Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Roli, la multi ani cu sanatate flacaului mare! Multa bafta celui mic!

 

Monica, batfa multa Anei!

 

Noi suntem bine, mama se recupereaza. Nepotul se pare ca va face transplant, cel putin asta indica analizele lui acum.  Copiii deja in vacanta din cauza grevei. Eu, sincer, sunt cu gandul la concediu, dar mai am pana la finalul lunii iulie.

 

Ella, felicitari Marciei pentru job! Ti-am mai spus ca-mi place mult casuta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

Roli, la multi ani lui Marc! sa fie sanatos si inconjurat mereu numai de oameni buni! [flo2]

 

Laura, petreceri? fiecare cu petrecerea lui? spor la pregătiri!

 

 

Crina are si astazi trei ore. mica tot in „greva”. cum ziceam, nu cred ca se mai duce deloc. ea astepta festivitatea, sa primeasca diplomele de la concursurile la care a participat anul asta, dar nici asta nu cred ca se mai tine...daca nu s-au dus la scolita deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Laura, petreceri? fiecare cu petrecerea lui? spor la pregătiri!

 

 

 

Da, de fapt vor fi 3 petreceri. Weekendul asta vin bunici, matusa, nasii, o familie de prieteni. Apoi va fi petrecerea lui Rares , dupa 2 zile e cea a Biancai. Din fericire pentru bugetul familiei, nu au vrut nimic pretentios, au invitat prietenii apropiati, vor sa faca acasa, cu ce le pregatesc eu. Asta e insa presant pt mine ca si responsabila cu organizarea. Va trebui sa aranjez casa si sa gatesc 'de petrecere' de 3 ori in 8 zile. Eh, noi sa fim sanatosi si ei sa se se simta bine!   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce de petreceri  [ascuns]  spor la pregatiri  [ping1] in curand e ziua lor, acum am vazut ca sunt tot pe 13 nascuti, ca si mine..zi norocoasa  [dan]

 

Mie-mi place sa organizez petreceri surpriza   nu numai pt mandra, pt cei dragi in general. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi a venit vara        vineri am stat pana tarziu in gradina, tare bine a fost...sambata la sport, dupa odihna si Netflix  ieri am stat toata ziua in gradina, am mancat, am povestit...am intrat in casa pe la 8....e ft cald, dar adie vantul...altfel ar fi cam 35°, din cauza umiditatii  [zirea]

 

La munca, dar fara drag si spor...mandra incepe joi  de-abia asteapta...am inscris-o la testul de coreeana, Topik II, e in Bucuresti in octombrie...pleaca vineri, sambata e testul, luni revine, ca sa stea si cu ai mei putin..pana atunci mai merge la 2 concerte, in iulie la Paris (Black Pink - kpop) si in august la München (The Weekend-merge cu Marvin  [il])...imi place ca e activa, acum mai mereu pleaca la prietene, la restaurant, la cinema    are cui sa-i semene  [:-)))] parca ar fi fata mea 

 

Mai sunt 6 saptamani si vine vacanta...de-abia astept    am mai cumparat una, alta pt casa, inclusiv gratar pe gaz (aveam pe carbune, dar nu-i place lui Marco, se murdareste  )....mai ducem si 2 umbrele, aici nu le mai folosim...perne, asternuturi  [ph34r] aspirator avem la ai mei, e nou, tata nu l-a folosit...acum are unul fara cablu, e fericit 

 

Fratelo pleaca in tara saptamana viitoare, se reintoarce cand plecam noi..va sta la noi pana in august, cand se muta in Lausanne (nu a gasit mai devreme de inchiriat, e garsoniera in regim hotelier, cu toate incluse). Si se va apuca de cautat job, e greu sa stea aici si sa caute acolo. Sper sa-si gaseasca, mai am doar grija lui acum. 

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Laura, la mulți ani de astazi perfectiunilor Rareș și Bianca! petrecere frumoasă și spor la pregătiri. dacă stăteam mai aproape veneam să te încurc la gătit [:-)))]

să fie sănătoși și norocoși și să își urmeze visele!

 

LauraNico, sa treacă nepotul cu bine de operația de transplant! ai avut o perioadă așa gri și cu mama și cu nepotul...trebuie să iasă soarele!  [flo2]

 

Ella, nu mă mir că și Marcia e mereu în mișcare...a luat modelul tău. baftă fratelui la căutări.

 

noi am ales bucataria alb, mat. sper sa fie ok. blatul gri. si cu toate ca ne-am dus cu o idee in cap am ales altceva...adica in capul meu era un tip de mobila cu un fel de incadrament, cu suspendate pe doua niveluri si masa pe mijloc. dar vom avea suspendate inalte pana la tavan si insula.

alte noutati nu am .

mica e tot acasa in greva, C a fost la 4 ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...