Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Air fryer


Recommended Posts

Buna tuturor,

Revin și eu cu câteva impresii, limitate pentru ca nu l-am testat foarte mult.

Nu am făcut mare lucru: am făcut un pui întreg dar l-am ratat pentru ca nu l-am lăsat suficient. Ne-am pierdut în rețete și timpi de coacere. Pana la urma s-a mâncat.

Am încercat cartofi normali cuburi, foarte buni.

Si cartofi dulci tăiați ca și cartofii pai, buni și ei dar cred ca am pus cam mult ulei.

Mai incercam...

Per ansamblu cred ca e foarte bun pentru un tânăr care nu are cuptor. Eu o sa îl dau fiicei mele care sta în cămin la studii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Letitia, esti pe calea cea buna, bravo.  Ai facut chiftele chiftele , sau de dovlecei?

Eu nu sunt convinsa inca, cu toate ca folosesc destul de des cuptorul, dar mi-am propus sa ma organizez mai bine si sa fac mai multe feluri o data ,asa ca ieri am pus in cuptor ciuperci umplute, spanakopita, somon, cartofi dulci si o prajitura turnata cu mere. Am tavi potrivite care intra in cuptor ca un puzzle .   [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Update,

Letitia,

foloseste baiatul tau aparatul? E multumit, s-a meritat investitia? 

da, il foloseste! el uraste cuptorul nomal ca atunci cind il deschide ii vine aer fierbinte in fata  iar plita nu ii place ca mai sare ulei cind face ceva. Atunci incearca sa adapteze orice face la air fryer, asa incit sa nu mai foloseasca aragazul deloc. Are liste cu conversia de la cuptor la air fryer (grade si timp), videori cu ce poate face, etc. Da il foloseste mult acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Letitia sa imi dai si mie lista cu mâncăruri ce face fiu-tău.
In vara iau un air fryer si un grill sa incerce William si sa decidă pe care ii place sa gătească. 
el maninca mult steak si piept de pui. 

Ma gândesc ce e o soluție buna pt cei care vor sa gătească ceva repede si bun… si sa nu spele prea multe vase.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia sa imi dai si mie lista cu mâncăruri ce face fiu-tău.

In vara iau un air fryer si un grill sa incerce William si sa decidă pe care ii place sa gătească. 

el maninca mult steak si piept de pui. 

Ma gândesc ce e o soluție buna pt cei care vor sa gătească ceva repede si bun… si sa nu spele prea multe vase.

air fryerul nostru are si grill. Il pui pe ce mod vrei. Al meu face carnea de la fajitas,  enchiladas si curry la fryer apoi finalizeaza mincarea in tigaie daca e cazul . Gratare de piept de pui cit cuprinde, ca nu maninca alta carne, cirnati. Tot timpul da cite un puf de ulei pe carne inainte de a o pune in fryer sa iasa crocanta.

 

Multe sandwich-uri (toasties cum se zice aici) cu sunca si brinza, sau cu snitele si birnza cind ii fac eu snitele si ii trimit. O sa-l mai intreb ce mai face, ca astea-s din amintirile mele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...