Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Din pacate au fost numai nenorociri pe sosele. Si in cele mai multe cazuri e vorba de drogati sau beti. A murit saraca fata, iar drogatu e bine merci! Eu la astia le-as lua permisul pe viata. Atat timp cat legea e permisiva, o sa avem multe nenorociri. La noi in 2 zile au fost 3 accidente cu 4 morti!!!

Mai grav e ca iesi si tu ca un sofer normal pe sosea si risti sa intre in tine un descreierat din asta!

Noi a fost virusato-gripati....nu stiu ce, dar a fost rau de tot, cu febra, dureri musculare, de oase, de cap, de urechi...nici nu mai stiu. Abia azi ne revenim. Andrei a cazut la pat in ziua de Craciun, dupa ce in seara de Ajun a colindat pe o ploaie torentiala. Pe 26 ne-a lovit si pe noi 2, iar azi a inceput sa-i dea tarcoale lui Marc. 

Colac peste pupaza, alaltaieri a inceput Zorro sa zaca si sa nu mai manace. Ieri abia ne-am tarat cu el la clinica. Din nou babesioza!!! Nu pot sa cred ce tenace sunt capusele astea! N-a avut in viata lui de 7 ani niciodata si anul asta de 2 ori! Acum iarna!

Iar injectii, perfuzii si un sac de bani!

Sper sa iasa soarele si la propriu si la figurat pe la noi, ca m-au cam secat sarbatorile astea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua si bine v-am regasit!

multumesc tuturor pentru urari! [flo2]

am citit care cum ati petrecut Craciunul.

noi nu am facut nimic special, dupa cum va spuneam. am fost la socri, fetele au fost cu colindatul la nana sotului, la doua matusi si la fini. 

a doua zi am stat acasa si am facut puzzle

eu muncesc, ieri am avut chiar o zi foarte incarcata. inclusiv vineri sunt la munca pana la doua. de revelion mergem la fratele meu, suntem gasca mare si sper sa ne distram. 

 

de ziua mea a fost foarte frumos. au venit parintii mei si fratele cu nepotii si am stat la masa. apoi mi-au facut o surpriza fetele si dl. sot cu un tort de la ciocolaterie, de care imi place mie si un inel superb de la o firma care seamana cu splendid. nu ma asteptam deloc, mai ales ca ziua la munca primisem deja o rochie de la domnul sot, prin curier. 

si a primit si mica un inel, ca dupa ce am primit eu a intins si ea mana sa ii puna si ei inel. noroc ca stie tac-su ce fata are si era pregatit. defapt Crina a fost cu ideea sa ii cumpere si ei.

sper ca nu sunt chiar asa de senila si nu am mai povestit asta odata...

 

sa petreceti anul nou langa cei dragi, sa fiti sanatosi si sa nu parasiti ghetarul...macar astia care mai sunteti pe aici. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, sănătate multă! 
 

De revelion o sa fim cu Silvia și cu prietenul ei și încerc sa o conving și pe prietena noastră sa vina. 
 

Cica fata nu avea centura pusă. Iar tipul cică nu era drogat. Așa spun părinții fetei, au fost azi doua fete inimoase, mămici de la foștii “bebeluși” și au dus o coroana din partea noastră. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Noi ne pregatim sa iesim pe afara, nu am mai iesit de a doua zi de Craciun, decat sa curatam masina de zapada si baiatul sa-si curete snowboardul de pe terasa.

 

A doua zi de Craciun am fost la nasii lui Eric, ne-am simtit foarte bine, am jucat carti. Nasa l-a invatat pe fin tabinet si popa' prostu. Nu mai tin minte de cand nu mai jucasem! S-a lasat cu pedepse comice bineinteles, cum ei au pian, toata lumea a trebuit sa zdrangane la pian, si altele.

 

Ieri am stat acasa. M-au mancat degetele sa comand chestii de Boxing day ( Boxing week de fapt, sunt reduceri pana la sfarsitul anului). Mi-am comandat iar cateva hainute, mai multe de data asta, de la aceeasi firma ca data trecuta, adevarul e ca aveau preturi foarte bune. Iar azi nu am rezistat sa imi comand un Kindle. Il voiam demult dar nu ma induram. M-am saturat sa citesc carti in pdf pe telefon, ma dor ochii. In pret a intrat si abonament gratuit 3 luni la Kindle unlimited, cica am acces la milioane de carti...

Sunt si in grupul de carti digitale recomandat de Mianna, de fapt invitata de ea. Multumesc iar Mianna, daca mai citesti pe aici, e extraordinar baiatul cu grupul, sunt o gramada de carti bune de descarcat de acolo.

 

Pana-mi vine Kindle-ul, voi trage si o fuga pana la biblioteca sa iau carti de vacanta pentru baiat si pt mine.

 

Cam atat de la noi.

 

Roli, sanatate intregii familii, inclusiv Zorro. Sa va simtiti bine macar de Revelion.

 

Mihaela, daca vorbim de acelasi accident, eu citisem ca soferul era drogat. Nu e asta foarte relevant pana la urma, si nedrogat tot raspunderea lui e. Teribilism, cautare de senzatii tari, lipsa acolo in creier a substantelor care activeaza prudenta si frica de pericol (am citit ca nu sunt inca dezvoltate complet la adolescenti)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur da, in știri așa scrie, ca era drogat cu opiu. Acuma de ce ar zice părinții fetei ca nu era, nu știu. Eu spun ce spun ei. Nici eu nu știu care e adevarul. E clar ca indiferent cum era, chiar dacă trăiește, nu ii va fi ușor. Sa îți începi viața adulta cu așa ceva, nu e chiar de dorit. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si La multi ani!  

 

Roli, sanatate multa si voua si catelului!  Sper sa fiti cu totii pe picioare pana de revelion. sa va distrati si sa fiti bine! 

 

silvia, superbe cadouri ai primit! Esti iubita si rasfatata, asa cum meriti!  Ma bucur pentru tine, sper sa aveti in continuare petreceri reusite ! Iulica e o dulceata! 

 

Fleor, voi aveti Craciun adevarat, cu zapada si frig si tot ce trebuie! Ma bucur ca aveti oameni dragi aproape cu care petreceti asa clipe frumoase.  

 

Mihaela, cumplita tragedie . Nu stiu ce le-ar putea alina parintilor durerea . 

Voua va doresc petrecere frumoasa de revelion. e super ca tinerii vor sa petreaca revelionul cu voi. 

 

 

 

Noi am avut musafiri de pe 24 pana pe 27 (tata, sora si cumnatul meu) , pe 25 a venit si soacra la masa de Craciun. A fost cu multe cadouri, veselie, seara am jucat remi  si tenis de masa, am stat la povesti. Pe 27 am plecat cu tata la Iasi, la sora'mea mica. M-am intors ieri si de azi sunt pe baricade la munca. 

De maine am iar musafiri (ne vin in vizita finii din Ardeal pe care nu i-am vazut de un an jumate)  care stau la noi pana dupa revelion. Mai vin in seara de revelion si niste prieteni, vom fi gasca mare.  Copiii si-au gasit petreceri la care sa mearga, ei nu participa cu "babalacii ". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Roli, sanatate multa si voua si Lui Zorro!

 

Laura, petrecere frumoasa in continuare! 

 

La noi, nepotul a aflat ieri de complicatiile aparute si azi a facut deja prima doza de citostatic. Mi-a trimis mai devreme sora niste poze...daca nu am sti ce are ... nici nu zici ca este un copil bolnav.

 

Noi de revelion vom sta acasa. Apoi pe 1 sigur vom merge la ai mei: pe tata il cheama Vasile.

 

Am si la munca unele situatii pe care sper sa le rezolv cu bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...