Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Silvia, La mulți ani cu întârziere, să fii sănătoasă și fericită! Ce vârstă frumoasă, 40 e noul 30, nu?, 50 noul 40 și tot așa.

(Deci eu la 50+ am 40, bun așa)

 

Lauranico, sănătate nepotului, să aveți încredere și speranță că se va face bine, tratamentele pentru această boală, răspândită din păcate la copii, sunt tot mai eficiente și rata vindecărilor crește continuu.

 

Mihaela, sper că vă simțiți mai bine și că puteți ieși din casă.

 

Ella, a fost haioasă mama ta: care Mihaela? Surpriză frumoasă le-ai făcut. Să o inviți pe doamna de la nucul strâmb să mai treacă pe aici.

 

Roli, câte bunătăți ai făcut și ai primit  Trebuie să fie frumos în sat la voi, cu colindătorii. Vă trimit zăpadă dacă nu aveți.

 

La noi e viscol și zloată, temperaturi pozitive, un cocktail meteo urat, când ninsoare când ploaie, și vânt puternic. Mâine când va îngheța tot va fi maxim.

Azi școlile au fost închise, deci am luat vacanță cu o zi mai devreme. Am făcut ceva de mâncare, dar nu am terminat. Supă, piftie, am fiert pt boeuf, trebuie să mai fac sarmalele. Mâine dulciuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Craciun fericit, dragele mele! Sa va aduca Mosul numai bucurii si un sac plin de sanatate!

 

@LauraNico, multa, multa sanatate nepotului si multa putere lui si parintilor. Te imbratisez!

@Silvi, La multi ani! Sa te bucuri de familia ta frumoasa!

@Ella, La multi ani! Te imbratisez! Ce surpriza frumoasa le-ai facut!

@Miha, sper ca Covidul este pe trecute si puteti serba Craciunul!

 

@Rolli, Velvet, Monica, Fleur , Laura, Otilia, Ralu, va imbratisez cu drag!

 

@Viv, Mianna, Strumphi, nu v-am mai citit de mult, mi-e dor de voi!

 

Eu ma duc la cozonaci!

Craciun fericit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crăciun Fericit! 
 

Nu suntem cu mult mai bine, am făcut ieri teste rapide din nou și încă suntem pozitivi. Mergem spre bine dar cu pași de pitic. 
 

Am reușit sa facem brad, ceva curățenie (al meu) și eu am gătit sarmale, salata de beauf și baigli cu mac și cu nuca. O sa fac mâine o crema de zahăr ars și suntem Ok. 
 

E prima data in viața noastră, a amândurora, când facem Crăciunul numai noi doi. A fost remarcabil, absolut special și e prima data când am spus ca nu ne facem cadouri. Ne-am dăruit Crăciunul asta unul altuia, timpul nostru împreuna. Așa s-a nimerit deși nu a fost planificat. 

Sa sărbătoriți frumos! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, bine că v-ați revenit, așa e, testul poate rămâne pozitiv mult timp. La.mine a durat o lună.

Ce frumos ai scris, v-ați dăruit Crăciunul unul altuia.

Groaznică știrea despre accident.

 

 

Noi am petrecut frumos ieri cu prietenii noștri, azi mergem la nași.

Avem o vreme foarte friguroasă, tone de zăpadă, vânt. Poate ați citit de "ciclonul-bombă" din America de Nord, ne-a atins și pe noi.

Aseară s-a mai domolit și ningea așa frumos, o zăpada pufoasă. Am ieșit să ne plimbăm după cină, copiii s-au jucat în zăpadă și am admirat spectacolul de sunet și lumini de la o clinică dentară vizavi de noi. Ei mereu au decorațiuni speciale. Acum au avut și muzică, puteai să alegi muzica de Crăciun la difuzoare și începea spectacolul de lumini în ritm cu muzica. E în fiecare seară în perioada sărbătorilor.

 

Sărbători liniștite în continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

La multi ani cu sanatate cei cu numele  Sf.Stefan!

 

Multumesc tuturor pentru urari si incurajari. Azi trebuia ca nepotul meu sa se interneze (l-a lasat acasa de Craciun) si nu se mai interneaza azi ci maine. Maine ii vor spune si lui ce are si vor incepe tratamentul. Mi-a spus sora ca el are din ramurile bolii, ramura cea mai usoara, dar forma cea mai grava.... si un lucru bun este ca au descoperit relativ repede, asta pentru ca din 2 in 2 saptamani ii faceau analizele de sange....

 

Eu sunt la birou, voi munci zilele acestea si am si treaba...dar voi incerca sa rezolv cat de mult pot.

 

Mihaela, eu stiu ca in perioada imediat urmatoare bolii, virusul mai este activ in corp. Sanatate multa si tie si lui Ovi! Trista vestea cu accidentul...s-a petrecut  in zona mea.

 

Fleur sa petreceti frumos in continuare. Visez si eu la zapada...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...