Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Campionatul mondial de fotbal Quatar 2022


Recommended Posts

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu prea am inteles chestiile conexe, de ex de ce nemtii ai protestat pt nu stiu banderola? Care era faza cu banderola aia One Love? Nu stiu, nu am cautat pe net, ca nu am avut timp, deh, m-am uitat doar la fotbal, ca asta mi s-a parut esenta acestui campionat... 

Pe vremuri jucatorii care erau capitani de echipa aveau niste bandeorle galbene (sau ma rog, o alta culoare in contrast cu echipamentul) pe care scria FIFA sau UEFA in functie de ce campionat era si gata! Aia era tot, nici nu se vorbea de culori si alte mesaje...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am inteles chestiile conexe, de ex de ce nemtii ai protestat pt nu stiu banderola? Care era faza cu banderola aia One Love? Nu stiu, nu am cautat pe net, ca nu am avut timp, deh, m-am uitat doar la fotbal, ca asta mi s-a parut esenta acestui campionat... 

Pe vremuri jucatorii care erau capitani de echipa aveau niste bandeorle galbene (sau ma rog, o alta culoare in contrast cu echipamentul) pe care scria FIFA sau UEFA in functie de ce campionat era si gata! Aia era tot, nici nu se vorbea de culori si alte mesaje...

Bineneteles ca politica si activismul n-ar trebui sa aiba ce cauta in sport. Stiau de 12 ani ca Qatar e o tara religioasa, care incalca flagrant drepturile omului.... Banderola aia era in sprijinul homosexualilor care sint in afara legii in Qatar. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

England a bătut Senegal cu 3-0. Următorul meci al nostru e cu Franța și sincer n-am mari speranțe! [fri]

 

Speranta moare ultima...

Mbappe e noul Zinedine Zidane, amandoi cu radacini algeriene, amandoi perfecti. Zidan a adus Frantei cupa mondiala, imi amintesc perfect meciul de pe Stade de France.

Va repeta Mbappe victoria? vom vedea..

 E la fel de posibil ca Anglia sa castige. Are echipa buna.

 

 

Da, Brazilia-Korea a fost brutal :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...