Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

ieri am sarbatorit-o pe Iulia. a fost o zi tare obositoare. am dus copila la scolita cu tot cu tort, apoi m-am dus la LIDL ca mai aveam nevoie de unele chestii/ingrediente. m-am dus acasa am facut snitele si am pregatit pentru salate si friptura si de pui si de porc. am asezat doua platouri cu aperitive, doar ciupercile cu maioneza le facusem de seara. am facut un tort, celalalt l-am cumparat ca sa fiu sigura in caz ca al meu nu iese comestibil. culmea ca al meu a avut mai mult succes. 

apoi am facut un piure si m-am dus dupa mica. la 12.30 au venit verisoarele ei, au mancat si apoi joaca. adica toata curatenia mea a fost "stricata" in cateva minute. intre timp eu am mai facut niste ciuperci cu verdeata pentru cei cu postul.

la 5 au venit si adultii. au spart pinata, iar stat la masa iar joaca.

la 21.30 au plecat ultimii musafiri. 

mica a primit multe cadouri, am stat la povesti, am ras, am dansat. doar ca azi ne-am trezit pentru scoala si munca si asta nu prea ne-a placut am ajuns la munca si nu imi vine sa ma apuc de nimic...dar trebuie.

 

Mihaela, sanatate lui Ovi. sa ramai negativa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, La mulți ani Iulicăi,  să fie sănătoasă și mereu voioasă.

Te admir că ai serbat-o (acasă, nu la școală) chiar de ziua ei. Eu aș fi făcut în weekend.

 

La noi a venit zăpada, copiii se bucură. Vom avea Noēl blanc până la urmă.

 

Au ajuns bluzele comandate, sunt drăguțe, dar nu m-au dat pe spate. Arătau mai bine pe site și nu doar pentru că erau purtate de manechine, culorile arătau ușor diferit. Nu-i bai că au fost la reducere 50%. A venit și pijamaua băiatului, n-am desfăcut-o că e ambalată cu fundiță.

 

În rest, oboseala dinainte de vacanță. Săptămâna viitoare trebuie să pregătesc tot la școală căci voi fi în medical după vacanță, pentru minim 2 săptămâni. Apoi îmi vine stagiara și îi voi preda clasa timp de 2 luni! În timpul stagiului ei, eu voi fi în școală, dar nu cu elevii în clasă.Devi timp de 3 luni, până în aprilie, îmi voi vedea elevii foarte puțin, prin pauze și 2-3 ore pe săptămână când voi evalua stagiara...Din an în Paște cum ar veni!

 

Mihaela, sănătate lui Ovidiu și sper să nu iei și tu sau fetele.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, ce mai faci? Cum mai e la școală, sper că te-ai acomodat și îți e mai bine.

(La mine la școală s-a schimbat directorul, a venit un tip cu un stil complet diferit de al celei dinainte și mi se pare că lucrez la altă școală. Nu e neapărat mai rău sau mai bine, e diferit. Îmi place că s-a apucat să facă curățenie la propriu, sunt văruite pe rând cancelaria, birouri, clase, nimic fancy, dar dă o senzație de fresh și curat.)

Sper că pisul tău drag e bine și că vei fi cu cei dragi de sărbători.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Fleur  [flo2]  la scoala e la fel, doar ca obligata de imprejurari, m-am mai acomodat, dar nu e pentru mine, nu e mediul pe care mi l-as  fi dorit. Nu intru in detalii. Pisi meu e bine, am mers la doctor, ia tratament in continuare .  Fac totul sa fe bine. El e cel ce ma ridica zilnic si ma face sa zambesc, de ani de zile. De Craciun sunt aici, de paza la pisici, de Revelion plec la sora mea, sunt si ai mei acolo deja. Te pup. Sa ai Sarbatori cu bine alaturi de baiatul tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, La multi ani Iuliei! Velvet, petrecere frumoasa cu ai tai! Ce faci cu pisi cat pleci? Noi avem un stres si cheltuiala cu Zorro cand plecam, sa-l ducem langa Fagaras, la familia care ni-l gazduieste, hraneste, plimba. La noi e gri, umed si cald, vreo 14 gr. Zapada nu se anunta curand, doar ceva mai rece saptamana viitoare. Nu o sa sufar prea tare, avand in vedere ca nu vreau sa ma inghesui cu turistii "de lux'" la ski. Azi mergem sa cautam brad. Dar daca nu gasesc decat la preturi uriase, sunt gata sa renunt.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli mersi  [flo2]  fac cu schimbul cu cineva. ne intrebam reciproc cand plecam daca e cealalta acasa. Ea pleaca de obicei de Craciun si atunci raman eu  aici.in restul vacantelor, weekendurilor , imi fac programul in functie de ea, daca e in oras si poate veni.

 

De cand  e pisi in viata mea, eu nu mai plec linistita in concedii, weekend, nici macar o zi. daca nu imi scrie sa imi spuna ca e bine, incep sa scriu, sun ... [zirea]  ma gandesc continuu ca e singur si nu-i place, sa nu mai vomite, sa fie bine...   [:-/]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...