Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

 

 

Buna dimineata! eu astazi am inceput la 7. dormeau ai mei toti 3 cand am plecat si cred ca dorm si acum. aveam de terminat si de trimis un raport semestrial dar m-am descurcat mai repede decat credeam. pana vin colegii e liniste si bine in birou. acum deja incepe agitatia. la multi ani daca aveti sarbatoriti in familie! eu am un unchi la care mergem dupa ce termin eu cu munca. ai mei vor sa mearga astazi pe faleza sa vada cine scoate crucea din Dunare. asa ziceau aseara, dar cand o sa se trezeasca si o sa vada ca ploua si e rece cred ca se razgandesc Ieri au jucat solo toata ziua. s-au trezit la 10, au mancat si apoi au jucat continuu pana la 4 cand li s-a facut iar foame [:-)))] Fleur, iti tin pumnii sa se termine cu bine! in al doilea rand ma bucur ca Eric nu s-a ranit grav. geamul se schimba, e doar un geam. Eu zic ca ajuta sa povestesti, chiar daca sunt lucruri triste...si dispozitia ta e mai gri pentru ca au fost multe pe final de an, plus gandul la operatie si poate si faptul ca esti departe de tatal tau si poate si altele care nu se vad...dar va fi bine! eu te vad tare puternica si descurcareata! [flo2] Otilia, m-am gandit la ce ai spus tu dar nu se aplica...acum eram liberă, doar pentru ca erau libere prin lege zilele de 1 si 2 dar cu mintea eram doar la munca. inchei un proiect acum la inceput de an si am multe de rezolvat. as vrea sa ma detasez cum faceam pe vremuri, cand se termina programul inchideam calculatorul si parca inchideam cu totul munca, ca pe o cutie si o mai deschideam a doua zi la 8. acum nu mai pot. chiar daca plec imi zumzaie in cap toata noaptea idei si ganduri si de la job-ul unu si de la job-ul doi (pe care il inchei). iar data trecuta cand am avut o alta „cadere” ca nu stiu cum sa zic era pe 14 noiembrie si aveam chiar eveniment la munca si nu am mai ajuns, eram la spital cu perfuzii ...

 

Nu vreau sa te sperii, dar nu suna deloc bine. Creierul are nevoie de odihna. Eu din cauza asta am ajuns extenuată. La începuturi, așa se manifesta și la mine stresul, cu stări de rău și voma. N-am ajuns la urgenta, dar am chemat salvarea acasa. După câțiva ani au început atacurile de panica. Încă nu am scăpat de ele…

 

Multzam de gânduri tuturor 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc și eu pentru gândurile bune, să știți că am simțit numai energie pozitivă azi.

 

Operația a decurs bine, așa mi s-a zis, eu nu știu nimic... Sunt acasă și mă simt bine, nu am dureri, doar o jenă la aplecat și la ridicat din pat. Sunt foarte mulțumită de cum am fost tratată la spital, de chirurgă și anestezistă, am avut o echipă feminină în rolurile principale.

Băiatul are grijă de mine, dragul de el. Nașii lui m-au ajutat cu toate, transport, farmacie, cumpărături. Mi-au adus și agheasmă mare de la biserică!

Sper să rămân așa fără dureri, nu am luat încă nici un medicament, am pregătite în caz de nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani in noul an! Sa aveti un an bun si frumos!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Fleur, sa te refaci repede!

Silvi, si eu zic ca trebuie sa ai mai multa grija cu extenuarea de la servici.

De Revelion am sarbatorit in doi. La 12 noaptea am iesit in centru la focul de artificii. Copiii au facut revelionul lor, cu prietenii. Au terminat la 10 dimineata  .

In rest, totul plat. Vremea la fel de plata, calda si plictisitoare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

La mulția ani sărbătoriților din weekend, cu intarziere: Fleur si Eric, Ioana noastra care se arata tot mai rar si toti sarbatoritii din familiile voastre! sa va traiasca! [flo2]

 

Fetelor, va multumesc pentru grija si gandurile bune. am facut deja cateva schimbari si sper sa fac mai multe dupa ce inchei job-ul 2 si poate sa se schimbe situatia in bine. mai am doua luni de tras, apoi o sa am timp putin mai mult dar cel mai important nu o sa mai am atat de mult stres. nu o sa mai am nici asa multi bani [:-)))] dar cum am achitat apartamentul eu zic ca o sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Laura, multumesc!

 

 

Nepotul meu, Milea Gabriel, care se află de câteva luni sub investigații și îngrijiri medicale a primit un diagnostic grav, leucemie acută limfoblastică cu celule T, o boala care are cauza necunoscuta. 

 

Gabriel și familia lui au nevoie de ajutorul nostru pentru a putea face un transplant de măduvă. 

Puteți dona folosind următorul cont bancar: 

RO10UGBI 0000 1020 3426 5RON, deschis pe numele Alina Gabriela Milea la Garanti Bank- donații pentru Milea Gabriel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...