Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Bună ziua!

 

ai mei au fost toti bolnavi si Florin si fetele, ceva urat la gat ca au primit antibiotic, doua zile nu au mancat. Eu nu am avut nimic, foarte ciudat. Astazi s-a dus si C la scolita dar tot se plange ca o doare gatul si nu poate inghiti.

 

noutati nu am.

 

Ella, succes Marciei cu gasirea unui job pe placul ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

 

 

Ella, spor la treaba ( am citit in presa stiri despre o banca elvetiana cu probleme, sper sa se aseze lucrurile ca niste crize financiare ar fi bomboana de pe coliva acum).   Succes Marciei sa isi gaseasca jobul visat! 

 

Silvia, sanatate multa alor tai! Si Rares a trecut prin niste episoade de viroza mult mai dese si mai urate iarna asta. 

 

Noi suntem bine, liniar, nimic deosebit de povestit. Copii au avut "saptamana verde" zilele astea . Din pacate, nu au facut cine stie ce activitati, a fost mai mult o pierdere de vreme, cand ar fi avut profesorii oportunitatea si timpul sa faca niste lucruri super frumoase si interesante cu ei. Dar probabil sunt asteptarile mele prea mari  (au fost profesori care nu au venit deloc la ore, sau care le-au pus un documentar de pe discovery si atat). Diriginta lui Rares i-a dus intr-o zi la un muzeu si in alta zi in excursie la zimbrarie la Vanatori . La Bianca au fost intr-o zi 2 ore si au strans niste gunoaie dintre blocuri intr-un cartier al orasului , iar in alta zi a facut una din fetele din clasa un atelier de broderie (drept urmare am lasat 100 de lei la mercerie pt ate si gherghef si s-a apucat domnisoara mea de cusut ). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La mine e nebunie mare de 2 zile  [batcap] eu lucrez la banca cu pricina (e a 2a ca marime de aici, infiintata acum 167 de ani), lucrurile din interior se vad altfel, nu se pune problema de criza financiara...mai nasol e in USA, cu Silicon Valley bank & co...am trecut prin multe, vom trece si peste asta (sunt din 2007 la ei, asa ca stiu cum a fost in 2008 )...pot gasi alt job fara probleme, dar nu vreau...imi place ceea ce fac, seful si echipa sunt super...multi mi-au spus ca ei ar schimba jobul, eu insa nu sunt asa...ma simt aici ca acasa, cunosc toate sistemele, oamenii...plus ca nu mai am multi ani de muncit 

 

Azi e vineri, asa ca yupiii     

 

Silvi, iti tin pumnii, sper sa iasa   si multa sanatate alor tai. 

 

Laura, aiurea ca nu se implica profesorii 

 

Eu continui cu sportul, maine insa e un eveniment la sala (doar indoor cycling), asa ca nu merg...duminica mergem la cumnata, ne face o surpriza  tb sa fim devreme la ea, ne-a propus sa mergem de maine seara, ca sa nu ne trezim la 4 dimineata 

 

La noi vine primavara, ghioceii s-au uscat, brandusele aproape si ele, au dat narcisele si zambilele...liliacul incepe sa faca frunze, ciresul japonez a inceput si el sa infloreasca..vin albine si pisica sta la panda sub el  din birou de la mine le aud zumzaind    

 

Weekend fain sa aveti...si sanatosi sa fim, restul se rezolva. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, sanatate multa fetelor si sotului!

 

Ella, sper sa fii ok cu jobul. E mare lucru sa iti placa ceea ce faci, sa mergi la job si cu o oarecare placere, nu doar din obligatie ca trebuie sa pui ceva pe masa, cum s-ar zice [flo2] 

 

Laura, noi nu am avut mari probleme cu virozele, a avut Ana una combinata putin stomac, apoi muci-tuse, dar ceva usor, eu am luat putin, tot cu burta apoi curs nas si putin dureri in gat, Andreea nu a avut deloc, desi a stat cu noi in casa, sotul putin, tot prima parte - stomac.

 

Luni si marti are Ana simulare nationala... romana-mate... Mi-e mie teama si am emotii, la examenul adevarat o sa le am si mai mari... Am emotii sa nu existe chestii gresite din neatentie

 

Andreea e bine cu liceul, s-a acomodat, trecerea a fost destul de lina, are note f bune, spera sa-i iasa de bursa pt anul viitor. La liceu e mult mai greu sa iei 9.50 (la gimnaziu era usor, ca se cam dadeau note mari destul de usor, mai ales cand conta media pt evaluarea nationala).

 

La Ana sunt suparata cu atmosfera de la clasa, e atat de tensionata, numai probleme, acuze nefondate pe care trebuie sa stau sa le demontez, sa ma mai port si cu manusi cu astia, ca deh, asa se face. Nu-s genul care sa strig la om sau sa vorbesc urat, dar si daca am vorbit putin mai ferm  - "vai, dar nu ma luati tare!". Efectiv ma enerveaza, ma termina mersul asta la sedintele lor si la scoala individual, ma seaca de energie. SI sunt si ei clasa a 8a, au nevoie de liniste, nu e balarii din astea... chiar daca fac si ei prostii si nu-s usa de biserica, in sensul ca sunt galagiosi, mi-ar placea si profesorii sa poata gestiona mai bine situatia pe moment, la locul faptei.... SI parintii sunt genul alarmisti, panicosi la orice, unii din ei, in schimb, toata ziua umplu whatsappul cu intrebarea de gratie "strangem si noo bani pt cadouri profesori?"  [fri]  [fri]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...