Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum moare dragostea ?


Recommended Posts

Va mai simtiti la fel de ingragostite de sotzii vostri ca la inceput? Sau dragostea a murit si a ramas doar obisnuinta? Ce simtiti ca va mai leaga de ei, in afara de copii si casa? Dar voi, ca femei (maritate de ceva ani...) considerati ca mai trebuie luptat sa mentineti casnicia daca da semne de ...boala? Daca da, cum faceti asta? Sotzii vostri cum se straduie (daca o mai fac) sa va recucereasca?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pot sa raspund chiar daca n-avem decat 2ani de casatorie? suntem la fel de indragostiti ca la inceput sau as putea spune chiar mai profund... si nu ne leaga "casnicia", casa, banii ci respectul si grija pe care o avem unul fata de celalalt suferintele din copilarie si adolescenta m-au facut foarte "panselutza"; nu ma imbat cu apa rece nicicum si daca-l vad ca se transforma in nesimtit fata de mine si sentimentele mele, pun punct fara regrete; consider ca dragostea si sentimentele frumoase mor in momentul cand se instaleaza nepasarea parterului si cand se ajunge la "epitete" murdare de o parte sau de ambele mi-e foarte greu sa cred ca cineva care ma face proasta, vaca si in alte moduri "elegante" si il doare fix in cot de suferintele mele, ma iubeste dar nu stie sa arate sau "ma iubeste in felul lui"; caci mi-e teama ca si eu ajung sa-l iubesc in felul meu sarindu-i la jugulara sau condimentandu-i cina cu ceva cianura; asa ca... mai bine fiecare cu drumul lui, ma lipsesc repede de "specie" Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orice relatie trebuie intretinuta. E clar ca dupa un numar de ani impreuna nu mai e pasiunea aia nebuna de la inceput, mai ales daca apar si copiii se cam schimba lucrurile... Dar cu efort de ambele parti cred ca se poate. Si atata timp cat mai exista respect ( foarte important ).Chiar azi ma gandeam ca tocmai eu m-am gasit sa ma marit dupa ce ani la randul am fost o adversara inversunata a institutiei matrimoniale... Intr-un fel, daca stai sa te gandesti bine, nu-i deloc interesant sa traiesti cu aceeasi persoana toata viata. Oamenii se schimba, lucrurile se schimba si chiar si gusturile se schimba.... Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de crisseis
Va mai simtiti la fel de ingragostite de sotzii vostri ca la inceput? Sau dragostea a murit si a ramas doar obisnuinta? Ce simtiti ca va mai leaga de ei, in afara de copii si casa? Dar voi, ca femei (maritate de ceva ani...) considerati ca mai trebuie luptat sa mentineti casnicia daca da semne de ...boala? Daca da, cum faceti asta? Sotzii vostri cum se straduie (daca o mai fac) sa va recucereasca?
s-a tot discutat subiectul asta... Da, eu sint (inca) indragostita cumva dupa citiva ani de casnicie (vreo 5). Imi vine sa ii sar de git sau sa-i dau in cap cu aceeasi frenezie de la inceput. Exacerbez orice atitudine de-a lui. Mi-e imposibil sa fie obiectiva. Si cind nu e acasa ma invirt pleostita prin casa si nu-mi gasesc locul. Chit ca am toate motivele sa-i proiectez vreo cratita in cap cind apare... [:D] Deci se numeste ca sint indragostita, nu???!! [hippi] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uneori si din fericire dragostea moare daca nu e intretinuta. Ar fi infernal sa nu fie asa. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De prea multe dezamagiri. Cand balanta intre imaginea partenerului in mintea ta si ce se dovedeste a fi inclina suficient, se spulbera si dragostea. Daca vorbim strict de pasiune navalnica aia dispare cand substratul chimic s-a linistit. Se stie ca nu e niciodata cum e la inceput... Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover
De prea multe dezamagiri. Cand balanta intre imaginea partenerului in mintea ta si ce se dovedeste a fi inclina suficient, se spulbera si dragostea.
Nu intotdeauna si as zice chiar ca nu in cele mai multe cazuri (de dezamagiri si suferinte). Se stie si partea cu victima care-si adora calaul.[xx(] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...