Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

Multumesc tuturor pentru urarile adresate piticei. a primit de ziua ei si un pinguin mic, care s-a casatorit cu cel primit de la voi, atunci cand s-a nascut. 

 

eu sunt la munca cu o tona de treburi pe cap si dl barbat tot imi trimite link-uri cu ce a mai gasit el pentru fete, sa le comand eu... de cand tot ii zic si deabia acum s-a dezmortit.

 

Mihaela, sper sa treci usor peste covid. cum merge masinuta? v-ati imprietenit?

 

mai vin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc! Sunt relativ Ok, tușesc noaptea mult. Dar ca nicio alta viroza sau gripa, covidul nu m-a pus la pat. Nici pe al meu. Suntem amândoi acasa, dar apți sa facem tot ce avem nevoie. Sigur faptul ca ne-am vaccinat amândoi in Octombrie cu a 4-a doza a avut importanță.
 

Silvi, tare îmi place mașina, am condus-o săptămâna trecută. Am fost la job joi cu ea, apoi am n-ai mers la cumparaturi. Da, suntem prietene deja :). E o ea. Ca e mini și e roșie :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sănătate, să îți revii rapid. Bine că ai energie să mai faci câte ceva, totuși odihnește-te.

 

Și eu am mașină "nouă", temporar până pe la jumate de ianuarie 

Duminică de dimineață, pe când ne uitam liniștiți la finală, tractorul de deszăpezire mi-a pocnit oglinda din stânga. Ghinion de neșansă, mai ales că omul se apucase să deszăpezească spațiul verde de lângă și nu parcarea. Fiind zăpadă mare, nu a văzut că a intrat pe petecul de gazon, care era și supraînălțat și în pantă, așa că atunci când a dat în marșarier, a alunecat în oglinda mea.

Duminică și luni am circulat așa, dar e cam periculos, jumate de oglindă era intactă, restul strălucea în zeci de cioburi sau atârna.

 

Azi în sfârșit am ajuns la garaj și am predat-o săraca, la schimb cu o mașină închiriată, o Hyundai Kona mai micuță, totuși confortabilă și 4x4 și ea.

Reparația? Minim 3 săptămâni până vine piesa.

 

Am fost și la spital pentru testele înainte de operație, totul ok, doar să fiu atentă să nu răcesc sau să fac covid.

Așa că mă pregătesc pentru vacanță , operație și concediul medical de după.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineata!

 

Fleur, imi pare rau pentru patania cu masina. bine macar ca nu a fost mai grav.

 

Miha, ma bucur ca sunteti relativ ok. [flo2] 

 

maine ma aniversez, schimb si prefixul si am o stare cam naspa, nu stiu exact de ce...ca e doar o cifra. cred ca ma gandesc prea mult la ce nu am reusit sa fac pana acum cu toate ca am si multe lucruri de care sa fiu bucuroasa. nu stiu nici eu...apoi mai e si faptul ca nașa pleacă în vacanță si nu ne vedem de Craciun, fratele meu pleaca la munte si nu ne vedem, e posibil sa plece si parintii mei. si prietena mea e plecata la mama ei, ne-am vazut weekend-ul trecut putin. adica de Craciun nu facem nimic deosebit si vom merge doar la socri. nu avem invitati.

cred ca o sa ma bucur doar de ai mei, sot si fete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...