Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Mihaela,  imbratisari calde prieteni tale si tie! cumplit trebuie sa fie sa stii ce te asteapta si sa nu poti opri degradarea . Am vazut si eu pe net ceremonia pt acel hocheist suedez. M-a impresionat foarte tare, desi nu stiam deloc povestea si despre ce e vorba. Imi pare rau ca a murit. 

Sa stapanesti sanatoasa masinuta! Sa te duca pe multe drumuri bune si frumoase, fara incidente! 

 

Fleur, e un scump Eric. Tare imi plac si mie cand sunt inca inocenti  si se bucura din inima de orice primesc (cand inca nu cer  bani cadou de Craciun, de genul : "fa-mi un transfer in cont") . Desi anul asta recunosc ca si ai mei s-au bucurat de surprizele de mos Nicolae, chiar daca au fost niste maruntisuri. Cand erau mici aveam grija sa le pun macar cate un fruct /bomboana prin toti papucii aliniati .  

 

Planul e ca de Craciun sa vina familia la mine, ca in ultimii 8-9 ani de cand reusesc sa ii tot adun pe toti. Desi sora'mea mica mi-a spus deja ca sta acasa la ea anul asta, cu cea mica si sotul, fara deplasari, doar ei, sa se bucure de primul Craciun in care nepotica e constienta de ce se intampla. O inteleg perfect. Sper sa vina totusi sora mea mare si cumnatul si tata, va veni si soacra la masa pe 25. Va fi bine oricum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

Fleur, Velvet, multumesc de gandurile bune! nu e fractura, e o luxatie eviscerata, sper ca scriu corect. dar asa i-au pus ghips, si fara sa calce pe el. 

astazi i-a scos ghipsul dar tot nu calca pe el. o sa o duca taica-su la ortodont si nu se putea imbraca cu nimic decent daca nu il scotea.

 

Mihaela, imi pare rau pentru prietena ta. eu i-as zice sa ramana acolo, chiar daca e doar cu voi. are alte sanse de tratament cred. 

felicitari pentru masinuta! sa te duca in siguranta peste tot! [flo2]

 

Fleur, la mine doar mica crede in Mos si e asa de dulce. i-a facut o felicitare pe care eu va trebui sa o iau si sa o depozitez la birou si in locul felicitarii Mosul ii lasa cadouri.

 

Velvet, ce mai faci? organizati Secret Santa la scolita? 

 

Viviana, esti bine? unde te-ai ascuns? mai sunt si alti pinguini in umbra dar tu erai mai activa. sper ca esti bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, din păcate boala nu e tratabila. 
Ce a primit e ceva ce eventual ii prelungește viața cu câteva luni. Posibil cu nimic. Mulți prefera sa nu ia, Pt ca ce viața le prelungește, nu merita. Foarte mulți aleg sa meargă in Elvetia sa termine mai repede suferința. 
 

E hotărârea ei, noi așa i-am spus. Încă nu a luat-o. Pana nu e sigur sigur ca a ALS. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Silvi o sa fac cu copiii de la clasa mea, ca vor ei,asa cum am facut si anu trecut. au tras biletele, regula a fost sa ramana secret, stabilit buget. Anul asta se organizeaza si intre colegi, dar nu am participat, nu mi-a placut niciodata ideea de Secret Santa. Plus ca aici suntem multi, nu vreau sa iau cadou la straini. si nu numai multi, ci si altfel de oameni, si nu in sensul bun. asa ca...sunt Santa pentru pisi meu iubit, el merita   oamenii dragi nu-s langa mine, dar ii vad de Anul Nou.

 

Miha cuvintele sunt sarace...sper ca prietena ta sa fie bine, suferinta chiar  nu trebuie prelungita. te imbratisez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Mihaela, îmi pare rău pentru prietena ta, nu prea sunt cuvinte pentru așa o lovitură a sorții. Nu știam cât de cumplită e boala asta, mă gândeam că e "doar"invalidantă, dar se poate trăi cu ea. Tare trist.

 

Eu am primit o nouă dată de operație pentru vezica biliară, 6 ianuarie. Voi avea concediu medical lipit de vacanță, ceea ce e bine. Aș vrea să nu stau mai mult de 2 săptămâni acasă, pe 23 îmi vine la școală stagiara de anul ăsta și nu vreau să îi încurc stagiul. Sper să decurgă totul bine și să nu mai fiu răcită la data operației (puțin probabil căci voi fi în vacanță)

 

Weekendul ăsta pe acasă, la meciuri, am făcut și niște sarmale cu ciuperci și niște cumpărături de Crăciun online. Am comandat pentru prima oară haine online, două bluze pentru mine și o pijama băiatului. Sunt curioasă cum ne vor veni, oricum am ales modele cu croială mai amplă, lejeră.

 

La noi a revenit frigul, dar nici un fulg deocamdată.  Ar merge un vin fiert...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost aseară la concertul de colinde cu băieții din clipul de pe prima pagină, Brio Sonores. A fost fain, au cântat și arii celebre de operă și cântece de petrecere. Au voci minunate, sunt cântăreți de operă profesioniști. Și arată și foarte bine băieții, sunt o apariție plăcută. Era plină sala de doamne și domnișoare, multe din Rep. Moldova, care cântau cu foc iar la final toată lumea s-a ridicat în picioare și a dansat.

Fiu-meu a obosit, pentru el a fost prea lung spectacolul, dar nu-i nimic, ne mai antrenăm! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Mihaela, eu nu stiam de boala asta, am citit deabia cand ai spus ca e posibil sa aiba prietena ta, dar tot nu intelesesem ca e atat de grav. imi pare tare rau.  [flo2]

 

Velvet, pisi al tau e tare rasfatat daca are parte de atata atentie.   ma bucur ca te vezi cu ai tai macar de anul nou.

 

Fleur, e foarte frumoasa bluzita. sa le purtati sanatosi! nu te gandi de acum la operatie...acum vine Craciunul! v-am vazut la concert, pareati atre happy, cred ca v-ati pozat inainte ca Eric nu parea obosit. 

 

noi am avut weekend scurt tare. Iulica a recuperat sambata ziua de 2 dec. apoi am mers la cumparaturi. am luat cadouri pentru nepoti, pentru dnaT si prietena mea, pentru fratele meu. am luat tot ce imi trebuie pentru ziua Iulicai si costumatie de serbare. teoretic nu mai am nimic de cumparat. 

 

ieri am fost la tara. am adus si bradul- e unul din plastic- dar sta in balcon, il decoram dupa ce trece petrecerea ca si asa nu prea avem loc in casa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi e ger, avem si zapada, a nins in weekend. Se vede fain de la mine din birou : campul cu zapada, padurea alba 

 

La mine tot nebunie, bine ca mai am doar saptamana asta si dupa relaxare 

 

Azi e ziua sefului meu: si-a luat liber, asa ca nu am mai mers la birou (vroiam sa-l felicit si sa-i dau si cadoul). Maine ma sarbatoresc  [hopsieu] asa ca muncesc de-acasa..miercuri dimineata merg la birou, joi merg dupa-masa, avem petrecerea de Craciun...vineri duc bagajul la aeroport, sambata la 6.40am decolez  [avion] alor mei le spun ca am comandat ceva (e surpriza) si ajunge intre 11 si 13   ei merg la cumparaturi sambata, asa ca nu vreau sa stau pe la usa   pe seara ma vad cu pinguinii  [ping1]

 

Bagajele sunt aproape gata, am 2 valize mari  [dan] mai am de pus hainele mele si cateva maruntisuri.

 

Bradul e facut, am iar unul mic si gras  e ft frumos, ma laud singura  [ph34r]

 

Ai mei vin la noi la final de februarie, vor sa fie cu mandra cand implineste 20 de ani  dupa pleaca impreuna in Romania, sta si ea acolo 2 saptamani. Dupa va cauta job  [ph34r]

 

Mandra e bine, a petrecut 2 saptamani faine cu Marvin. Tokio le-a placut mult, dar e la fel de scump ca si in Elvetia. Eu l-am luat de la aeroport cand a venit, l-am dus acasa. I-am dus sarmale si zacusca    Ea de-abia asteapta sa revina acasa, ii e dor de noi, de camera ei, de prieteni. O inteleg, a fost 1 an jumate plecata. Astept si eu sa revina, desi voi avea din nou par pus pe moate 

 

In weekend am fost la concert langa Berna, a venit trupa din Slovenia  a fost ft frumos, ne-am bucurat sa-i revedem. 

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...