Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

 

 

Silvi azi e greva de avertisment, intre orele 11-13. Nu se fac ore, dar profesorul sta in clasa cu copiii. De luni e greva generala. Profesorii care fac greva nu sunt obligati sa intre la ore in clase. Ca oricum nu vom fi platiti. La scoala vom veni. 

 

Ella inca o data iti spun-minunata noua ta casuta  [il] sa fiti sanatosi si fericiti in ea! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Wow, Ella, am început să văd pozele una câte una și m-a dat pe spate grădina dar și casa așa mai mică și cochetă.

Felicitări din suflet! Să fiți fericiți acolo!

 

Ce zice Marcia? 
 

Faceți Crăciunul acolo? Da chiar frumos e bradul. Și cum se vede din casă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Am lipsit zilele astea. Am lucrat de acasa, mai precis de la mama de acasa. Luni, mama s-a internat si azi o opereaza. Nepotul este bine, in continuare cu tratament. Cam astea-s vestile mele. Multumesc mult pentru sustinere!

 

Ella, superba casa! Mi-a placut si mie mult! Numai momente minunate sa aveti acolo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, dragelor    de-abia astept sa merg acolo...peste o saptamana vom ajunge...am mai cumparat diverse pt bucatarie  [ascuns]  nu ma pot abtine   am ramas leftera, dar merita  nu regret, zic ca nimic nu este intamplator sau totul se intampla cu un motiv...pinguinii sunt mereu bine veniti  iar cand ne mutam definitiv, sigur vom da o petrecere.

 

Vom mai merge in octombrie o saptamana si as vrea de Anul Nou. Pe 24 decembrie e ziua socrelei, implineste 80 de ani. Inainte suntem in Columbia aproape 3 saptamami, sarbatoresc varsta rotunda in Cartagena 

 

Azi e liber, mergem la mexicani sa mancam.

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Va trimit una din cele cateva raze de soare pe care le-am vazut primavara asta. Se incalzeste si la noi, dar timid. La serviciu e rece, ca e la padure. In schimb, ma delectez in fiecare zi cu veveritele care zburda prin copaci. Mai avem si pisica biroului, care locuieste acolo.

Copiii, fiecare cu ale lui. Unul isi face planurile de vacanta -isi organizeaza o saptamana la Berlin, o saptamana cu frate-sau in tabara la Costinesti si concertele la care va canta cu trupa. Pe langa asta isi pregateste petrecerea de ziua lui si ne-a explicat cum ar dori sa ne facem talpasita  [alcool] .  Celalalt se lupta cu rom si mate si se pregateste de banchet.

Saptamana viitoare o asteptam pe vecina Ella, sa bem in cinstea noii achizitii. Sta f. aproape de noi si casa e tare frumusica. Cred ca abia asteapta s-o vada.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am făcut o gripă tare urâtă, e a 5 a zi, ne-covid. Mi-au dat-o copilașii din clasă cu siguranță, am avut 6-7 bolnavi care ba veneau ba lipseau și toți uită să tușească și să strănute în încheietura cotului. Am zis eu că-s imunizată dar am luat-o până la urmă, cu toate simptomele posibile: greață, durere de gât și dificultate la înghițire, dureri de cap, de mușchi, amețeli. Am rămas cu tuse, nas curgător și o iritație în jurul gurii, exact cum aveau doua copile la școală. Iac!

Abia azi reușesc să beau o bere...

 

Măcar mi-am luat liber joi, vineri zi pedagogică apoi weekend lung. Sper să mă refac până marți.

 

Azi m-a târât băiatul la shopping, nu mai avea încălțări. I-am luat și mi-am cumpărat și eu rochie pentru întâlnirea de 30 de ani de la facultate de vara asta. O rochiță DKNY bleu royal frumos croită și la preț rezonabil. Căutasem pe net, mai bine că am găsit în magazin și am probat-o. Am mai luat și o rochie lejeră de in/pânză topită, gen iie.

Am luat prânzul la un fast food de sushi, mie nu îmi place , fiu-miu adoră, așa că el și -a luat sushi și amândoi am luat și câte un bol de ramen cu vită, grozav a fost. Mai ales pentru răceala mea.

 

Roli, să vină odată soarele și căldura la voi. Aud că e o primăvară ciudată, ploioasă și rece în țară.  Baftă băiatului care are examene vara asta.

 

Ella, felicitări pentru minunata achiziție, să fie într-un ceas bun. Poate te "călcăm" și noi odată, poate chiar vara asta, cine știe. Vom fi în țară după jumătatea lui iulie până după jumătatea lui august, o lună. Vorbim!

 

Duminică frumoasă!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineata!

 

am avut un weekend foarte frumos! duminica am petrecut toata ziua cu rude si prieteni, am sarbatorit-o pe soacra mea, Elena!

La multi ani cu intarziere sarbatoritilor, din familiile voastre! 

ieri am sarbatorit un coleg si astazi o colega, ca nu au vrut sa faca petrecere comuna.

 

Roli, ce frumos sa ai un job la padure! eu muncesc in centru orasului, in mijlocul betoanelor. spor baietilor la pregatiri de petreceri si exemene am citit ca se lupta cu rom [:-)))], noroc ca ai continuat si cu matematica!

 

Fleur, refacere rapida! sa porti sanatoasa rochiile si Eric incaltarile! i-am luat si eu Crinei sandale, 42 sper sa nu mai creasca ca nu stiu daca gasesc mai mari.

 

Ella, te cred ca esti entuziasmata si ti se lipesc da mana tot felul de lucruri pentru casuta! asteapta sa vezi la fata locului ce ai nevoie...zic si eu! de abia astept sa ne povestesti cum ti se pare in realitate, sa ne pui poze!

 

fetele sunt acasa si astazi. maine C are o excursie la Galati. e deja platita asa ca se tine. dupa, nu stiu...asteptam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-o prezint pe colega mea de birou.

Mai am un film cu veveritele care ma intampina dimineata, dar nu-l pot incarca.

E aproape vara. Serile sunt reci, dar nu-mi pasa atat timp ziua e cald si soare.

Abia astept sa vad ce se rezolva cu scoala si examenele. Incerc sa Raman zen...da nu prea imi iese.

In rest, n-am nimic interesant de spus.

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

post-27535-0-70376100-1684927389_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

fetelor, nu stiu ce sa zic...greva nu pare sa se termine curand. am si eu o colega cu fetita a 8-a dar ia partea buna, sta acasa si se pregateste doar la romana si mate.

nu cred ca se vor decala examenele, cineva trebuie sa cedeze!

 

fetele mele sunt acasa. dna T vine la pranz. maine vine de dimineata ca C pleaca in excursie la Bucuresti. 

 

noutati nu am. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...