Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna - "un moment magic" cu must must have


Recommended Posts

 C are nevoie de incaltari si geaca groasa si mica de pantaloni ca s-a lungit de zici ca vrea sa o ajunga pe sora-sa, care, așa ca veni vorba, a sarit de 180 cm.

Uau! Da stiu ca e bine crescuta  ! Eu pana de curand reuseam sa cheltui mai putin pe haine, dandu-i lui Andrei unele care-i ramaneau mici lui Marc si i se potriveau lui. Acum nu mai merge, ca au amandoi aproape aceeasi inaltime. Marc 1.85 si Andrei 1.80.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, nu v-ati mobilizat cu apartamentul pentru ca aveti unde sta si nu sunteti presati de timp. Dar chiar si asa va puteti impune ca vreti sa va mutati pana la data cutare. Plus ceva marja pentru diverse care pot aparea. Nu mereu iese cum planifici. Noi am fost neplacut surprinsi ca trebuie sa asteptam doua luni pentru 3 usi. Dar nah, nu suntem presati de timp dar vrem sa terminam cat mai repede.

 

Vacanta frumoasa!

 

Roli, ce baieti mari. Ohhoo.

 

Ella, imi scrii si mie de unde ai luat acel ziar tiparit in ziua cand s-a nascut fata ta? Am nevoie de idei ca acusica face 18 ani.

 

Mie imi place la gream in avion ca pot face poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Silvi, ce înaltă e Crina! Spor la treaba mai departe cu apartamentul, când va veni vremea. Înțeleg ca după luna noiembrie veți continua. 
 

Noi am comandat mobila Pt camera nou renovată, cea care a fost a Dianei și va fi camera de oaspeți. Montam biblioteca și canapeaua. Și mai vedem ce mai încape :). 
 

In vara vine sora mea cu familia, plus mama și cel mai bun prieten al surorii mele la noi. Fac un tur al Europei și vor fi aici Pt trei zile. Oricum nu vom încăpea toți la noi, au inchiriat o casa Pt cele trei zile. E super faina, undeva la țara, departe de gălăgie. O sa le placa. 
 

Altfel eu m-am pricopsit cu o febra musculară teribila, după antrenamentul de miercuri. Știu ca trece cu mișcare, dar eu n-am putut sa umblu, așa puternica a fost. Azi sunt ceva mai bine, dar aștept pana mâine sa merg iar la sala. 
 

Weekend plăcut tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela  [flo2]

Eh, acum ti-ai activat muschii...asa e cu febra musculara, trece in 1-2 ziel treptat.

Si eu mai patesc, mai ales in calatorii, cand urc prin toate turnurile posibile si imposibile, la deal, la vale (daca aia e structura si amplasarea orasului).

Frumos ca te vezi cu familia

 

Silvi, spor cu apartamentul. Va faceti voi socotelile si va mobilizati in ritmul vostru, nu e bai. Depinde cat de constrans esti de situatie. La ce concurs participa C? Cros local (stiu ca aveti multe in zona) sau alt concurs? 

 

Roli, ai baieti mari! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Monica, febra din aceea pățesc și eu. Asta e mult, mult mai puternica. E a treia zi azi și abia acum e așa ca cea de care zici tu :)). Dar mâine sunt hotărâtă, merg la sala. Ieri și azi am făcut câte 4 km de plimbare, m-au durut picioarele mai ales ieri, dar am strâns din dinți. :) E atât de frumos in pădure, e liniște și încă nu e tare frig. Winston m-a însoțit, sunt hotărâtă sa ii ridic și lui condiția fizica :). 

 

Am terminat și mobila din camera. Al meu mai mult, eu l-am ajutat la carat sus pe scări, ieri n-am putut din cauza febrei musculare, nu puteam sa urc scările fără sa ma trag in sus de balustrada. Picioarele nu puteau singure.

Acum ne uitam la emisiunea de toamna preferata, cea filmată aici oe insula vara, unde cantăreți își cânta unii altuia melodiile. Și unde in vara pandemiei când am făcut concediul pe insula, am dormit și noi o noapte :). Un loc tare frumos. 
 

Gata, ca văd ca numai eu trăncănesc pe aici :). 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Azi am reușit sa fac doua ture de aparate, Pt prima data când fac 2 ture. Am vrut sa merg la un antrenament de grup dar n-am fost atenta ca era in alt loc (firma asta are trei locații in oraș). Mâine și joi merg la yoga, miercuri la antrenament cu grupul de foodchalenge. 
 

Duminica au fost copiii la noi, am făcut clătite :). Au înfulecat ca doi flamanzi :)). Ma simt ca mama mea pe vremea când eram eu tânăra:)).

 

La job totul Ok, simt in sfârșit ca am mâinile pe cârmă. 
 

Aștept sa treacă 2 săptămâni ca vântul! :) 

 

Somn ușor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit.

Totul e bine la mine.

Cumnatul meu din America e la mine, am zile pline.

Au venit si fetitele (fino-nepotelele) ca era rost de cadouri si au ramas pe aici.

Skadi, catelusa e iubitoare, saritoare a cam speriat-o pe aia mica.

Azi m-am trezit si casa mea  e plina apar din dormitoare diversi amici de ai fii-mii.

Nici nu stiu ce sa fac mai intai.

 

Ieri a fost chiraiala mare, a venit dresoarea, fetitele se fataiau de colo-colo, apoi au venit si cei care imi tund iarba, si Skadi alerga peste tot, cumnatului ii era foame, fetita a mica a varsat  lapte din cana peste crenvusti, aia mare a primit cadou o tableta de desen si tipa dupa mine sa ii arat ce si cum.

Si tot asa zi lumina.

 

Fii-mea lucreaza ca agent serviciu clienti pentru o firma din america, Verizon. Lucreaza de la ora 15 la 24.

I-au dat echipamente, tot, e platita bine.

Numai ca vrea sa si socializeze si are niste amici care stau in zona si vin la ea la `12 noaptea cand termina. 

 

Cand intra la job nu are voie sa mai iasa pana la pauza. Si acum 3 zile, pe la 8 seara am plecat sa ma plimb si am ramas incuiata pe dinafara. Am vrut sa sar gardul, Skadi ma sustinea de dupa el. Pana la urma m-am lasat pagubasa. Nu ca atarnam prea greu, mi-era mila de glezna.

A trebuit sa astept 2 ore pana la pauza fii-mii.

 

Silvi, Silvia are 1,77.

Fleur bina ca Eric e mai bine.

=

Nici la tv nu ma mai uit, Ucraina nu mai pot, am hotarat ca nici plata la energie sau gaze sa nu ma mai afecteze psihic, dorm bine si visez foarte frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, am luat de pe un site de aici si e in germana. 

 

Am cautat pe net, am gasit ceva pt Romania - website-uri sunt multe, asta mi s-a parut interesant: 

 

Cadouri personalizate pentru 18 ani | StarGift.ro

 

Si pt ziare am gasit (am dat : cadou ziar ziua nasterii): 

 

ofera cadou ziarul - Pret oferta (unpret.ro)

 

Voucher Cadou special - Un ziar / revista originale din ziua nasterii tale sau din orice zi pe care o consideri importanta | Eventbook

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...