot pune poze pe DC sa ne mai etalam pufoseniile.

Doamne ce  trecut timpul! Al meu a împlinit 6 ani. Și al nostru e iubit de nu se mai poate! Sintem inebuniti după el! Da, îmi pare tare rău ca nu se pot pune poze! Sa îl smotocesti mîine și din partea mea! [cupisi] 

 

am fost la magazin de specialitate și am văzut AIR fraiere, acum mai uit pe YouTube sa văd ce și cum se folosesc. Am făcut poze cu favoritele (ca m-am uitat și pentru mine) dar evident nu se pot pune poze, nu pot sa va arat. Pentru mine o sa iau una de 7-8 litri. Încă mai cercetez. Modelul pus  de tine, nu avem aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...