Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani 2023 - oare ce va fi?


Recommended Posts

E nevoie de bani la buget.

 

Problema este ca populatia activa a tarii a scazut dramatic.

Asculatam un reportaj rom actualitati. Se poate rezolva doar daca creste natalitatea sau daca romanii plecati la munca in strainatate se intorc acasa. Putin probabil.

https://economedia.ro/recensamant-2022-populatia-activa-a-scazut-cu-un-milion-de-persoane-aproape-11-milioane-de-romani-reprezinta-populatie-inactiva.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E nevoie de bani la buget.

 

Problema este ca populatia activa a tarii a crescut dramatic.

Asculatam un reportaj rom actualitati. Se poate rezolva doar daca creste natalitatea sau daca romanii plecati la munca in strainatate se intorc acasa. Putin probabil.

https://economedia.ro/recensamant-2022-populatia-activa-a-scazut-cu-un-milion-de-persoane-aproape-11-milioane-de-romani-reprezinta-populatie-inactiva.html

Asta ar trebui sa fie ceva bun, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani tuturor!

M-am întors azi dimineață pe DC așa cum te intorci în propria-ți vârstă, cu nostalgia, delicatețea și afecțiunea pe care-o ai pentru anii trecuți. Cu amintirilor lor frumoase cu tot.

M-am întors să văd ce ați mai scris, așa cum fac uneori, deși în liniște, deși fără să mai activez decât cu ochii aruncați pe subiecte, uneori. 

Mi-e dor de voi, cele pe care vă citesc aici ori de cîte ori deschid site-ul; mi-e dor de vremurile în care scriam (articole sau doar comentarii scurte), mi-e dor de userii pe care nu i-am cunoscut personal niciodată... E o parte din viața mea aici, e o parte din copilăria fiului meu aici. Și-atunci desigur că mi-e dor.

La mine au fost tăvăluguri de schimbări - un divorț, o traumă peste care am trecut greu, o nouă iubire, cotituri profesionale... Copilul meu este mare, adolescent de aproape 16 ani și 1,95, viața e bună așa cum e ea, ne uităm în ochii celuilalt și ne vedem de drum. 

Dar mi-e dor, așa că am vrut să vă scriu.

Îmi doresc un an care să fie blând și să-mi dea putere. 

Și vă doresc și vouă, tuturor, același lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Wow Nana, ce fain sa te vad  pe aici. Esti o comoara de avut!

 

Da, aici este cumva o parte din viata noastra. Un semn sentimental al trecerii prin viata digitala fara de care nu mai putem trai. E ciudat cum evoluam de la an la an - si cum ne maturizam in fiecare saptamana.

 

Ca sa il parafrazez pe fiu-meu  - el parafrazand un filozof olandez: Ca sa raman aceeasi, trebuie sa ma schimb mereu...

 

Sa ai un an minunat. Eu fac eforturi mari sa schimbam aceasta platforma... poate ne iese --- va fi mai usor de scris.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...