Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Sacele tb sa iau masina de rufe si uscator...si cand ne mutam definitiv, vreau alta mobila de bucatarie, pt ca fara masina de vase nu stau  acum ar tb sa scot unul din dulapuri ca sa-i fac loc..si nici hota nu este, imi tb si aia..si mai tb si frigider, acum am luat unul mic, pt cand mergem acolo e suficient. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor de azi! Sa triasca multi ani sanatosi si fericiti! 

 

Ella, ma bucur ca Marciei ii place job-ul si ca are atatea planuri de viitor! 

 

Laura, sanatate multa mamei si nepotului! Ma bucura tare mult vestile bune despre mama ta. E o luptatoare! Imbratisari calde! 

 

La noi, liniste si pace, toate bune, dar nimic interesant de povestit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturor pentru urari! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Ella, de mutat nu stiu cand ne mutam, nu avem un plan. la inceput de august e gata mobila de bucatarie. in 2 saptamani vin paturile la fete. 

mizerie se mai face cu hota si aerul conditionat.

mai am de luat si mobila la noi in dormitor si perdele/draperii, daca iau ca inca nu ne-am hotarat, corpuri de iluminat...

eu as vrea sa reusim pana incepe anul scolar, ca sa fie ok pentru fete, sa nu le mut in timpul anului cu carti, haine etc. dar nu stiu daca reusim.

 

Monica, offf, imi pare rau ca s-a prelungit asteptarea. ati facut contestatie, nu? sa se termine cu bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna…mai citesc din când in când aici. 
 

Silvia mulțumesc mult de urări! Ce memorie ai, da…ieri a fost o zi și frumoasa și puțin grea, deși acum ne amintim doar de momentele frumoase. 
 

Noi am avut aici familia americană, cu mama și un prieten comun american. A fost minunat, deși am avut emoții…ambele fete cu prietenii lor au fost și ele la noi. Silvia și prietenul ei au și lucrat, dar restul toți am fost liberi. A fost casa plină dar a fost tare bine. Zoe, nepoțica, e adorabila și in jurul ei ne-am învârtit cu toții. Eu am fost in Stockholm cu ei de 2 zile, acum plec acasa. Ei au ajuns in Paris. Zoe a vrut sa doarmă cu mine cele 2 nopți in Stockholm, total neașteptat Pt ca nu accepta decât sa doarmă cu părinții ei sau cu mama mea. Am fost tare fericita! 
 

Am avut concediu săptămâna asta, lucrez săptămâna viitoare și apoi plecam 2 săptămâni in Europa: Olanda, Franța, Valea Loarei, Germania. Apoi mai lucrez 5 săptămâni și …ma mut! 
 

Silvia, am găsit un apartament pe care îl vom vedea când mergem in concediu, ca trecem pe acolo. Probabil îl vom închiria. 
 

Cam atât din nord! 
 

Va doresc o vara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihalea, am vazut fotografii pe fb. Ce dulce e cretulina mica! M-am bucurat sa le vad si pe Diana si Silvia cu voi. Si mama ta ce bine arata, ce plina de viata si energie! Sunteti o familie minunata si ma bucur pentru voi, ca ati avut experientele astea impreuna. Concediu placut si calatorie frumoasa! 

 

 

Fleur,gata? A venit vacanta si la voi? Cand veniti in tara? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

La mulți ani cu întârziere sărbătoriților de Sf. Petru și Pavel, să fie sănătoși și norocoși!

 

De ieri sunt și eu în vacanță, am lucrat de luni până miercuri să îmi închid clasa, să acopăr mobila etc. Au fost condiții grele că au început renovările la toalete la parter, deci pe palierul meu. Zgomot infernal, praf și fără apă și toaletă! Cireașa de pe tort a căzut intranetul, noroc că trecusem mediile cu o zi înainte. În fine, a trecut.

Ca la fiecare final de an școlar, sunt epuizată și ușor deprimată, aș dormi continuu. Azi am avut și o cădere de glicemie, am ronțăit repede ceva dulce și mi-am revenit. Ar trebui să mănânc mai des dar uit, nu-mi e foame.

Dispariția bruscă a rutinei asociată cu căderea de adrenalină. Noi profesorii carburăm pe adrenalină, ha, ha. Primele săptămâni de vacanță suntem în convalescență. Nu, Velvet?

 

Mâine ne vin prietenii în vizită, sărbătorim ziua Canadei 1 iulie. Vom merge cu copiii la "bâlci" și artificii, ne mai înviorăm. Și am mai planificat mici excursii cu prietena mea și copiii, să ne mai destindem și să intrăm în mood-ul de vacanță.

 

În țară ajungem pe 19 iulie. Până atunci băiatul are tabără o săptămână cu grupa lui de cercetași.

 

LauraNico, mă bucur mult că mama ta e bine și veștile bune. Țin pumnii și nepotului!

 

Mihaela, am văzut și eu pozele pe FB, sunteți o familie grozavă! Concediu plăcut în curând! Să ne povestești apoi cum e la noul job, în noua casă.

 

Monica, țin pumnii pentru rezultate foarte bune!

 

Viviana, toate bune?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Mihaela, Zoe este minunată! mă bucur că aveți o așa relație frumoasă, chiar dacă nu vă vedeți prea des. să îți iasă bine planurile de vacanță și apoi cele cu mutarea! te asteptam, macar din cand in cand, cu impresii [flo2]

 

Fleur, vacanță frumoasa si relaxanta sa ai! imi pare rau ca au fost ceva inconveniente , dar acum e vacanta, gata! cum ati petrecut de ziua Canadei? La multi ani! 

 

noutati nu prea am. continuam cu amenajarile si cumparaturile. le-am luat birouri, nu sunt la fel, ca nu ne-am inteles dar eu zic ca se potrivesc bine. unu e alb si unu alb cu gri. scaune nu si-au ales inca tot pentru ca nu au reusit sa se puna de acord de care sa luam si am insistat sa fie la fel. 

sambata vor la galati la un parc de aventura si mergem si la braila sa vedem un dormitor intr-un showroom. ne oprim si la decathon ca are nevoie C de echipament si mica de casca de inot.

cam așa, multe si amestecate.

saptamana usoara sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...