Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat ! 

 

Am revenit aseara din tara, a fost frumos, dar frig   [batcap] M-am vazut cu 2 pinguine si un pinguin  restul bolnavi sau cu treburi...ne revedem la vara, nu-i bai.

 

Am facut o cura de drob si rosii romanesti...si oua de la tara...eu miel nu mananc.

 

Am tuns iarba din gradina, 2 ore  [alcool] tata nu prea mai poate, el o tunde in cateva zile....si nu gaseste pe nimeni in sat ca sa o tunda (contra cost), toti sunt boieri  [batcap]

 

Cei 2 elvetieni ai mei s-au descurcat bine, mi-au zis ca mai pot pleca  [:-)))] asa ca o sa le fac pe plac  [ph34r]

 

Azi mergem la prietenii din orasul de langa la gratar, in weekend ne relaxam. Si aici e frig, ieri ploua si erau 5°  [zirea] vreau maine sa tund si iarba, a crescut mult 

 

Eu cand m-am apucat de germana, in 2002, am zis ca nu voi invata limba asta in veci  a inceput insa sa-mi placa si acum e ca si romana...vorbesc ft repede, imi turuie gura   si gandesc in germana.

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mulțumesc mult de urări!  [flo2] 
 

Laura, promit sa fac poze in Septembrie, când încep jobul cel nou. Suntem in căutare de soluțiaceamaibuna Pt locuința :). Avem câteva variante, e dificil. Eu as face intr-un fel, al meu are mai multe variante și ma încurca :))). 
 

Altfel totul bine, a venit primăvara și stam mult pe afara. 
 

Duminica plăcută mai departe! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah și de la job mi-au propus sa îmi iau 9 luni de concediu fără salar, in caz ca vreau sa vin înapoi sa pot veni pe același post. Ei nu vor sa plec, dar eu vreau :). 
 

Nici pe al meu nu vor sa îl lase, ii măresc salarul, ii dau alte condiții, etc. E cam greu. De plecat :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineata!

 

Mihaela, La multi ani! sa fii sanatoasa si inconjurata doar de oameni buni! [flo2]  [flo2]  [flo2]

așa e cu oamenii buni, nu vrei să îi lași să plece! important e sa va fie voua bine, o sa gaseasca ei inlocuitori...nu e grija voastra! 

 

noi l-am sarbatorit sambata pe nepotelul mic si ieri pe socrul meu (George și Gheorghe). adica am petrecut timp cu cei dragi si a fost foarte bine. 

 

Ella, sa va fie de bine intalnirea pinguinilor! vad ca te specializezi in tuns iarba, si acasa si la parinti [:-)))] daca nu mai merge treaba la banca faci reconversie profesionala. nu iti mai trebuie sala si zumba!

 

Velvet,  [flo2]

 

Monica, asa intentionam, sa o pastram pe dna si anul viitor. inca nu a stabilit un program pentru meditatii. joi a fost in locul unei fetite care avea olimpiada...sa vedem cand ii gaseste un locusor. oricum , pentru vara sigur ii gaseste loc, ca termina cu cei cu examene. 

Crinei ii place mai mult geometria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi  [:-)))] aici gradinarii sun ft bine platiti...e insa munca grea, nu ma bag..dar imi place sa tund iarba, miroase atat de bine dupa   Marco o tunde prea scurt, de-aia nu-l mai las....si tunde si ce nu trebuie  [ph34r] tata nu prea mai poate de cand cu operatia la coloana, asa ca ma ocup eu cand sunt la ai mei. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

eu am avut niste zile tare urate...nu stiu daca tot de la fiere sau poate oboseala, sau doar o migrena fara cauze, nu stiu de la ce, dar iar mi-a fost foarte rau. nu am dormit, am vomat, scaune moi, stare de ameteala si greata. de abia am functionat  marti si miercuri. nimic nou, asa patesc in mod frecvent, fara o cauza anume. cand ma astept mai putin ma loveste iar. 

si astazi inca nu sunt chiar ok, dar mult mai bine ca zilele trecute. 

 

v-ati facut planuri pentru weekendul prelungit?

eu nu fac nimic deosebit. avand in vedere ca mi-a fost asa de rau as vrea sa ma odihnesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, imi pare rau ca nu te simti bine. Sanatate multa! 

 

Noi stam acasa in weekend. Daca nu ploua, cum.zice prognoza, am sa gradinaresc sambata. Am o gramada de lucruri de facut. Duminica poate facem un gratar sau un ceaun cu ceva afara. Vedem. Luni nu stiu, ceva treaba in jurul casei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...