Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

eu astazi am inceput la 7. dormeau ai mei toti 3 cand am plecat si cred ca dorm si acum. aveam de terminat si de trimis un raport semestrial dar m-am descurcat mai repede decat credeam. pana vin colegii e liniste si bine in birou. acum deja incepe agitatia. 

 

la multi ani daca aveti sarbatoriti in familie! eu am un unchi la care mergem dupa ce termin eu cu munca.

ai mei vor sa mearga astazi pe faleza sa vada cine scoate crucea din Dunare. asa ziceau aseara, dar cand o sa se trezeasca si o sa vada ca ploua si e rece cred ca se razgandesc  Ieri au jucat solo toata ziua. s-au trezit la 10, au mancat si apoi au jucat continuu pana la 4 cand li s-a facut iar foame [:-)))]

 

Fleur, iti tin pumnii sa se termine cu bine! in al doilea rand ma bucur ca Eric nu s-a ranit grav. geamul se schimba, e doar un geam. Eu zic ca ajuta sa povestesti, chiar daca sunt lucruri triste...si dispozitia ta e mai gri pentru ca au fost multe pe final de an, plus gandul la operatie si poate si faptul ca esti departe de tatal tau si poate si altele care nu se vad...dar va fi bine! eu te vad tare puternica si descurcareata! [flo2]

 

Otilia, m-am gandit la ce ai spus tu dar nu se aplica...acum eram liberă, doar pentru ca erau libere prin lege zilele de 1 si 2 dar cu mintea eram doar la munca. inchei un proiect acum la inceput de an si am multe de rezolvat. as vrea sa ma detasez cum faceam pe vremuri, cand se termina programul inchideam calculatorul si parca inchideam cu totul munca, ca pe o cutie si o mai deschideam a doua zi la 8. acum nu mai pot. chiar daca plec imi zumzaie in cap toata noaptea idei si ganduri si de la job-ul unu si de la job-ul doi (pe care il inchei).

iar data trecuta cand am avut o alta „cadere” ca nu stiu cum sa zic era pe 14 noiembrie si aveam chiar eveniment la munca si nu am mai ajuns, eram la spital cu perfuzii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, Fleur , imbratisari calde si multe ganduri pozitive va trimit!  

Fleur, bine ca nu s-a ranit copilul mai tare! Tin pumnii azi! 

 

silvia, sanatate si spor la treaba!  

 

Eu imi doresc sa calatoresc mai mult anul asta. Nu stiu ce se va putea, dar am multe idei si planuri in cap. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De marti am inceput munca, eu de acasa  [ph34r] fara drag si spor insa. 

 

Bine ca e vineri astazi 

 

Maine relaxare, duminica mergem la prietenii romani (trebuiau sa vina ei la noi, dar au avut un accident cu masina cand au plecat in tara, in Budapesta...asa ca nu au masina inca).

 

De luni merg la birou  [zirea]  

 

Acum ploua, avem vreme de primavara...au dat zambilele (de obicei apar la final de martie) si vad ca si liliacul are flori  [batcap]

 

Mandra e bine, a dat examen iar si l-a luat cu brio..a avut de facut si o prezentare, a fost ft buna a zis    de-abia asteapta sa vina acasa  [il] acum a facut nivelele 1-3 (A1-B1), mai are de facut 4-6 (adica B2-C2)...vrea sa munceasca 2 ani si dupa sa le faca si pe astea  [fal] si va da examenul pt Topik1 (nivelele 1-3), la Bucuresti...ar vrea sa mearga dupa si in Japonia    eu zic ca e de ajuns sa stie coreeana, nu-i trebuie si japoneza (am inteles insa ca se invata usor daca vorbesti una din ele...seamana mult la intonatie cele 2 limbi).

 

Cand am fost in tara, am vazut un interviu cu un jurnalist britanic, care a facut un documentar despre Romania: Flavours of Romania. Sezonul 1 are 9 episoade, l-am vazut in 2 zile  ne-a placut ft mult, il recomand. La noi nu e pe Netflix, l-am vazut pe Youtube (in engleza). Sezonul 2 apara anul asta in septembrie. Vorbeste ft frumos despre Romania, sotia lui este romanca. Stau intr-un sat pe langa Brasov, chiar la cucuietii din deal   peisaje de vis, aer curat. A cumparat o casa veche, pe care a renovat-o (ii place mult lemnul, asa ca a pastrat tot ce era din lemn). 7 luni a durat tot traseul, a fost in toate regiunile tarii (8 la numar, Transilvania are 2 episoade, de-aia sunt 9 in total). O sa refac si eu traseul lui, poate cand ne mutam in tara, vom merge si noi pe unde a fost el (multe locuri necunoscute pt mine, desi pot spune ca am vazut destul din tara).  

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, la multi ani cu sanatate si tie si lui Eric!  Bafta azi si recuperare usoara! Ce bine ce Eric nu s-a lovit mai rau.

 

Eu mi-am propus la fel ca Laura sa calatoresc mai mult si sa invat sa fac lucruri noi la job.

Nepotul meu este stabil acum ...am inteles ca in saptamana 33 a protocolului afla daca va avea sau nu nevoie de transplant de maduva.

 

 

Va urez tuturor La multi ani cu sanatate celor care poarta numele Sf Ioan!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, inca dimineata 

 

Ella sanatate mamei!  [flo2]  sa imi zici si mie clinica cu RMN deschis, ca eu il aman de secole, din acelasi motiv ca mama ta.

 

Otilia eu lucrez de-o viata cu preadolscenti , most of the time, dar,da, nasoala varsta incepand cu 13 ani. cate probleme am cu ei! imi trebuie o luna sa scriu continuu si nu termin.

 

Fleur sa fiti bine si tu si baiatul tau! 

 

Lauranico  [flo2]  ma rog pentru nepotelul tau! sa fie bine! 

 

Silvi sanatate!  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...