Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despartire ..


Recommended Posts

Buna ziua . As vrea sa scriu aici povestea mea..și as dorii sfaturi de la doamne ..

 

Acum 2 luni de zile ,soția mea a cerut să ne despărțim . In ultimele luni de zile ,intrasem intr.o monotonie . Era o tensiune mare intre noi pe care nu am știut să o rezolvăm niciunul dintre noi . Nu au fost certuri mari , nu a existat agresivitate . De înșelat ,nici atât . Avem și un copil.

 

Pentru mine a fost un șoc . O iubesc extrem de mult .. timp de o săptămână am implorat.o sa ne mai dăm o șansă ..însă nimic ..

 

După aceea, am incercat sa îmi pun ordine în gânduri .. văzând că totul e in zadar ..am incercat sa îmi revin .. am întrerupt orice legătură cu ea timp de o săptămână ..

 

Ideea este că în astea 2 luni de zile ..ne am tot văzut .. am făcut și dragoste ..

 

Daca lipsesc câteva zile din peisaj și nu mă vede ,caută motive sa ne vedem .. mă îmbrățișează ,mă sărută .. dar doar atat ..

 

Nu am mai deschis subiectul împăcării pt că am făcut.o de multe ori și mereu e negativ .. nu mai am puterea să aud din nou nu . 

 

Totuși.. mă debusoleaza grav comportamentul ei..

 

Odată ce a cerut despărțire și divorț .. de ce încă mă caută ,mă sărută .. câteodată are lacrimi in ochi ..

 

As da orice sa se întoarcă .. o iubesc mult ..

 

Ce sfaturi îmi dați ? Cum sa procedez ? De ce are comportamentul acesta ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred că are pe altcineva, în acest caz nu ar mai căuta relații fizice cu fostul soț.

 

Noi nu putem face decît speculații aici, pe baza propriilor experiențe.

 

Ar fi bine să aveți o discuție sinceră post-despărțire, cu cărțile pe față.

Ce așteptări aveți unul de la celălalt în această nouă etapă a relației voastre. O relație între voi va exista întodeauna, pentru că aveți un copil.

Invit-o la discuție la modul cel mai serios, într-un loc neutru, unde să nu vă puteți apropia fizic.

Am impresia că ea folosește atracția fizică, ca să te țină la îndemână și foarte probabil încă ține la tine, deși nu te mai vrea ca soț. Pari a fi pentru ea, scuză-mă că o spun așa, o pelerină de ploaie, așteptând să-și găsească următorul partener. Te-a iubit, îi ești bine cunoscut, familiar, este reconfortant și simplu să te țină aproape și la îndemână să-i satisfaci în continuare nevoi afective și fizice. Probabil nu vrea să se încurce cu aventuri pasagere, de o noapte. Pentru ea o astfel de relație cu tine, presărată cu lacrimi, amintiri și ocazional amor, poate fi convenabilă for the time being. Dar pentru tine, care ai suferit și nu ai înțeles despărțirea, poate produce confuzie.și mai rău speranțe că puteți reveni la ce ațti fost.

 

Discutați! (Și nu mai ceda apropierilor fizice pentru un timp, dacă poți.)

Iar între timp comportă-te ca un celibatar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, chiar daca nu are pe altcineva, sa stii ca si anturajul strica uneori.

Poate a vazut o relatie misto, vie, cu ieseli prin cluburi, cu declaratii, cu cadouri si isi doreste si ea..uneori mai intervine si monotonia.

Stii vorba aia, nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard? Ma gandesc ca ea acum opteaza pentru ceva nou, vrea sa se simta vie, sa simta ca traieste, dar pe de alta parte sigur inca are sentimente pentru tine.

Gesturile mici fac diferenta, asculta printre randuri, trebuie sa fie ceva.

Multa bafta va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin pinned și unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...