Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Neatza, am incerccat si eu comentarii pe FB. Fara cuvinte.

 

O prietena a pus un articol al lui Andrei Plesu despre Teodosie. Alta i-a scris ca nu trebuia, sa se rezume la poze cu catei.

Ca nici pe FB nu  am mai avut chef sa intru.

 

Ma distrez cu catelul. Acum pe 23 mmai face un an. E sterilizata de 1 luna..

A fost foarte bolnava in ianuarie. Tot in ianuarie a murit soacra. A suferit mult barbata-miu.

Acum ma  duc la plimbare cu catelul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

Viviana, condoleante pentru pierderea soacrei. [flo2] acum ca esti singura cred ca iti face bine sa ai catelul. sa ne mai pui poze, acum ca e mare.

 

Ella, imi place programul Marciei 

 

eu nu cred ca va fi nici o grevă, la noi e liniste la scoli. a expus situatia foarte bine Laura...

fetele mele vor trece prin toate schimbarile dar nu imi fac griji...o sa merga la scolita oricum. nu vreau sa ma agit pentru asta ca am destule altele pe cap.

 

nu stiu ce mai aveam de zis.

pupici!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crina nu va prinde prostia asta cu admitere separata la licee, se aplica pt copiii care intra in clasa a 5a in toamna aceasta... Ea va da doar evaluare in sistem normal ca in ultimii ani. 

Va prinde cea mica... dar mai are pana atunci, cine stie ce capete luminate (de prostie) mai vin la putere....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, condoleante! Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Spuneai tu de mult timp ca e bolnava. Imi pare rau pentru durerea sotului tau. E greu sa pierzi un parinte, indiferent ce varsta are sau prin ce sufeinte a trecut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi vine primavara    e totul verde, miroase a proaspat, copacii infloriti, zumzet de albinute  [biz] iar a crescut iarba, saptamana viitoare tb sa o tai 

 

Si mie-mi place de mandra, ma bucur ca face ce-i place, e tanara si are multe posibilitati. Sigur va alege ce e mai bun pt ea, asa a facut de la inceput, fara ca noi sa o influentam   s-a maturizat, a venit ft schimbata din Coreea, in sensul bun...mai pune parul pe moatze, dar moderat 

Pt mine sistemul dual de invatamant elvetian e ft bun, poti invata meserie, poti studia si dupa, poti schimba meseria...si nu are nimic de-a face cu scoala profesionala din tara, e cu totul un alt sistem....muncesti pe bani, ai contract de munca, asigurare...si in plus firma iti plateste si scoala....ma enerveaza cei care habar nu au, dar dau din gura  [zirea] si meserie invata majoritatea, nu doar copiii slabi...meserie e si aia de bancher, in asigurari, la cabinet de avocatura, munca de birou in general...aici esti pus sa gandesti, nu sa tocesti...am avut o colega care a fost la schimb de studenti in Seoul, ea mi-a zis ca acolo se toceste, nu se gandeste  si nu i-a placut deloc...ea dupa cursuri iesea in oras, colegii coreeni mergeau sa toceasca. 

 

Azi sunt singura cu Sheela, Marco e plecat cu jobul...e asa liniste, nu-mi place 

 

In weekend mergem la verisoara mea in vizita, vine si fratelo. A fost ziua piticului, tb sa mergem acum 2 saptamani, dar au fost socrii ei aici, asa ca am amanat. Trebuie sa-i ducem cadoul copilului 

 

La job e ok, muncim normal...in decembrie stim ce si cum...eu sunt optimista, seful meu are mari sanse sa ramana...joburi pt mine sunt multe...voi vedea, mai mult ma atrage planul B 

 

Weekend insorit sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine de mine ca nu ma mai uit la televizor. BTW diferitele categorii sociale in loc sa se uneasca impotriva unui dusman comun (ca iobagii la  1907, ca noi asta suntem, iobagi cu dari la vistierie) se lupta intre ele.

Asa a fost intotdeeauna, asa va ramane. Putin ne-a dat inapoi cu cel putin 30 de ani.

 

Nici nu  prea am mai citit. Pur si simplu rebus si viata in aer liber.

Mi-am catigat dreptul asta cu varf si indesat.

Am niste carti in asteptare.

Sa vad ce aleg.

 

Ah, m-am tuns baieteste si am parul albastru.

Peste 2 saptamani poate il fac roz, sa vad in ce toane sunt.

 

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

 

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

 

 

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

post-3916-0-82459000-1683216520_thumb.jpg

post-3916-0-94838200-1683216540_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...