Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sanie cu zurgălăi, frumoși sunt pinguinii tăi!


Recommended Posts

Silvi,

uneori avem stari naspa si nu stim de ce. Tu ai relizat multe, si cu doua job uri, si cu nuvela pe care ai scris o , si cu app.  [flo2] 
 

Nici noi nu mergem nicaieri de craciun. Invitati, vine doar un coleg de al sotului(eu nu il cunosc) , care are un baiat mare si e divortat. Asa ca e cam singur. 
 

Mihaela, sper ca esti mai bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Încă nu suntem mai bine. Dar nici mai rău. Văd ca durează. Al meu e in a 8-a zi azi, eu in a 6-a. De ieri nu mai avem niciunul miros. Ceva gust dar uneori doar. 
 

Nu mai spun cum arată Crăciunul nostru. N-am ieșit niciunul din casa de mai bine de o săptămâna, nu avem cine sa ne facă cumparaturi. 
 

Asta e. Sa ne facem bine. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, la mulți ani! Da, prefixul e doar o cifra care se schimba. Dar și noi ne schimbam. An după an…devenim mai înțelepți, mai toleranți, vedem lucrurile altfel. Pentru mine asta e de ajuns ca sa pot merge mai departe. Ce am realizat? Nu are așa mare importanta. Pt mine e important ce am devenit. Hugs. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, La multi ani! Multa sanatate si bucurii! Impreuna cu sotul si fetele!  [flo2]

 

Cu varsta... ce sa-i faci, numerele merg doar inainte (din pacate)... fiecare din noi mai avem stari melancolice, nostalgii, Am si eu momentele mele de tristete... nu neaparat de schimbarea de prefix, asa pur si simplu, cand sunt intr-o pasa mai proasta...

 

Cand eram eu mai tanara, presiunea mare parca era pe varsta de 30 de ani, ca sa nu ramai nemaritata dupa 30 ca cine stie ce se intampla... Prostii! Dar lumea din jurul meu (unele persoane, rude, cunostinte), atunci, in a doua jumatate a lui 20+ ai mei, ma stresau cu marisitul si cu varsta de 30. Tragedia, in opinia lor era ca aveam o varsta si nu aveam un prieten, o relatie si deci perspective de casatorie pana la 30. Eram inca singura pe la 25-26 de ani si ei erau foarte preocupati de acest aspect.

Si ajunsese si pe mine astfel, sa ma streseze pargul ala de 30 de ani. Culmea culmior, fara sa-mi planific acest lucru si fara sa ma grabesc (dar asa s-a intamplat), varsta de 30 m-a gasit si casatorita si cu 2 copii.

Asa ca prefixul de 40 chiar nu m-a mai apasat in vreun fel.

Mai departe inca nu am ajuns.

(Era un cantec al trupei Taxi in care ziceau ca spune doctorul: daca la 40 te trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca ai murit :))) ) - pt amuzament. Si pe mine, cand ma doare ceva, imi aduc aminte de astia, deci anumite probleme de sanatate care mai dau dureri le am de la 30...

 

Fiecare dintre noi avem plusuri si minusuri, realizari si nereusite... Ca orice om  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvia, imbratisari calde! Esti minunata si extraordinara si sa nu gadesti altceva despre tine! Nu realizarile, ci amintirile si sentimentele ce le avem in suflet si cele pe care le punem in mintea si inima celor dragi sunt cele care conteaza pana la urma! Craciunul inseamna familie, asa ca fii fericita si bucura-te de momentele cu fetele si sotul. Prietenii si familia extinsa sunt importanti, dar linistea si caldura caminului doar la tine in casa cu ai tai le gasesti.

 

Fleur, sanatate multa si vacanta placuta!

Mihaela, sanatate multa!  Nu puteti comanda online ce aveti nevoie sa cumparati ?

Si copiii mei s-au virusat spre sfarsitul saptamanii trecute, dar nu a fost covid. Bianca si-a revenit in 2-3 zile, Rares inca muceshte, tuseste, mananca pastile de supt pt gat. La el a facut minuni ACC-ul. Ii dadeam cand era mic, dar uitasem de medicamentul asta. Mi-a dat farmacista cand i-am povestit ce simptome are si dupa 2 comprimate era deja semnificativ mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ba da. Așa am făcut. Dar bine ca m-am trezit azi sa comand ca abia in 23 mai aveau liber. Așa e perfect. O sa avem sarmale și salata de boeuf :). 
 

Eu sunt 50+ și vreau sa spun ca nu m-am simțit așa bine nici la 30 nici la 40. De fapt anii între 40 și 50 au fost cei mai grei. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, La multi ani frumosi!

Mihaela, sa stapanesti sanatoasa noua masina!

Monica   - perfect adevarat! "daca la 40 te trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca ai murit". 

Eu nu dau atentie la dureri "de varsta" sa le spun asa. Cum vin, asa se duc, daca nu le bag in seama. Exact asa era si la mine la 30...vai de mine...cand te mariti, cand faci copii...Eu una ma simteam de 20 si aveam chef de distractie. Asa ma enerveaza intrebarile astea, menite sa-ti atraga atentia asupra varstei si ca trebuie dom'le sa fii in randul lumii. Si acum, la 50+, cu 2 baieti cat brazii de mari, ma simt tanara pe interior. Nu stiu cum ma percepe lumea la exterior si nici nu-mi pasa. Intotdeauna m-a lasat rece gura lumii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, la multi ani cu sanatate si numai bine alaturi de familia ta frumoasa!

 

Fleur, sanatate si multa!

 

Eu,am aflat aseara ca nepotul meu - cel care facea chimio - are leucemie. Este aparut acum la analizele din vara nu a iesit.

Ii face azi punctie si apoi incep tratamentul pentru. Cam atat stiu.

 

Ne mai auzim...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

să știți că la 40 e la fel ca la 39 [:-)))] M-am trezit la fel, am muncit la fel...M-am sarbatorit cu colegii. acum C e la oftalmolog cu taica-su si cand sunt gata ma iau si pe mine si plecam acasa. astept musafiri: fratele si nepotii, ca maine dimineata pleaca in vacanta si cu ocazia asta facem si schimbul de cadouri de Craciun. 

 

Velvet, Judoka (ma bucur sa te „vad”), Mihaela, Monica, Laura, LauraNico, Roli - multumesc pentru urari! m-ati emotionat si impresionat si va iubesc! [flo2]

 

LauraNico, imi pare tare rau pentru nepotul tau, chiar credeam ca e bine. sanatate si putere si lui si parintilor sa se lupte cu aceasta boala atat de grea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...