Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Regina Marii Britanii a murit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo de prim ministri i- am urmarit azi pe Boris si Teresa vorbind  despre regina. Ce calitate a discursului, cum au reusit sa faca sa rada audienta in clipele astea triste …Ma gandeam ca nu am vazut un parlamentar român, ministru sau chiar presedinte  sa vorbeasca asa bine . Mda, acolo nu or avea toti plagiatorii cu bac la 40 de ani!  Si l- am vazut pe rege venind la Buckingham , strangand maini, nu stiu de unde avea putere sa zambeasca, sa vorbeasca cu oamenii, cred ca a fost miscat de caldura cu care a fost primit.  Stiu, are 73 de ani, a strans  maini toata viata, dar totusi , cred ca au fost dificile ultimele 24 de ore. La ce s- o fi gandit in masina, spre palat, stiind ca ea nu mai e acolo, ca nu va mai fi niciodata…

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine e remarcabila decenta si dedicatia reginei,  a fost ca o stâncă, ceva f greu de egalat. Nu știu ce conducator pe lumea asta a fost/ este ca ea. 
cat de trista a fost înmormântarea lui Philip si cum a stat ea singura in colțul ala. 

 

sper ca Regele Charles sa fie si el un conducator bun pt UK pt vremurile astea dificile 

Mi au plăcut discursurile PM. 

 

Dar ați văzut in Irlanda? Ce nesimțire sa se bucure ca a murit regina… si sa strige așa . 
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine e remarcabila decenta si dedicatia reginei,  a fost ca o stâncă, ceva f greu de egalat. Nu știu ce conducator pe lumea asta a fost/ este ca ea. 

cat de trista a fost înmormântarea lui Philip si cum a stat ea singura in colțul ala. 

 

sper ca Regele Charles sa fie si el un conducator bun pt UK pt vremurile astea dificile 

Mi au plăcut discursurile PM. 

 

Dar ați văzut in Irlanda? Ce nesimțire sa se bucure ca a murit regina… si sa strige așa . 

 

Prim ministru, guvernul și Parlamentul conduc țara. Monarhul nu se baga in nici o decizie. E acolo in scop decorativ.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Prim ministru, guvernul și Parlamentul conduc țara. Monarhul nu se baga in nici o decizie. E acolo in scop decorativ.

Stiu ca trebuie sa fie apolitical.

Dar ei chiar nu iau nici o decizie, nu fac nimic, nimic? Cum “servesc” țara , cum ajuta poporul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Regina si casa regala in generala au  facut ca Uk sa aiba cel mai valoros brand de tara, si asta contribuie ff mult la cresterea economica, stabilitate, incredere.Si raspunsul la intrebare il ai numai privind acum cata importanta acorda intreaga lume acestui moment.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu, nu iau decizii. Doar taie pamblici, string bani pentru caritati și reprezintă o mare atracție turistică.

deci sunt folositi doar ca brand in marketing si sa se întâlnească cu alte personalități politice. 

opinia lor in problemele ( interne/ internaționale) ale țării, nu contează? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci sunt folositi doar ca brand in marketing si sa se întâlnească cu alte personalități politice. 

opinia lor in problemele ( interne/ internaționale) ale țării, nu contează? 

Nu, nu contează, ce e așa de greu de priceput. Sint acolo doar de frumusețe. Bănuiesc ca e așa și in alte tari europene care au monarhie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...