Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de August 2023 (Pepenasi de August)


Recommended Posts

 

Buna, fetelor!

Prima sarcina.

DPN 13 august, fapt pentru care inca un stres si neliniste pe lista interminabilade incertitudini a unei gravide intrucat e fix in perioada concediilor de Sf. Marie

Felicitari! Nu te stresa, bucura-te de aceasta perioada frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Buna, fetelor!

Prima sarcina.

DPN 13 august, fapt pentru care inca un stres si neliniste pe lista interminabilade incertitudini a unei gravide intrucat e fix in perioada concediilor de Sf. Marie

Felicitari! Nu te stresa, bucura-te de aceasta perioada frumoasa.

 

Ma bucur ca sunteti bine. Din pacate si eu m-am luptat cu raceala, cam din saptamana a 6-a pana prin a 12-a. Am fost nevoita sa fac tratament cu aerosoli din cauza ca mi-a scazut saturatia de oxigen. Sper ca asta nu il fi afectat pe bebe. Deocamdata, dupa morfologie, pare a fi in regula, chiar putin mai marisor decat varsta gestationala.'

 

Dublu test nu am facut, medicul mi-a recomandat sa fac direct triplu test in saptamana 16.

Ma bucur ca sunteti bine acum, de ce ai facut direct triplu test?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Nu te stresa, bucura-te de aceasta perioada frumoasa.

 

Ma bucur ca sunteti bine acum, de ce ai facut direct triplu test?

Am intrebat si eu medicul asta. Mi-a spus ca nu sunt probleme, este un simplu test de screening. Dublu test nu am facut. Sper ca acest triplu test sa iasa bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna, fetelor!

Prima sarcina.

DPN 13 august, fapt pentru care inca un stres si neliniste pe lista interminabilade incertitudini a unei gravide intrucat e fix in perioada concediilor de Sf. Marie

Buna,

Cred ca e normal. Si eu mi-am pus intrebarea asta. Dar o sa vorbesc cu medicul atunci mai aproape si voi afla din timp cand si-a planificat concediul. Daca se va suprapune cu DPN sa imi gasesc un medic "de rezerva". Eu imi doresc sa nasc natural, deci aportul medicului nu va fi unul major ca in cazul cezarienei. Si eu sunt tot la prima sarcina. Multa sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...